máte někdo zkušenosti s F-secure anti theft?

O Nokia N8
pitbul
Člen fóra
Přístroj: Nokia N8
Kontaktovat uživatele:

máte někdo zkušenosti s F-secure anti theft?

Příspěvekod pitbul » 31 led 2011, 16:55

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s F-secure antitheft nebo jiným nástrojem? Vzhledem k tomu, že vlastním svůj první dotykový mobil, chtěl bych vědět, zda je vůbec nutné mít nějaký nástroj na ochranu dat apod. jak je tomu u PC. Díky za odpověď
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Re: máte někdo zkušenosti s F-secure anti theft?

Příspěvekod libca » 03 úno 2011, 13:13

Nutné to není, ale pokud ti bude telefon odcizen, je lepší tam něco mít.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
FeReT
Moderátor
Přístroj: N8 -CFW leaked-904
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FeReT » 03 úno 2011, 13:54

je to otázka co je ochrana dat a co vlastně chcete chránit. Myslím, že chránit data jako fotky a pod. je možné pravidelným zálohováním a co se týká telefonu jako přístroje, tak doporučuji nechránit.
Dívám se na to jako člověk, který řeší ztráty, resp. odcizení či nevrácení nalezené věci.
Opravdu je lepší, aby případný pachatel měl možnost dat tam svoji simkartu a vesele volat. To že přijdete o svoje data je jisté, stejně se pokusí o formát telefonu či rovnou flash. Důležité je, aby mohl zandat svoji simkartu a mohl volat, posílat zprávy atd.
Jakmile totiž zanda simkartu a telefon zapne, tak do sítě se přihlásí nejen ta karta, ale i imei telefonu a když pak nahlásite na policii potencionální krádež a uvedete své imei, není problém pachatele dohledat. Je jedno, že má anonymní kartu na dobíjení, ale policie totiž dohleda i ty kterým volal posílal sms. Přes tyto lidi pak dohleda viníka.
Máte tak velikou šanci získat telefon zpět.
Chcete-li projevit podporu, můžete tak učinit na ČÚ: 670100-2204346934/6210
pitbul
Člen fóra
Přístroj: Nokia N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pitbul » 03 úno 2011, 13:59

ok. Díky za info.
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 03 úno 2011, 17:41

Ale pokud máš podobný program, který ti po zasunutí jeho SIM karty, čemuž nebrání, odešle na pozadí zprávu s jeho číslem, všemi těmi identifikačními čísly SIM karty a podobně, plus když budeš mít štěstí, tak i GPS polohu, tak to může výrazně zvýšit šanci na nalezení telefonu.
Smazání dat je spíš zbytečnost, aspoň podle mě, ale ostatní fuknce jsou užitečné. ;)

Já mám všude Guardiana, navíc si můžu zaheslovat cokoli v telefonu, což využívám nejvíc. Telefon mi zatím neukradli (ťukám na dřevo :) ).
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Botar1
Návštěvník
Přístroj: c6-01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Botar1 » 17 črc 2013, 21:54

lidi,mám bloklej anti theft,dá se s tím něco dělat?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 19 črc 2013, 23:34

:arrow: Můžeš to trochu rozvést, např., jak se Ti to povedlo? Zapomněl jsi heslo k odblokování, nebo jsi tel. našel atp. :?: Netuším, jak moc ve F-Secure s ochranou pokročili, ale v některých případech se přístroj bránil přehrání SW, takže jediné řešení bylo jej kompletně flashnout...
:arrow: Tel. většinou rozpozná původní SIM, s tou by (teoreticky) při takto specifickém nastavení měl fungovat. Pokud přístroj někdo zablokoval zvenčí, nepomůže ale ani původní SIM...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Botar1
Návštěvník
Přístroj: c6-01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Botar1 » 22 črc 2013, 15:26

šlo o to,že jsem zapoměl heslo,už jsem to zformátoval.Díky

Zpět na “Nokia N8”