Polomrtvá N8 - prosím pomoc s diagnostikou

O Nokia N8
Ja8k1
Bronzový člen
Přístroj: HP Elite x3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ja8k1 » 15 říj 2015, 13:33

Dobrý den,

prootže se mi povedl orozflákat display na své lumia 730DS, tak jsem vytáhl ze šuplíku kdysi fungující NOKIA N8
Bohužel však telefon nefunguje jak má a rád bych přišel na kloub tomu proč.

Diagnostika je taková, že nabíjet přes "kolík" nejde, v případě zapojení nabíječky do USB se telefon někdy zapne, někdy zůstane na startovaci obrazovce NOKIA

Vždy ale infikuji kriticky stav baterie.

Prosím, dotaz, rpotože jina kbyl telefon v pořádku, je možné, že odešla baterie do věčných lovišť a to znamené, že nelze zapnout mobil? i když je neustále připojen k nabíječce?

Zvažuji nákup náhradní baterie, ale zase pokdu by popis mé závady indikoval i na například něco úplne jiného, asi bych se na baterku vykašlal a mobil nechal v poklidu odejít do křemíkového nebe...
brodak
Návštěvník
Přístroj: N8 Belle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod brodak » 16 říj 2015, 08:00

toto jsem včera řešil s Samsung galaxy S. Stejné příznaky. Po výměně baterie šlape jak nový.

Na mé N8 jsem baterii měnil také, je to jednoduché a baterka stála cca 300 Kč.
Ja8k1
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ja8k1 » 16 říj 2015, 11:22

brodak píše:toto jsem včera řešil s Samsung galaxy S. Stejné příznaky. Po výměně baterie šlape jak nový.

Na mé N8 jsem baterii měnil také, je to jednoduché a baterka stála cca 300 Kč.

Díky, domníval jsme se že by to mohl být káme úrazu, ale než pošlu do číny objednávku, byť na 3 dolary.. chtěl jsem konzultovat zda je taková diagnóza vůbec možná :)
Ja8k1
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ja8k1 » 02 lis 2015, 14:04

Takže, Bylo to baterií, s novou bateríí telefon funguje jako na drátkách... teda až na jeden podstatný detail, nelze jej nabíjet ( přes kolík) a po připojení do USB píše, že zařízení nelze rozpoznat. Prosím, máte nějakou radu co ještě potřeba vyměnit ( objednat) tak abych to opravil? nechci kupovat celou elektroniku/zakldovku, domnívám se že vada je pouze v tom důlku pro nabíjecí kolík

Zpět na “Nokia N8”