nelze stáhnout jazyky do slovníku+dotaz na apps na focení

O Nokia N8
Rosta01

nelze stáhnout jazyky do slovníku+dotaz na apps na focení

Příspěvekod Rosta01 » 02 led 2014, 20:54

Zdravím, měl bych 2 otázky:
1) když si chci do překladače nainstalovat jazyky (konkrétně ruštinu, čeština šla..) , tak mi to po stažení souboru nahlásí - prošlý certifikát, nebo něco takového.. co s tím?
2) jaký je rozdíl mezi: CameraPro N8 and 808 Pureview, CameraPro Qt 3, Camera Plus,CameraFX 2.1? všechny jsou od jednoho vývojáře, zkoušel jsem 1. dvě a přijde mi, že se po funkční stránce neliší, jen rozdíly v prostředí.. druhý dvě jsem nezkoušel, ale také vypadají podobně..
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze stáhnout jazyky do slovníku+dotaz na apps na focen

Příspěvekod Adalbert72 » 03 led 2014, 04:12

:arrow: 1. Míníš vestavěný slovník? Certifikáty, vydané pro určité aplikace, mají platnost někdy pouhé dva roky :roll: Vzhledem k všeobecnému nepořádku kolem certifikátů po Elopově zásahu 21.6. 2011 bude nejsnazší cestou si hacknout telefon pomocí Norton Security. Před tímto datem bylo možné legálně získat vlastní (vývojářský) certifikát, kterým se pak dala taková neposlušná appka (po odebrání starého certifikátu) pro vlastní konkrétní IMEI podepsat.

:arrow: Hack je aktuálně nejsnazším, a dnes vlastně jediným východiskem řešení podobných problémů. Pak již nebude nutné se (prakticky funkčně neexistující) certifikací zabývat.

:arrow: 2. Osobně jsem zkoušel dvě appky (CameraPro N8 and 808 Pureview a CameraPro Qt 3) z Tvého seznamu, ale (bohužel) vzhledem k množství SW bugů jsem se vrátil k nativnímu fotoaparátu/videu v mých telefonech.
Jinak: CameraPro N8 and 808 Pureview versus CameraPro Qt 3 se funkčně příliš neliší, s tím rozdílem, že druhá zmíněná je programovaná v multiplatformním rozhraní QT (nyní je Symbian již nepodporovaný), které umožňuje vývojářům snáze programovat aplikace; má také značně modernější vzhled (přístroj musí podporovat QT rozhraní).
Ohledně dalších dvou aplikací bych asi přihlédl k uživatelskému hodnocení: CameraFX 2.1 přináší různé formy efektů/filtrů/simulace vodní hladiny/rozostření, zdá se, že využití si našla, soudě dle oblíbenosti.
Camera Plus mi pak osobně přijde jako nejslabší článek řetězu, je to patrně nejstarší verze aplikace, a spokojenost s ní není dle hodnocení valná...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Rosta01

Příspěvekod Rosta01 » 03 led 2014, 13:57

Díky za odpověď. Ano myslím vestavěný slovník. Není ten hack nebezpečný, riskantní? Chtěl bych ten telefon ještě používat :)
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 03 led 2014, 15:20

Ne, hack je hlavně zpřístupnění systémových (a jinak trvale skrytých) systémových složek *sys a *private, a z toho vyplývající možnost opravit systémové problémy i jinak, než Hard resetem pomocí kódu *#7370#/ nebo (spolehlivěji) Trojhmatem. Možnost instalovat nepodepsané apps je pouze jednou z výhod hacku. Osobně jsem nezažil, že by se s přístrojem něco při provádění hacku stalo - na webu jsou pak známy cirka 1-2 případy - a to ještě není jisté, co vše s přístrojem dotyčný prováděl :mrgreen:
Podrobný návod máš např. "ZDE" :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 03 led 2014, 20:37

Rosta01 píše:Není ten hack nebezpečný, riskantní? Chtěl bych ten telefon ještě používat :)

PC taky nepoužíváš? :idea: Je to jako u PC, máš přístup ale občas je mezi židlí a klávesnicí vir a znám i případy megaviru :mrgreen:
Musí se jen umřít.

Zpět na “Nokia N8”