Problém z aplikáciou wiicontrol!

Aplikace pro tablety s OS Maemo (Linux)
Pulover

Problém z aplikáciou wiicontrol!

Příspěvekod Pulover » 07 úno 2011, 17:00

Ahojte, dozvedel som sa že wiimote ovládač sa dá pripojiť na N900-ovku, a že sa s ním dá telefón plne ovládať. ALE, stiahol som si aplikáciu wiicontrol ktorá je na to potrebná z repozitárov Extras-devel, nefunguje, po zapnutí aplikácia padne. Na youtube som nevidel jediné video na ktorom sa tá aplikácia neotvorila. Otvoril som aplikáciu cez Xterm a vypísalo mi veľa vecí, urobil som teda screenshot a obrázok som dal sem. Môžte mi prosím poradiť?
Screenshot-20110207-165916.png
Toto je ten screen Xtermu.
Screenshot-20110207-165916.png (65.83 KiB) Zobrazeno 1056 x
ch4rli3
Člen fóra
Přístroj: N900 ready for MeeGo
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém z aplikáciou wiicontrol!

Příspěvekod ch4rli3 » 07 úno 2011, 21:31

tak podle vypisu co Ti to "vyblilo" do terminalu je v te aplikaci chyba v argumentech pro ovladani D-bus...neni wiicontrol treba pro starsi firmware? jen me to napadlo...nicmene je to chyba aplikace vic Ti k tomu nereknu ;)
Co neubrzdíš to neukecáš :-)
Nemyslíš?! Zaplatíš!
Pulover

Příspěvekod Pulover » 08 úno 2011, 00:26

Môže to byť pravda to z tým firmwareom ale na maemo talk som zahliadol riešenie. Problém je že som to podľa návodu nevedel spraviť a teraz ten topic neviem nájsť. A ešte jedna vec, keď som sa hrabal z MC v /usr/bin/ kde je wiiconfig uložený tak mi to potom na chvílku išlo, mal som trochu muchy z ovládaní ale išlo to... a teraz zase nič, neviem čo sa stalo.
ch4rli3
Člen fóra
Přístroj: N900 ready for MeeGo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4rli3 » 08 úno 2011, 09:10

jak na chvili...jako ze ti to pet minut fungovalo a pak zas prestalo fungovat? a co konkretne jsi v /usr/bin/ delal? upravoval jsi nejak wiiconfig? - dam ti radu - obnov si telefon ze zalohy pred instalaci wiicontrolu, najdi si ten navod a postupuj presne podle navodu ;) uz jen to ze pises ze jsi to neumel udelat podle navodu te predurcuje k tomu, ze jsi tam neco musel udelat spatne ;)
Co neubrzdíš to neukecáš :-)
Nemyslíš?! Zaplatíš!
Pulover

Příspěvekod Pulover » 08 úno 2011, 14:46

No fungovalo to ale nachvilku som to musel odlozit, tak som to vypol a potom zas ten isty problem. V /usr/bin/ som mal najst subor wiicontrol, to sa podarilo, ale mal som ho aj otvorit a v nom som mal najst nieco ako "a XX", XX som mal prepisat na lubovolne znaky, to som neurobil lebo som a XX v subore nenasiel a nechcel som sa tam moc hrabat aby som nieco nepokazil :D . Ked som potom skusal hladat zas tak mi neotvorilo subor ale aplikaciu ktora zrazu fungovala, a ked som ju vypol a zapol tak fungovala aj z odkazu v menu. Az po nejakej dobe prestala fungovat.
EDIT: Ja som strasny idiot, viete o tom :D Uz som na to prisiel, spomenul som si ze odomna chcel v ten den kamarat nejake pesnicky, tak som mu ich poslal cez BLUETOOTH a ako vzdy, zabudol som ho vypnut :D to je kluc, teraz ked som zase zapol bluetooth aby som si overil moje tusenie tak aplikacia ide :)

Zpět na “Aplikace a programy pro Maemo”