Kontakty (telefonny zoznam) v N8

O Nokia N8
mabrik
Návštěvník
Přístroj: N8 (Belle)
Kontaktovat uživatele:

Kontakty (telefonny zoznam) v N8

Příspěvekod mabrik » 19 zář 2013, 15:56

Zdravim. Vie mi niekto poradit, ako zmenit/nahradit existujucu aplikaciu kontakty, tak aby bolo mozne zmenit popis (menovku) pri telefonnom cisle? V starsom symbiane (Nokia 6120) to bolo mozne a teraz uz nie. Ide mi o to, aby som mohol nahradit text "mobil" za napr. text "mobil k synovi" apod. Dakujem.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontakty (telefonny zoznam) v N8

Příspěvekod Adalbert72 » 21 zář 2013, 16:30

:arrow: Ano, všiml jsem si také, že možnost "Upravit popis", která byla ve starších verzích Symbianu prostě z S^3 vymizela. Řešení mě napadlo, ale jednoduché by nebylo vůbec (hack přístroje naprostou nutností) :roll:

:arrow: Bylo by totiž potřeba najít (nejlépe ze staršího FW S60 3rd FP2, popř. pokud tato možnost byla ještě v S60 v.5) konkrétní soubory, které tvoří app Kontakty. Tj. např. na C:\private\101f4cce, na Z:\resource\apps\phonebook2.r26 (SK jazyk) a pravděpodobně i na Z:\sys\bin\phonebooksourceplugin.dll a další. Tyto soubory by bylo nutno editovat (programy Nokiacooker, Resource editor), popř. vykopírovat z toho staršího FW, a nahradit jimi soubory na Z: (pouze flashem upraveného FW). A doufat, že to bude fungovat :?

:arrow: Jiná, méně spolehlivá cesta by byla nakopírovat upravené soubory na C:, mít pro jistotu v Rompatcheru aktivovaný patch c2z4bin a opět doufat/zkoušet. Čistě teoreticky by se to mohlo podařit, ovšem omezení v dotykovém ovládání by byla téměř jistě..., takto jsem laboroval s ekvalizérem na N8, takže vím, o čem mluvím :mrgreen:

:arrow: Další Contacts app jsem objevil na N8 Fanclubu "ZDE", nezkoušel jsem, je možné, že bude nepodepsaná »»hack :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “Nokia N8”