N-8 ČEŠTINA

O Nokia N8
lukas.noe
Návštěvník
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

N-8 ČEŠTINA

Příspěvekod lukas.noe » 18 zář 2013, 23:36

Tak se mi docela jednoduchým způsobem podařilo prolomit frázi - do N8 nejde nainstalovat čeština!. Jde, a to i bez změny product code přes phoneix 2011.
lukas.noe
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Re: N-8 ČEŠTINA

Příspěvekod lukas.noe » 21 zář 2013, 02:06

Tak to se bohužel pleteš, zkusil jsem mnoho způsobů přes phoenix a doporučených PC pro EURO3 různých verzí za pomoci programu NaviFirm+1.3, který byl jediný co dokázal vygenerovat podle doporučených PC instalační balík. Jenomže při jakémkoli pokusu o jeho fimware obsahujíci mutaci EURO3 selhal a telefon nikdy nenavázal zpětnou odezvu a ve finále vypsal - fimware error. Takže jsem postupoval tak že jsem přes NaviFirm +1.3 stáhl SW balík pro původní tovární PC v mém případě 059D915 což je Orange Austria EURO1, znovu ho nainstaloval do telefonu, ten se bez jakýchkoli problému aktivoval ovšem bez češtiny. Druhý krok - stáhnutí jakéhokoli SW balíku Euro3 ale v mutaci 111.040.1511. Ten jsem v Phoenixu v rollmenu (setting) rozbalil a zkopíroval soubor RM-596_111.040.1511_03.01_Euro_3_79u_prd.rofs2.fpsxa a uložil do nové složky.
Původní soubor RM-596_111.040.1514_01.01_Euro_1_79u_prd.rofs2.fpsx jsem v rollmenu (setting) vymazal a nahradil již zmíněným zkopírovaným souborem. Jediná finta je v tom že takto vložený soubor by byl také nefunkčí ale stačilo přepsat název takto vloženého souboru původním názvem a odkliknou refubish. SW tedy detekoval název původního jazykového balíku a v klidu jej nainstaloval do mobilu. A čeština jede - V mobilu zůstal původní PC tedy 059D915, verze WS zůstala 111.040.1514 ale verze jazykové sady se zapsala jako 111.040.1511.03.01 - tedy jako EURO3 a v pohode maká i při aktualizacích. Když je to napsané, vypadá to složitě, ale v praxi mi to celé zabralo cca 7 minut.
lukas.noe
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lukas.noe » 21 zář 2013, 02:31

znt píše:Tak za tohle by si zasloužil BAN, ale nevím, jestli to tu má ještě cenu :D

Čeština jde normálně nahrát bez změny PC ;) Asi si pleteš flash a změnu PC. A je to záležitost asi jen dvou minut ;)

No právě že u N-8 je to trochu jinak, tedy co jsem pátral po netu. PC opravdu změnit nejde, teda v programech které jsem instaloval a vyzkoušel. a pokud jsem se pokusil pomocí phoenixu Flashnout na Jiný vygenerovaný PC a ošálit tak SW vždy došlo k chybě a mobil umřel. Jedině se oživil při oficiálním nahrání SW s PC původní mutace ale vždy a zase bez češtiny. Možná to fungovalo do verze 111.040.1511 ale po reinstalaci na verzi 111.040.1514 nastala fatální situace kdy si mobil postavil hlavu a v servise mi řekli že do mobilu už češtinu nedostanu, jedině poslat mobil do Nokie v Praze tam prý jsou schopni "nějak tu češtinu do mobilu propašovat ale bez záruky a za nehorázný peníz a to ještě s tím že kdyby došlo k další aktualizaci tak český balík by díky PC zase zmizel. tak jsem se rozhodl zaexperimentovat s vědomím že mobil taky může skončit v koši. Naštěstí to dopadlo dobře.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 21 zář 2013, 09:39

Pro Euro3 je nejvyšší verze FW 111.040.1511 ale pro tvůj PC (a ještě jeden - 059C6M0) je nejvyšší verze FW 111.040.1514 a tu máš i ve své N8 a pokud se snažíš na vyšší verzi nahrát nižší verzi jedná se o Downgrade a proto ti to nikdy nešlo. Co znamená Downgrade si najdi, chytrý seš na to dost. To co jsi ty provedl je samozřejmě taky známo, dá se tak třeba i dostat češtinu do telefonů s mimoevropským RM nebo do CFW bez češtiny. Jediné co je u N8 trochu jinak je že u ní jde díky skandinávskému FW provést Downgrade a pak vesele flashnout třeba na Annu nebo na verzi Belle Refresh pro Euro3 kdy by ti už neumíral telefon díky Downgrade :mrgreen: Takže je mi líto tu ameriku jsi opravdu neobjevil a pokud by ses tu zeptal tak by sis ušetřil spoustu času a zbytečného úsilí protože by sme ti tu bez problémů poradili a neudělal bys tu ze sebe Ivánka. A že nejde měnit PC opravdu taky víme :mrgreen:
btw v jednoduchosti je síla :twisted:
Musí se jen umřít.
lukas.noe
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lukas.noe » 21 zář 2013, 16:25

Celý problém nastal v případě když jsem připojil mobil k Nokia PC SUITE a okamžitě mi přišla hláška o zastaralém SW a nutnosti aktualizovat. Netušil jsem že prodejce (a to je mi záhadou) tvrdil že se jedná o sérii určenou pro ČR! Tudíž mne překvapilo že až po aktualizaci na verzi 15.14 jsem přišel na to že produkt byl vlastně hacknutý nebo upravený do verze s českou lokalizaci a do té doby by mne ani nenapadlo co se týká PC jaký vlastně mají ty čísla význam. Proto jsem se přes Phoenix pokusil o firmware dle pokynů právě tady na fóru s dotazem jak dostat do N8 češtinu (možná jsem špatně hledal) ale bez efektu. Tedy ano ale s výsledkem že mobil umřel! Zřejmě proto že jak píšeš jsem se pokusil o downgrade zpět na verzi 15.11. Jenomže při legální aktualizaci právě na verzi 15.14 a jejch nástrahách jsem tady nic nenašel. Dále mi nějak nejde na rozum jednání mobil servisu kde po týdnu zkoumání a snažení mi byl vydán mobil zpět s tím že nejde oživit jelikož je poškozená vnitřní paměť! a začal jsem experimentovat. Jelikož jsem opravdu v těchto věcech dá se říci LAMA tak jsem v zoufalství začal hledat nějaké řešení. Naštěstí jsem si po koupi a to nevím proč schoval krycí fólii displaye a a na ní nyl natištěný PC přístroje což mi dalo možnost přes navifirm zjistit a stáhnou balík originál SW. Ten jsem přes phoenix nainstaloval a telefon oživil. Takže žádná vadná paměť ale šlendrián servisu! O tom jakými experimenty jsem se dobral i k doinstalování češtiny jsem psal výše. Ale jak pátrám tady na fóru a pod různými vyhledávacími názvy jsem nic o zkopírování, přepsání původního souboru, kde a jak ho vlastně přepsat a uložit, kde ho stáhnout a který konkrétní soubor z balíku SW použít a jak upravit tady nic nebylo - NEBO JSEM ŠPATNĚ HLEDAL :D, Takže jsem se asi mylně domníval že můj postup by mohl do budoucna někomu pomoct při řešení stejného problému s N8 po aktualizaci SW v mobilech s "českou lokalizací" a věřím tomu že se jich bude vyskytovat spousty, jelikož jsem někde zaslechl že po SYMBIANT BELLE REFRESH má vyjít ještě jedna aktualizace. Takže pokud jsem někoho urazil nebo máte za to že jsem se zesměšnil tak tedy dobře.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 21 zář 2013, 16:47

/Mimo téma/Off Topic/
@lukas.noe: nu, kolegové se Ti myslím snažili naznačit něco jiného: zde na fóru se snažíme mít komplexní znalostní bázi, týkající se Nokia/Symbianu, nověji pak Windows Phone. A diskutováním o problémech jsme se zaplať pánbůh dobrali k uspokojivému řešení téměř vždy. Za dobu existence fóra se zde propíralo a zkoušelo opravdu ledacos, tedy všechno možné, a tak řada členů nabyla značné fundovanosti co se systému týče :)
Rady a inspirace se hledají i na spřátelených domácích/zahraničních fórech. Proto Tvůj příspěvek tak trochu působil (nemíněno zle), jako nošení: sov do Atén/dříví do lesa/vozit uhlí do Newcastle atp. Samozřejmě je důležité, že se Ti povedlo vyřešit Tvůj problém, a sdílím Tvou radost :)

:arrow: Dohrání češtiny do přístrojů původně neurčených k distribuci pro CZ, je právě téma, které, myslím, patří mezi zde kompletně zvládnuté. Je tedy reálné, že sis vyhledáním pomoci zde na fóru mohl výrazněji ušetřit čas, a nemusel se potýkat s popisovanými problémy, např. s přístrojem umrtveným po downgradu :geek:
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 22 zář 2013, 07:53

Asi tak a ten šlendrián je bohužel v ČR národním sportem.
Musí se jen umřít.
matess
Návštěvník
Přístroj: nokia N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod matess » 16 pro 2013, 16:12

zdravim mam takovej problem ..po nainstalovani aktualizaci ..od nokie...tak se mi smazla cestina..i po hard resetu proste tam neni a nokie se k tomu nehlasi ponevadz telefon je po zaruce a jako nekrestansky prachy jim nedam..nemohli by jste mi pomoct co s tem?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 16 pro 2013, 19:36

Najdi si pomocí funkce hledání flash telefonu, a stáhni si následující programy:
Phoenix 2012/nebo Nokia Care Suite 5.0 (dále NCS)
Navifirm+ 2.9 (plná verze je pro donátory ale Product Code Tě stáhnout nechá)
Pomocí Navifirm+ si stáhneš FW balík pro svůj Product Code (EURO3)
Pro chod programu je potřeba *NET Framework, pro Phoenix Microsoft Visual C++
Kódy N8 s češtinou
0599896: euro3_blu (modrá)
059L011: euro3_bronze (bronzová)
0599766: euro3_dg (černá)
0599823: euro3_ds (stříbrná)
0599844: euro3_gr (zelená)
0599915: euro3_or (oranžová)
059G169: euro3_pink (fialová)

Stažený FW pak umístíš do složky podle zvoleného programu:

A)Phoenix: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\products\RM-xxx, pro 64-bit systémy C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\products\RM-xxx

B)Nokia Care Suite:
C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\RM-xxx

Video návod pro Phoenix je zde: http://www.youtube.com/watch?v=MnNUxr850jw

Pokud budeš mít FW již stažený, stačí jej v NCS pouze flashnout v offline režimu.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
maross.k
Donátor fóra
Přístroj: Samsung S10+
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maross.k » 16 pro 2013, 22:44

matess: tak jak píše Adalbert72 a ještě si projdi tohle vlákno a neměl bys mít problém si telefon flashnout viewtopic.php?f=120&t=19702

Zpět na “Nokia N8”