Problemy s aplikacemi VertSms a FastSms

Aplikace pro tablety s OS Maemo (Linux)
wojnar60
Člen fóra
Přístroj: N 97 a N900
Kontaktovat uživatele:

Problemy s aplikacemi VertSms a FastSms

Příspěvekod wojnar60 » 12 lis 2010, 21:56

Mam obdobný problem s VertSms a FastSms Vert na N900 VertSms mi plně vyhovoval i dobře spolupracoval se s tel. seznamem jenže se mi nějak podivně začal tel.chovat telefon chovat tak jsem přeinstaloval přes NSU sw a ejhle nešlo VertSms otevřít aplikace nereagovala tak jsem ji odinstaloval a v seznamu Aplikaci chtěl znova nainstalovat ale vyskakuje mi hlaška nelze nainstalovat a vypíše chybějící baličky ale vubec nevím o co jde a v instalacich jsem nic takoveho nenašel tak už nevím co stím.
FastSms mi sice vertikalně normálně funguje ale jsem nějak nepřišel na to jak by měl spolupracovat s tel.seznamem musím vědět čísl a vepsat ho tam pak to odešle normalně.
Aplikaci Flashlight mi take přestala fungovat ale jsem nainstaloval Flashlight extra a ted to jde normalně. Ale ta nefunkčni VertSms mě štve používal jsem ji dost.Jak na to aby to zase šlo někdo nevite?.
Murtas
Bronzový člen
Přístroj: n900
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s aplikacemi VertSms a FastSms

Příspěvekod Murtas » 13 lis 2010, 15:20

fuu..ty musis mat fakt zasrany telefon blbostami, ako som ti davnejsie pisal, sorry ale n900 ocividne nie je pre teba :)

pokial si zase nedas povedat, zalohuj si veci z telefonu a postupuj podla navodu.

Kód: Vybrat vše

http://mymaemo.cz/forum/index.php/topic,376.0.html
wojnar60
Člen fóra
Přístroj: N 97 a N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wojnar60 » 13 lis 2010, 16:49

Ale ja tam nemám nainstalovane nic extra ale jen to co potřebuju a používám a VertSms je dobra aplikace propsani nastojato psat zachuze či jinych činnostech nelze svitilnu ted pužívam často nesviti nam tu světla na cestě a jinak 3 jednoduché hry něco na poznamky navigaci sygic funguje skvěle a jinak emaily a internet jinak nemám nainstalovane nic takobeho a pár pěkných témat libi s mi sem tam si tema změnit jinak žadné blbosti vic nepořebuju ke štěstí takže nechapu co dělám špatně nemám tam nic nainstalované co jsem normalně nepoužíval a vím že to používaji i ostatní a dobře.Vert šla velmi dobře i spolupráce s tel. seznamem vše bylo v pohodě koupil jsem si ji kvuli inernetu a rychle odezvě a velky display ale žadne blbosti tam nedavam co neznam a nepotřbuju k praci tak to jen tolik tak nevím s čím je tel zasrany jak říkaš tím co normálně používam ja i jiní?
Murtas
Bronzový člen
Přístroj: n900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Murtas » 14 lis 2010, 16:06

Ok, moja chyba, telefon moc ocividne v pohode.
Problem je ocividne v tom ze VertSMS potrebuje na svoj chod nejake balicky ktore ti telefon nedokaze sam stiahnut.
Tu mozem poradit akurat : Stiahni si FAM (Faster aplication manager), nahradza vstavaneho spravcu aplikacii a myslim ze si vie aj stiahnut potrebne balicky k danemu programu.
Cize postup: stiahni FAM, spusti, odinstaluj vertsms a tu druhu nahradu co tam mas a znovu cez FAM nainstaluj.
Ale, mozno si si vsimol ze vysiel update pre Maemo, ktory opravuje zopar chyb v systeme, pokial ho nemas nainstalovany, odporucam najprv ten a az potom dalsi postup.
V ramci dalsich zasahov do telefonu este odporucam stiahnut aplikaciu Rootsh, ktora ti dava administratorske prava nad telefonom.
Tu na nefungujuce aplikacie mozes vyuzit nasledovne:
otvor si Xterminal(pokial si stara skola a pametas si DOS, tak toto je nieco podobne pre Linux).
napis: sudo gainroot (alebo root) /enter/

prikaz: apt-get update (obnovi zoznam programov z repozitarov)
apt-get upgrade (zisti aktualizacie a dotazne sa otazkou Y/N ci ich ma nainstalovat- stlacenie `Y` ako Yes spustis update proces)
apt-get autoclean (telefon vycistis od nepouzivanych sucasti programov)
apt-get install nazov programu (ti stiahne program, alebo chybajuci balicek, cize pokial ti nieco nepojde a vies ze ti tam chybaju nejake balicky, cez tento prikaz a nazov balicku si ich vies doinstalovat manualne)

Zpět na “Aplikace a programy pro Maemo”