Synchronizace N8 v OVI - nejde

O Nokia N8
Ramon
Návštěvník
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Synchronizace N8 v OVI - nejde

Příspěvekod Ramon » 04 led 2014, 12:53

Nejde mi synchronizovat vůbec nic v ovi. Píše hlášku, že mám restartovat PC nebo přístroj nebo aktualizovat SW ovi nebo v přístroji. Po restartech beze změny. Ovi je aktualizováno nedávno na verzi 3.8.48. Nemám telefon však aktualizovaný na Belle. Může to být tento problém? Ještě před dvěma týdny jsem v pohodě synchronizoval přes ovi.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace N8 v OVI - nejde

Příspěvekod Adalbert72 » 04 led 2014, 15:27

Ta zmíněná poslední synchronizace fungovala s předchozí verzí Nokia Suite? A otázka zásadní: jakou verzi FW máš v přístroji? Jinak, na Belle by asi bylo vhodné přejít, ten systém je pak přece jen rychlejší.
Zkus tedy Nokia Suite odebrat a znovu nainstalovat, případně zkus v případě neúspěchu předchozí verzi.
Některé starší verze jsou "TADY",
verze 3.8.30 pak je "ZDE" :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Ramon
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ramon » 05 led 2014, 22:02

No abych řekl pravdu, tak jsem v tomto hňup. K novým věcem nedůvěřivý a pokud mi všechno šlape, tak to neměním. Proto jsem nepřešel ani na Belle. Po těchto problémech se synchronizací v PC suite jsem ho tam chtěl nainstalovat, ale potřebovalo to kábl a ten jsem někde zašantročil, přes bluetooth mě to nepustilo. Jak zjistím jaký FW mám v přístroji taky netuším? Poradíš? Ještě mám dotaz tedy, pokud nebude fungovat ani s Belle synchronizace a budu muset přeinstalovat PC suite na starší verzi, tak veškeré údaje co tam mám ztratím? Ještě taková maličkost. Dřív po mně chtěl telefon vždy povolit spárovat s PC, i když jsem to povolil navždy, tak stejně to chtěl a teď už se připojí i bez této hlášky, tak nevím čím jsem toho docílil?
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 05 led 2014, 22:54

Poradím, nebo se o to alespoň pokusím :)
Nicméně by bylo i tak velmi vhodné si přečíst uživatelský manuál, je v něm spousta užitečných informací :!:
:arrow: Verzi SW zjistíš vyťukáním *#0000#, a je tedy fakt, že poslední verze Symbian Anny byla dobrá, a já byl po přechodu na Belle zpočátku dosti rozčarovaný; dnes bych asi ale z Belle neodcházel :)
:arrow: Přes Bluetooth se Ti SW aktualizace logicky nemohla zdařit - lze sice přijímat aktualizace tzv. “ze vzduchu“ (viz ikona Aktualizace SW), při té je ale přístroj ve zvláštním režimu :?
:arrow: Pouhým přeinstalováním Nokia Suite by se uživatelská data ztratit neměla, ale po odinstalaci NS si tímhle jistý nejsem - nehledě na fakt, že se tento SW uměl občas chovat nevypočitatelně. Je proto vhodné zálohovat i jinak: Kontakty vykopírovat na kartu (přímo v aplikaci Kontakty/Volby/Kopírovat vizitku/Do jiné paměti), vytvořit ve vestavěném Správci souborů zálohu dat v telefonu a tu pak vykopírovat do počítače.
:arrow: Jinak s tím spárováním telefonu s počítačem může hrát roli konfigurace/update v počítači/drobná nestabilita/nevědomé potvrzení automatické komunikace...

:arrow: V Belle to funguje tak, že před spojením se zobrazí v počítači (a následně i v telefonu) několikamístný číselný kód, s dotazem, zda kódy souhlasí. Po odkliknutí pak probíhají další spojení bez dotazu. Aby probíhala zcela automaticky, je ještě třeba spojení tzv. autorizovat (lze v telefonu i počítači). Proč se najednou nic neptá, to já těžko zjistím, nemaje křišťálovou kouli :roll: Protože: cos s přístrojem/počítačem prováděl, víš nejlíp sám...
Ramon
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ramon » 06 led 2014, 19:12

Díky. Tak mám Symbian Anny. Co se týká synchronizace, tak se vyřešilo kabelem. Sehnal jsem ho,že přeinstaluju na Belle a cvičně jsem zkusil synchronizaci přes kabel a šlo to. Takže nějaký problém s bluetooth? Takže teď jsem zase na vážkách jestli mám jít do Belle nebo ne? Co konkrétně ti vadilo po přechodu na Belle? Co je za rizika? Jinak od začátku roku mi nefunguje z nějakého důvodu aplikace Předpověď počasí - píše hlášku "Litujeme,nyní nemůžeme aktualizovat info o počasí,Buďte trpěliví,protože předpověď se může změnit"
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 07 led 2014, 03:23

Ne Symbian Anny ale Anna ;) Nepíšeš ovšem přesné číselné označení, pokud máš verzi Anny 25.007, tak ta byla podle mě výborná.

Jinak mé rozčarování z přechodu na Belle se týkalo více věcí: má předchozí N8 trpěla značnou vadou displeje (známý problém chybného zobrazení černé a šedé/místo nich byla rubínově purpurová a fialová), takže se po update problém ukázal v plné šíři. Dále jsem měl problém s nekompatibilitou některých aplikací, kdy mi jedna (konkrétně Security lock), než jsem viníka objevil, řádně zkomplikovala život (podrobností netřeba).
Po vyřešení potíží jsem ale začal být docela spokojený, a skutečně bych se na Anču již nevracel - namátkou: Belle má modernější vzhled, nové a lepší Widgety, více domovských obrazovek a systém je celkově rychlejší. Záleží na Tobě, pokud jsi skutečně spokojený, můžeš u Anči klidně zůstat :)

S Nokia počasím je to ovšem horší: podle dostupných (a kusých) zpráv to vypadá, že za ním v tichosti zavřeli vrátka. Proč již nyní, to samozřejmě netuším, podpora ještě končit neměla :evil: Výbornou náhradou je QooWeather, ke stažení "ZDE", akorát na Anče možná bude Widget jednodušší, nebo bude aplikace modifikovaná...
Ramon
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ramon » 08 led 2014, 13:17

Verze Symbian Anna je 22.014.

Co se týká přechodu na Belle, tak v oficiálním průvodci instalace se už píše, že se ztratí mnoho aplikací, jaké, tak to už se nepíše?
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 08 led 2014, 18:23

No, domnívám se, že by Ti Aktualizace SW v telefonu (bílá šipka v zeleném poli, jinak také FOTA - aktualizace ze vzduchu) mohla nabídnout verzi Symbian Anna 25.007 (někdy také nazývané Anna Service Pack). Ta obsahovala řadu vylepšení, zejména stabilitu a zrychlení systému. Pokud si vzpomínám, tak na zmíněnou verzi -25.007 mohly přejít pouze přístroje bez brandu Operátora - tedy zakoupené v obchodě.

Jinak pro bezproblémový přechod na Belle se doporučovalo zazálohovat pouze Kontakty, Kalendář, Záložky, Poznámky a případně Orientační body navigace (nikoliv zálohu celého telefonu, v Nokia Suite vybereš označením).

Protože: změna to byla natolik zásadní, že ji nešlo provést přes FOTA a ačkoliv data aplikací po update na Belle v systému fyzicky zůstala, prakticky se skoro nic neobnovilo.

Před aktualizací na Belle bych asi nejlépe provedl Trojhmat, pak pomocí Nokia Suite nahrál Belle, a pak vrátil zálohu. Aplikace stažené ze Nokia Store jsou spojené s Tvým účtem, takže je stáhneš znovu. Je to nejlepší řešení, protože aplikace, které po update v telefonu zůstaly, bylo většinou stejně třeba přeinstalovat...

Zpět na “Nokia N8”