Vypínanie telefónu

O Nokia N8
durike
Návštěvník
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Vypínanie telefónu

Příspěvekod durike » 31 led 2014, 13:30

Po pol roku od kúpi telefónu od ruky sa mi telefón neustále vypína. Spočiatku to bolo veľmi sporadicky tak som to veľmi neriešil. Potom bolo potrebné vybrať baterku a vložiť ju naspäť a tak telefón opäť išiel istý čas. Sledoval som problém aj s nabíjaním že napr. dal som mobil do nabíjačky a po chvíli mi už napísalo že batéria je nabitá, alebo vypínal sa mobil dookola (pokiaľ som nevytiahol tú batériu) žiadosť o PIN v pohode nabehla zadal som PIN začalo načítavať a tak sa vypol. Teraz sa už nedá telefón používať...keď je bez SIM karty ešte čoto vydrží zapnutý ale zo SIM kartou chvíľu ide a sa vypne.
Softvér som skúšal prepaliť cez Phoenix no nepomáha to, k mobilu som dostal aj novú batériu čiže tiež by to malo byť v poriadku. Čo myslíte bude potrebná výmena celej dosky? Keďže si myslím že bude nejaký problém s obvodom na správu napájania. Za každú radu budem vďačný :)
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínanie telefónu

Příspěvekod Adalbert72 » 31 led 2014, 17:37

:arrow: Půl roku od koupě, tedy cirka 6/2013? :roll: N8 se již delší dobu neprodává, čili byl telefon již použitý :?: Pak je na vině nejspíš slabá baterie, tedy alespoň Tebou popisované příznaky tomu dosti nasvědčují. Ze zkušeností se takto telefon často chová, pokud je baterie na konci sil. Pokud nechceš riskovat, zajdi do servisu, ať případně vyloučí/potvrdí, že je problém způsoben pouze baterií.
:arrow: Proč manuálně vyndáváš baterii, když stejný efekt má cirka 10s podržení tlačítka ON/OFF?
:arrow: Výměna celé desky by přicházela v úvahu, kdyby vypínání nepřestalo ani po výměně baterie. Protože je základovka bezkonkurenčně nejdražším komponentem telefonu, bylo by potřeba ji stejně vzít z nějakého více zachovalého staršího přístroje. Místo nové základovky (pokud bys ji ovšem sehnal) by se totiž vyplatilo pořídit za shodné peníze nový přístroj...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
durike
Návštěvník
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod durike » 20 bře 2014, 15:19

Tak konečne sa mi to podarilo vyriešiť dorazila mi batéria problém vyriešený. Vďaka. Mal by som jednu otázku v programe Extra buttons aj v QooBattery mi píše mobil že batéria má kapacitu 836mAh namiesto tých 1200 čo má mať originálna.

Môže byť že sa nejedná o originálnu batériu? Kupovaná bola z Ebay od nemeckého predajcu kde mal aj napísané že je to originálna batéria.

Pokiaľ si pamätám na predchadzájucej baterke mi písalo cez 1000mAh kapacitu. Čiže písať predajcovi či je to normálny jav?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 20 bře 2014, 23:04

Pravost baterie šla ověřit, čili tam (býval) hologram. Jinak ty programy bývají, co se diagnostiky týče, trochu nepřesné... Podívám se, kolik mně hlásí telefon při plném nabití, ale zhruba to je +/-1160 mAh. Předpokládám, že ExtraButtons jsou od Mr. Alshalawy, ty bohužel nepoužívám...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “Nokia N8”