Nepovedená aktualizace aneb jak si domrvit telefon s s.Belle

O Nokia N8
Pali
Zlatý člen
Přístroj: Nokia N8 Dark Gray
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepovedená aktualizace aneb jak si domrvit telefon s s.Belle

Příspěvekod Pali » 12 bře 2012, 18:05

Zaujímavé, že mne pripojenie k netu a aj MMS-ky išli od prvých verzii leaked Belle - čiže od leta až doteraz bez problémov, kde tak asi bude chyba? Žeby u teba?
ICQ 440 418 069
antoan
Člen fóra
Přístroj: N8 silver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod antoan » 12 bře 2012, 22:04

Tak internet po všech stránkách obnoven flashovat to nebudu s Belle se nějak naučím a uvidíme.
Co se týče těch mmsek a internetu tak zádrhel byl v tom že já měl nainstalovanou aplikaci SPB wirelles monitor (v předchozí Anně) a ten tam dělal paseku a nějak blbě se po istalaci Belle s operačním systémem sžil byl tam ale nebyl vidět stačilo se připojit k ovi nokia aplikaci stáhnout a nainstalovat a odinstalovat a je klid a internet chodí jako hodinky i wi-fi poslouchá jak má. A to jsem zjistil na stránkách nokia http://europe.nokia.com/find-products/nokia-belle-update/nokia-belle-update-faq.Všechny uživatele nokiíí zdraví antoan.
N8 silver simbian belle CFW n8 v2.0 by FeReT,W7 32bts
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 13 bře 2012, 22:10

Ono stačí před aktualizací zformátovat paměti, je to zásadní update a spousta SW z Anny se umí s Belle poprat.
Musí se jen umřít.
antoan
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod antoan » 13 bře 2012, 23:13

šulda píše:Ono stačí před aktualizací zformátovat paměti, je to zásadní update a spousta SW z Anny se umí s Belle poprat.

To jo jenže to já nevěděl že Belle je takovej prevít spousta lidí na ní nadáva.Ještě to zvažuju ale asi se vrátím minimalně k Anně.Škoda jen že fashnutím asi příjdu o záruku telefonu.
wirer
Stříbrný člen
Přístroj: LG G3 32GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wirer » 14 bře 2012, 08:55

o záruku flashom neprídeš
LG G3 D855 32GB,6.0 Marshmallow
Huawei MediaPad T1 8"
HP ProBook 4540s
prokca
Člen fóra
Přístroj: Lumia 640 XL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prokca » 14 bře 2012, 14:22

Nechce se mi to hledat, ale o aplikaci SPB wirelles monitor se tu už napsalo dost. A to zrovna nijak pochvalně. Se symbianem si zrovna moc nerozumí.
Cimrman for president...
louky
Člen fóra
Přístroj: utopena N8, 6233
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod louky » 15 bře 2012, 00:06

antoan píše:ahoj tak se tím pomalu prokousávám asi na po desáte se mi podařilo začít fashovat jenže ouha viz obrázek:
....
ostup tento:klikněte na tlačítko Refurbish, zastrčte kabel do PC a dejte OK (a ne jak je to tu popsáno:10. klikněte na tlačítko Refurbish, dejte OK a zastrčte kabel do PC.
co si o tom myslíte zajmalo by mně to.

Já mám teda XPča ale tahle hláška se mi taky stále ukazuje.
Když postupuju podle návodu FeReTa. Kdy předpokládám že už jsi vyřešil tu cestu kam to nahrát. Flashuješ jako death phone. (což vidím z toho obrázku)
Tak po týhle hlášce odpojim telefon kliknu na "retry" a měla by se znova objevit tabulka s bodama 1. 2. 3. 4., ted přesně nevím co u kterejch bodu je ale něco v tom smyslu že máš telefon vypnout, pak držet vyp. tlačítko 8sec než telefon nezavibruje několikrát... pak máš telefon připojit a dát ok tak podle toho postupuj znova. Je možný že se to bude opakovat zas ale mě se to max napotřetí vždycky chytne. Nevim proč ale na poprvý se mi ten telefon připojí a začne se jen nabíjet a v pravym dolnim rohu (windowsu) to signalizuje že je připojen novej hardware a instalujou se ovladače... (přitom ten telefon byl připojenj před chvilkou kdy jsem dělal zálohu přes nokia suit, ale to jsou holt widle)

A určitě bych ti doporučil si to přeflešovat páč takhdlect tam určitě budeš mít toho marastu víc a akorát budeš z belle sklamanej přitom je super a podle mého názoru většina lidí co na to nadává neudělala něco správně. Já mám belle stejně jak psal Pali už od prvních leaknutých verzí a myslim že jsem měl i nějaký co upravoval on pokud se nepletu a na Annu bych se opravdu nevrátil. Belle je podle mého zaujatého názoru minimálně na stejný úrovni ios, droid....
antoan
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod antoan » 15 bře 2012, 23:19

louky píše:A určitě bych ti doporučil si to přeflešovat páč takhdlect tam určitě budeš mít toho marastu víc a akorát budeš z belle sklamanej přitom je super a podle mého názoru většina lidí co na to nadává neudělala něco správně. Já mám belle stejně jak psal Pali už od prvních leaknutých verzí a myslim že jsem měl i nějaký co upravoval on pokud se nepletu a na Annu bych se opravdu nevrátil. Belle je podle mého zaujatého názoru minimálně na stejný úrovni ios, droid....

Ahoj tak s tím bych si dovolil nesouhlasit jelikož jsem před aktualizací na Belle měl spoustu aplikací a teď nemám nic a to co zbylo stejně nejede.Pokud použiju SPB shel ten základní systém to úplně stačí tak jak už jsem psal výše začnou problémy s netem.
Nevím co bych měl udělat špatně . Je smutné že Nokia má vůbec odvahu vypustit systém který je takový nějaký polovičatý seká se , a je pomalý (člověk musí několikrát tapnout na displej aby se stala nějaká akce,zobrazení smajlíku ve zprávách trvá zbytečně dlouho). Člověk si to z důvěrou stáhne z ovi store a pak stim má jen problemy.
Jestli máš nějakou leaknutou verzi o který nevím tak je možná že chodí lépe.Ios a ndroid nemohu soudit pro nedostatek zkušenosti sněma.

Co se tyče symbianu v N8 tak SPB shelu nesahá ani po kotníky pužival jsem ho před aktualizací rok a pul a byl jsem ním maximalně spokojen škoda že jeto jen obyčejná aplikace na profil což je škoda kdyby bylo něco takovýho v operačním systému tak by to byla bomba.
Takže pokud někdo neví o Belle která je nějak vylepšená funkční a podporující aplikace (nemusí to být nutně SPB shel)tak se s tou svojísní s radostí rozloučím. A tak bych chtěl zaroven tím to poprosit pokud někdo má zkušenosti s přeflešovaním Belle na Annu tak bych jen uvítal kdy by se podělil se svými zkušenosti. Případně fleschnul muj mobil, škodný by určitě nebyl.
antoan
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod antoan » 15 bře 2012, 23:30

wirer píše:o záruku flashom neprídeš

Jakpak by ne vždyť při zadání "refurbish"dojde k obnově celého systému a pochybuju že se dá normálně znova stáhnout brandovaný systém aby to nebylo u operátora při případné reklamaci poznat.
znt
Stříbrný člen
Přístroj: iPhone 8 plus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod znt » 15 bře 2012, 23:35

antoan: Všechny verze FW (i od operátorů) stáhneš přes NaviFirm+ a flashem o záruku určitě nepřijdeš ;)
N3210>N3410>N6600>N6230i>N5800>N8>N9>iNew v3>OnePlus X

Zpět na “Nokia N8”