Prosím o radu k N8 Belle Refresh, aby byla o něco rychlejší

O Nokia N8
Thomason
Člen fóra
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu k N8 Belle Refresh, aby byla o něco rychlejší

Příspěvekod Thomason » 22 pro 2013, 14:51

Zdravím Vás a přeji všem pěkné svátky

Měl bych dotaz k mé Nokii N8-00 Belle Refresh 111.040.1511 RM-596 (oficiální dovoz)

Vadí mě postupné zpomalování mobilu, kde nepomůže ani vypnutí a zapnutí (restart). Vím, že se to dá po čase napravit tím, že umažu fotky z adresářů... ale...

Nedalo by se bez většího zásahu- výměny Firmware CFW použít pár aplikací k doinstalování? Mobil mám v poho, bez Hacku, ale hodlám se jej zase provést (Hack), kvůli SmartCom GPS a TTPod. Má představa by byla asi taková:
1) Cokoliv co pomůže mobilu k jeho lepšímu chodu (paměť výkon CPU, GPU, cokoliv)
2) Aplikaci na lepší správu paměti
3) Galerie, úpravu, aby prohledávala fotky jen v DCIM a Image (Image nemusí) a ne celý mobil, kde mám na čumendu tisíce fotek z výletů a mobil v tom stále šmejdí...
4) Byl bych i rád za 30 snímků pro video režim
5) A kdyby a kde (?) by se dal pořídit soft Camera PRO (souvisí asi s bodem 4)

Děkuji všem za odpověď, jakoukoliv radu, nebo odkaz na stránky kde se to řeší...
Přeji ještě jednou pěkné svátky
N8-00 Belle Refresh Hacked
Irbis
Člen fóra
Přístroj: Nokia 6303c; C7
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu k N8 Belle Refresh, aby byla o něco rychle

Příspěvekod Irbis » 22 pro 2013, 15:26

ad bod 4) 5)
Moje C7 nahrává s 30 snímky, tak tvoje N8 by měla taky.
CameraPro se dá koupit tady: http://store.ovi.com/content/213849
Nebo se dá samozřejmě stáhnout na jednom známém webu o N8... ;)

Taky by se mi líbil rychlejší Belle, ale toho se asi už moc docílit nedá bez rychlejšího procesoru.

P.S. Jinak rady na zrychlení taky uvítám.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 22 pro 2013, 15:52

1. Přetaktovat jsme N8 zkoušeli, ze začátku to vypadalo dobře, ale nakonec jsme docílili jen podstatně zkrácené výdrže baterie. Navíc, některé "revoluční" metody skončily téměř vždy Trojhmatem :mrgreen:
K lepšímu chodu pomáhá např. Y-Tasks http://www.drjukka.com/YTasks.html, s tím, že do nehacknutého přístroje nenainstaluješ nepodepsaný Main server (což ovšem doporučuji instalovat). Jedna z funkcí tohoto skvělého správce úloh je i komprimování/uvolnění RAM, což se občas značně hodí. Pro další správu doporučuji např. QooSystem http://store.ovi.com/content/330189 :)
2. Jednoznačně X-Plore http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore&page=symbian/about
3. Efektivní je PhotoBrowser2 http://store.ovi.com/content/64435,
a doporučuji lepší organizaci fotek, např. přesunem na jedno místo z DCIM do Images, a zde si pomocí X-Plore udělat systémový pořádek (třeba složky podle roků)
4. Tebou zmíněná CameraPro 30fps umí, appka je ale dost zabugovaná, tak jsem ji raději odebral. Jinak, Camera Update, (ještě pro Symbian Anna na Nokia Beta Labs, která 30fps uměla), byla implementována do Belle. V nastavení videa stačí zvolit Vysoké rozlišení, a mělo by to fungovat.
5. Odkaz máš od Irbise, já osobně ale spoléhám na nativní vlastnosti videa N8. Klidně appku vyzkoušej z neoficiálních zdrojů (hack zřejmě nutný), a pak se rozhodneš, zda to za těch 50,-CZK stojí.

EDIT: Belle se trochu zrychlit dá, ale ne enormně.
Třeba mazáním cache Web Browseru (C:\system\cache, popř. C:\system\dmgr), vymazáním náhledů Galerie (všechny _PAlbTN soubory), pak ovšem už Galerii nesmíš spouštět, protože si náhledy jinak vytvoří znovu. Pomůže rovněž odebrat a znovu vytvořit emailové schránky (žádné maily nemaž, jen dej odstranit schránku).
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Thomason
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Thomason » 22 pro 2013, 16:53

Možná, nebo spíš: jsem nemylsel rychlejší, ale stabilnější, aby po několikahodinovém používání aplikací jsem nemusel restarovat...

6) Na Hack se teď chystám, už jen proto, že jsem našel od Fereta počeštěný Skype, ale nejde instalovat (Chyba certifikátu), hlavně pro ženu a pro sebe SmartCom GPS, což jsou snad nejlepší dostupné turistické mapy na N8, i když z nich někdy číst, kvůli rozlišení, je složitě zdlouhavé.

7) Ještě zkusím znovu nadhodit tu Galerii, je možné ji někde nastavit tak, aby hledala jen v DCIM a NE všude? Galerii totiž rád používám při zobrazování čerstvých právě vytvořených fotek a videa, které později doma na PC třídím do jiného adresáře (strom- Moje_foto/2013/2013-12-24-Vánoce (atd))

8) A zeptám se, co to je ta Gallery mód NEW, viz Feretova příloha: viewtopic.php?f=120&t=16294&hilit=skype+cz

9) Případně jsou nějaké, jakékoliv jiné soubory, patche na zvýšení stability N-osmičky? V některém CFW je uváděno, že: lepší správa paměti atd... Tak se ptám, jest-li se to dá provést bez kompletní výměny SW, spíš nějakým novým doplňkem... soubor.si(x), asi fantazíruju, že? Já vím, Vánoce, chci si udělat radost...

Ještě jednou děkuji a jsem rád za Vaši pomoc, laikovi
Pěkný den
Díky!
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 22 pro 2013, 18:02

Feret upravoval starší verzi Belle (tedy 111.30.0609), na nejnovějším Belle Refresh již řada podobných úprav nemusí fungovat (a tehdejší Gallery mod také nefunguje). Zde je jeho aktuální verze, nezkoušel jsem, nepotřebuji jej. Hack asi nutností. Já příliš CFW neholduji, úprav mám řadu, ale pův. ROM nechávám - nemám čas reinstalovat v případě potíží celý tel. Správa paměti je jinak dost široký pojem, pokud nebylo vysvětleno, jaké byly konkrétní změny...

Tento Gallery mod má číst Obrázky pouze z E:\Images a F:\Images, tedy pouze z těchto složek Velkokap. disku a Paměťové karty. Snad to pomůže :)
Přílohy
Gallery mod For Belle refresh.rar
(1.43 KiB) Staženo 53 x
Thomason
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Thomason » 22 pro 2013, 18:40

Pokud jsem to pochopil dobře, tohle se neinstaluje, ale vloží přes X-plore do C:\Private\10202be9 a do této složky se vloží poslední 2 texťáky.
Je to jen na C a ne do E a ne F, myslím to dobře?

A dále, cituji: ... úprav mám řadu...
Smím se zeptat, o co jde? Jest-li to může mít nějaký zásadní vliv na spolehlivost, plynulejší chod, určitá zlepšení atd? Určité, lepší aplikace? Pokud ano, a nezdržuji, mohu požádat nějaké detaily? Třeba jen linky, nebo do SZ, pokud se jedná o nežádoucí zveřejnění, nebo do mého černého mejlu (česem si smyslím jiný) pro-agnes@seznam.cz

Děkuji pěkně
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 22 pro 2013, 18:42

Práskni si sem živej odkaz tvý mailový adresy :roll:
Musí se jen umřít.
Thomason
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Thomason » 22 pro 2013, 19:05

To by nemusel být problém, myslím, že tady zodpovědní ho uvidí v mém profilu, nemyslím každého diskutujícího. A dám ho sem až tady bude mít dobrejch 50% diskutujících taky svého mejla veřejně... Já jsem takovej starej blbec, ale tohle néé.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 22 pro 2013, 19:17

C:\Private\10202be9 je CenRep, neboli Centrální repozitář. Ten aktivně ovlivňuje vlastnosti systému. Jeho kmenová část je na Z:\, pokud se chce docílit nějakých změn, provádí se to právě pozměněnými textovými soubory, které se vloží do stejné složky na C: Tam je třeba jen dávat pozor, abys nedal ty texťáky v CenRepu jinam, než je předepsáno :!:

Ohledně toho Gallery modu jsem toho víc nezjistil - je možné, že Galerie bude o něco rychlejší, když bude hledat Média pouze v !\Images.

Co se mých aplikací a úprav týče, tak ty vyhovují víceméně hlavně mé potřebě, a (opravdu) nemusí vyhovovat dalším. Ovšem, telefon a systém jsem nedávno čistil, protože jsem měl telefony naopak dosti pomalé (i želva byla rychlejší :mrgreen: ). Ale dvě úpravy (ačkoli s výhradami) používám stále.
1. je odladění cache Web browseru na E:. I tak ale není vestavěný prohlížeč bez chyb, a často používám Operu.
2. je vylepšené kinetické rolování

:arrow: Záleží na tom, co konkrétně bys od přístroje očekával, pro různé tipy/mody/nápady chodíme na DailyMobile. Zásadní vliv na plynulejší chod by asi měl nový FW (který už ale sotva bude), to by se asi musel stát zázrak :?
Thomason
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Thomason » 22 pro 2013, 19:44

SUPER!!!
Právě jsem omladil founa Formátem E a Obnovou dat. Tak později, večer, nebo zítra uvidím, jak to kam dotáhnu...
Zatím děkuji za všechno
Ale kdyby někdo něco měl dobrého a nějaký TIP, zlobit se nebudu, děkuji

Zpět na “Nokia N8”