blokace internetu kvuli t-mobile

O Nokia N8
vslonka
Návštěvník
Přístroj: n8
Kontaktovat uživatele:

blokace internetu kvuli t-mobile

Příspěvekod vslonka » 26 úno 2014, 17:34

Mám telefon, který byl kupován v t-mobile....po čase jsem pořídil jinou sim kartu mobil.cz (virtuální využívající stejnou sít) a chtěl jsem využít ten bezplatny internet..ovšem nelze se připojit už jsem zkoušel vše i operátora s konfigurovací sms a pořád nic
nějaký nápad? děkuji
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: blokace internetu kvuli t-mobile

Příspěvekod Adalbert72 » 27 úno 2014, 01:19

Pokud stojíš o pomoc, bude třeba sdělit více podrobností. Tedy verze SW, tedy mj. také zda je v přístroji Anna, nebo Belle. Od toho se bude odvíjet případná rada.

Jestli lze z telefonu volat, znamená to, že přístroj nebyl blokovaný. Tím pádem budou fungovat i ostatní služby...

Přístupový bod Internetu lze nastavit také ručně, podrobnosti má a sdělí Tvůj Operátor - osobně si myslím, že spíše nebude zapnutý/n. aktivovaný.
:arrow: Verzi SW zjistíš vyťukáním *#0000# :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
vslonka
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vslonka » 27 úno 2014, 17:56

je to anna verze 014.002...volat lze,
operatorovi jsem volal poslal sms s konfiguraci
a stejne to nejde, nasvavoval jsem kde co i nove podle navodu a nic
jeste k tomu blokovani...sice nemam o2 nebo tak ale mobil vyuziva t-mobile tak jestli to treba to volani lze ale jine sluzby nelze.protoze kdyz dam nacist APN tak to napise chyba karty

a pri pripojeni to napise pripojeni nedostupne
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 27 úno 2014, 23:28

Předně se nabízí otázka: s předchozím Operátorem připojení fungovalo :?: A bylo by asi vhodné aktualizovat SW přístroje, tohle je dnes již velmi stará verze...

Pokud bude HW telefonu v pořádku, znamená hlášení o nedostupnosti připojení (většinou), že jsou vypnuta Mobilní data. APN je síťová služba, jejíž nastavení jako koncový zákazník neovlivníš :roll:

Jestli v telefonu nemáš nic důležitého, proveď hard reset kódem *#7370#, a následně přehraj SW na aktuální verzi (T-Mobile neobjednal aktualizaci na Belle Refresh, takže Belle). Belle Refresh se samozřejmě do telefonu dostat dá...

Jinak je potřeba před formátem provést zálohu dat (pomocí Nokia Suite). Nedoporučuje se kompletní záloha, ale zaškrtnutí jednotlivých položek zálohy - Kontakty, Položky kalendáře, Poznámky, Webové záložky... Při vracení kompletní zálohy po úspěšném přehrání SW, by se totiž problém mohl objevit znovu :roll:
vslonka
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vslonka » 28 úno 2014, 18:38

ano vše fungovalo

po hard resetu muzu provest aktualizaci pomoci nokia suite? na ten bele? vim ze mi to tam nabizelo
a bude to cesky?
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 28 úno 2014, 20:26

Upřímně, po formátu by bylo nejlepší řešení provést flash pomocí Navifirm/Phoenix... Ale Update na Belle přes Nokia Suite zkus jako první. Pokud byl telefon koupen v T-Mobile CZ, tak bude i po Update v přístroji čeština. Bude to ale ten Operátorský FW, namísto kterého je samozřejmě lepší mít čistý, neupravený FW (který ale s brandovaným přístrojem jinak než flashem nezískáš) :)

Jestli budou problémy s Internetem i pak, bude tel. nutno odblokovat v servisu, případně vyzkoušet ten flash...
vslonka
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vslonka » 01 bře 2014, 20:33

tak aktualizace na belle pomohla...dik jen jsem si koupil nejake hry pres ovi store a nějak mi po akt zmizely da se to nějak zase stahnout z ovi? nedari se mi to
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 01 bře 2014, 20:39

No, možnosti jsou dvě:
1. Předchozí hry nejsou kompatibilní s novým systémem (ale není to moc pravděpodobné)
2. Otevři Nokia Store, a přihlaš se ke svému účtu. Jestli jsi hry stahoval se svým účtem, tak budou v historii stahování :)
:arrow: Nokia Store jsi v Menu našel? Jestli jsi provedl ten formát, tak po formátu Store a Mapy zmizí, proto to přeinstalování...

Zpět na “Nokia N8”