Žrout baterie v N8 symbian belle - telefon se hodně zahřívá

O Nokia N8
lukas
Návštěvník
Přístroj: n8
Kontaktovat uživatele:

Žrout baterie v N8 symbian belle - telefon se hodně zahřívá

Příspěvekod lukas » 23 črc 2012, 14:06

Zdravim,

po dvou tydnech neuspesneho hledani se vas rad zeptam na radu.

Je tomu tak 14 dni kdyz jsem si vsimnul, ze muj telefon(N8) zacne z niceho nic hrozne topit. Na zaklade toho mi baterie vydrzi cca 3,5 hodiny, coz je dosti neprakticke. Stava se to i tehdy, kdyz nemam spustenou zadnou aplikaci na pozadi. Obcas pomuze, kdyz telefon vypnu a znovu zapnu.

Hledal jsem v Ovi store nejakou aplikaci na prehled procesu a jejich vyuzivani procesoru, ale bez uspechu. Nakonec jsem nainstaloval aplikaci Battery Monitor od Nokie, kde jsem si potvrdil, ze je to skutecne nejaka aplikace na pozadi, ale uz neni ukazana jaka. Jsou zde zobrazeny aplikace na pozadi za posledni tyden, ktere vyziraji cca 90% baterie. Viz screenshoty v priloze.
battery_monitor_screens.jpg
Screenshoty z Nokia Battery Monitor
battery_monitor_screens.jpg (179.58 KiB) Zobrazeno 1060 x

Zkousel jsem i aplikaci Energy Profiler take od Nokie, ale tam se mi neukazuji nazvy spustenych aplikaci a celkove z grafu nejsem moc moudry.

Nemate prosim nejaky tip, v cem by mohl byt zakopany pes, nebo napad na nejakou aplikaci/postup co by mi to pomohlo vyresit? (celkovy reset telefonu se mi zrovna dvakrat nechce..)

Nejsem si vedom, ze bych instaloval pred problemem nejakou aplikaci, snad jen v ramci aktualizaci se mi nahralo(pres Nokia Suit) cosi od Microsoftu na Excel a Word (tusim ze se to jmenovalo Microsoft apps).

Dalsi zajimava vec je, ze se mi pravidelne ukazuje okno na zadani hesla do Mail for Exchange(vybira mi to mejly z gmailu). I kdyz heslo nezadam, tak se mi mejly stahuji v poradku.

Jeste podotykam, ze se telefon zahriva i kdyz nemam zadnou aplikaci na pozadi pustenou.

Napadl me nejaky spyware, nebo neco podobneho, ale nevim jak to vyzkoumat.

Dekuji za jakekoliv podnety,
Lukáš
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Žrout baterie v N8 symbian belle - telefon se hodně zahřívá

Příspěvekod Adalbert72 » 23 črc 2012, 15:19

Na aplikace, běžící na pozadí je vynikající řešení v podobě aplikace "AppStop", kde volbou Označit vše/Odznačit vše, popř. manuálně ukončíš veškeré na pozadí běžící apps. Zároveň získáš přehled o tom, kolik Ti toho na pozadí běží...
Je na Store, zdarma. Jinak v tom Battery Monitor 3, máš vedle toho "Background" takový plus (+), je dobře vidět i na Tvém screenu. Ten je možné rozkliknout, jak je vidět na posl. screenu, učinil jsi tak...
A právě ten seznam pod tím plusem jsou ty aplikace, které za danou dobu běžely na pozadí. Já ukončuji skoro všechny momentálně nepotřebné apps a widgets, a zapínám podle potřeby. I tak mám v Background některé systémové apps, které není radno vypínat (přes dobrý Task manager to lze).

:arrow: S tím zahříváním, zvláště pokud nemáš nic spuštěno, to není dobré, pravděpodobně je něco s HW. Malware nepadá v úvahu, nic co by přetěžovalo CPU na S^3 nebylo - odnes tel. do servisu na příp. diagnostiku...

:arrow: Btw. všiml jsem si, že značný kus energie si ukousli "Angry Birds", jestli hraješ delší čas, tel. se může silně zahřívat, a energie v baterce jde při hraní her rapidně dolů...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
sebior
Člen fóra
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Re: Žrout baterie v N8 symbian belle - telefon se hodně zahřívá

Příspěvekod sebior » 23 črc 2012, 18:55

Také se mi to několikrát stalo, ale teď už delší dobu ne. Dokonce jsem vyndal telefon z kapsy, byl dost teplý a tvářil se jako vypnutý. Pomohlo až delší dobu podržet On/Off tlačítko. Měl jsem tenkrát podezření na někou upravenou verzi Nokia Sleeping Screen, ale nejsem si jistý.

Zpět na “Nokia N8”