ODCHOZÍ A PŘÍCHOZÍ HOVORY - ČERNÝ DISPLEJ

O Nokia N8
Zabral68
Nováček
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

ODCHOZÍ A PŘÍCHOZÍ HOVORY - ČERNÝ DISPLEJ

Příspěvekod Zabral68 » 03 led 2013, 11:08

Zdravím všechny na fóru!

Vlastním Nokii N8 a poslední dobou se mi stává při přijímání telefonických hovorů a volání někomu jinému, že obrazovka telefonu je černá, bez obrázku volajícího či volaného. Toto se děje jen u některých kontaktů v mém telefonu u dalších kontaktů(většina) se obrázek volajícího či volaného objevuje tak jak má. Řeším to zatím pravým bočním tlačítkem. A když už se mi obrazovka na mobilu ukáže a dám "přimout hovor", tak poprvé ikona "přijmout" nereaguje, ale vždy až podruhé jak na ni kliknu. Podobný problém má i kamarád.

Poradíte někdo?

Předem díky za odpovědi.

:?: :?: :?:
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: ODCHOZÍ A PŘÍCHOZÍ HOVORY - ČERNÝ DISPLEJ

Příspěvekod Adalbert72 » 03 led 2013, 21:57

Dotčené problémové Kontakty bych smazal, a vytvořil je znovu. Nebo bych smazal všechny, a natáhl znovu ze zálohy (Kontakty je možné zálohovat přímo v telefonu z Kontakty/Volby/Označit více položek/Volby/Označit vše/Kopírovat vizitku/Do jiné paměti; na Mass Memory/ Kartu). Importují se pak podobným způsobem. Pokud by problém přetrvával, přeinstaloval bych FW.

Btw., nepíšeš dostatek informací, tj. jaký SW Ti to dělá, příp., zda je to po nějaké aktualizaci atd. Takové informace velmi pomáhají v diagnostice a snaze problém vyřešit...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
janci.p
Bronzový člen
Přístroj: N8 Green
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janci.p » 03 led 2013, 22:16

ja mam podobny problem..ked mi niekto vola, pripadne vytacam hovor ja, displej zostane cierny, nevidim, kto mi vola, nemozem zdvihnut, zrusit hovor..mam cfw od baryduke, ale myslim, ze mi to robillo aj s inym..a aby som sa dostal ku korenu veci, robi mi to iba ked svieti ostre slnko, vnutri, ani ked slnko nesvieti to nerobi..ked prikrijem niecim proximity senzor, tak sa mi displej rozsvieti a je citatelny..takze myslim, ze to nerobi cfw, ale uz spominany senzor..je trosku zapraseny..mam do ukoncenia zaruky cca 2 tyzdne, tak by som to mal dat do servisu..
Nokia N8-00 Belle Refresh
Zabral68
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zabral68 » 09 led 2013, 18:55

Ještě jsem zapoměl sdělit, že mám na mobilu průhlednou fólii. Kamarád si ji nedávno koupil a má stejný problém na stejném mobilu. Že by ta fólie?

:?:
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 09 led 2013, 19:03

Těžko říct, fólii nepoužívám, zejména z důvodů horší citlivosti displeje (to je můj osobní, subjektivní pocit). Zkoušel jsi ty dotčené Kontakty opravit, nastala nějaká změna?
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Zabral68
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zabral68 » 09 led 2013, 20:49

Zatím ne, protože to bude asi tou fólií.
Když mi volala osoba na mobil u které se tento problém vyskytuje, byl displej černý. Jakmile jsem ale fólii více přitlačil na displej, obrázek volajícího se objevil.
Takže zřejmě fólie. Kdo by to řekl.

:roll: :roll: :roll:
Drakenosss
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia Lumia 1020
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Drakenosss » 24 led 2013, 12:39

hoj ted se mi tento problem objevil na jedne n8 ne teda na me ale na jiné.taktéž musím odemknout respektive zamknout aby semi zobrazil kontakt volající nebo volaný zkusil jsem flash čísté belle refresh nepomohlo.
předtím tam byla anča brandovaná t-mobile postupným upgradem fw přes fota a na bele pres nokia suite pak zjištěn tento problém následovala zmíněná flash fw ted teda není brandovaný ale problém přetrvává ovšem čidlem to není páč je čisté tak si říkám že to asi bude softwarová chybka zkusím dnes eště downgrade a postupný flash přes annu až na belle a uvidíme zda to pomůže. pokud by někdo měl jisté řešení dejte vědět taktéž dám info jak se zadařilo ;)

edit:tak po downgradu problém zůstává :( tak už tak nějak nwm co s tím :( možná že postupnou aktualizací se to zpraví ale moc tomu neverim eště dám info ;)

edit2: tak si připadám jak blb :D pac zjistena zavada byla opravdu trapna :D
senzor dotyku funguje jako optická brána tj dva body jeden svítí druhý přijímá a mezi nima je přepážka při přiblížení čehokoli zajistíte odraz záření do přijímače čímž mobil pozná že tam něco je a zhasne displej mno a já měl v přepážce mezírku páč mobil měl měněnou dotykovku a displej a nebyly dostatečně dotáhlé šroubky takže si senzor na sebe pořád svítil takže měl zato že tam něco je ale nebylo :D takže ted mohu po downgradu co sem provedl opět aktualizovat :D
my way: 3330,5130,5230,N8, now Lumia 1020

Zpět na “Nokia N8”