[13.3.2011] TV Program v1.5 BETA + 1.6 Alpha

Vlastní aplikace a widgety našich uživatelů a návody k jejich tvorbě
straka.michal
Bronzový člen
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

[13.3.2011] TV Program v1.5 BETA + 1.6 Alpha

Příspěvekod straka.michal » 28 srp 2010, 08:44

Dnes jsem vydal první veřejnou beta verzi mojí widget aplikace - název nejspíš mluví za vše.

TV Program zatím pracuje jen se čtyřmi hlavními českými stanicemi (ČT1, ČT2, Nova, Prima). Umí zobrazit co právě běží, co vás dnes čeká a také co vám už uteklo. Tuto první verzi jsem uvolnil především proto, abych zjistil jestli je o aplikaci zájem s abych dostal nějakou uživatelskou odezvu. Pouze vaše doporučení rozhodnou o tom jestli a jakým směrem se bude aplikace vyvíjet dál.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Více informaci: zde

Budu velmi rád, když v diskuzi vyjádříte svůj názor.

U několika lidí se vyskytla chyba, kdy se aplikace zasekne na "Loading..." a dál se nic neděje. Pokud se vám tohle stane, pak mi prosím pošlete Soukromou Zprávu s typem telefonu, firmwarem, kontaktem (email) a případně jestli máte nějak upravený FW nebo pouze naprosto čistý bez jakýchkoliv módů. Děkuji

Dowload: Stabilní verze (1.5)
Dowload: Alpha verze (1.6)

29.8.2010: Vydaná nová verze (1.0.1), která by měla řešít Loading bug. Upravil jsem link na stažení (výše).
1.9.2010: Vydaná nová verze (1.1), ve které najdete dvě nové stanice a možnost upozornit na vybraný pořad.
21.9.2010: Vydaná nová verze (1.2) s novým, funkčním zdrojem dat.
29.9.2010: Vydaná nová verze (1.4) s možností výběru ze 40ti stanic.
13.10.2010: Vydaná nová verze (1.5) s 5ti novými stanicemi a překvapením.

Za TV data vděčíme uživateli Sparrow
Naposledy upravil(a) straka.michal dne 13 bře 2011, 22:42, celkem upraveno 11 x.
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Program v1.0 BETA

Příspěvekod renek » 28 srp 2010, 09:40

Taky se mi libi, je to spis pro notoricke sledovace televize a rovnez si myslim, ze by se mel tedy dat pridat i na plochu. Prisel jsem ale na to, ze po ukonceni app se neukonci pripojeni.
SAMSUNG Galaxy S4
fes2
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fes2 » 28 srp 2010, 10:33

Hmm kde muze byt chyba, ze se mi nechce nic nacist.
telefon: 5800 c6fw pripojeni prez wifi.

jinak v jinem theadu jsi psal ze wingedy jsou zalozeny na html + JS + Css od kud cerpas dokumentaci?
jofko25

Příspěvekod jofko25 » 28 srp 2010, 10:46

uvital by som este keby tam boli aj sk programi ..toto je moj anroz tieto programy sledujem tak tieto by som tam chcel ... stv1,stv3, markiza , joj , ct1, prima , nova , a prima cool , nova cinemas ako uz povedal maross
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 28 srp 2010, 21:13

Na úvod bych všem rád poděkoval za kladné reakce. Je super, že se vám aplikace líbí.

Mohl bych všechny, kterým se aplikace zasekne na "Loading..." poprosit o Soukromou Zprávu s typem telefonu, firmwarem, kontaktem (email) a případně jestli máte nějak upravený FW nebo pouze naprosto čistý bez jakýchkoliv módů. Děkuji

tomtomteam píše:Ještě by byl fajn widget na plochu, aplikace by vytvořila 4 widgety, každý pro jede TV program a ukazovali by co běží teď a co hned potom.
EDIT: A ještě drobnost. Mohla by si aplikace stažený program pamatovat?
Widget na plochu můžu zkusit udělat, ale mám 5800, takže by se mi špatně testovalo. Zařadím to ale na seznam. Co se týká toho pamatování staženého programu, tak to je funkce kterou plánuju implementovat mezi prvními. Součástí toho by měla být i možnost prohlížet program na 14 dní dopředu.

renek píše:Prisel jsem ale na to, ze po ukonceni app se neukonci pripojeni.
Jak jsi na to přišel? Můžeš mi k tomu do SZ napsat podrobnější popis?

maross.k píše:Možná by to chtělo ještě rozšířit o nějaký program (NOVA CINEMA, PRIMA COOL, CT 4), ale zase né moc programů ať zůstane zachována přehlednost. Jinak dobrá práce a jen tak dál.
Určitě plánuju přidat minimálně COOL a Cinema

fes2 píše:Hmm kde muze byt chyba, ze se mi nechce nic nacist.
telefon: 5800 c6fw pripojeni prez wifi.
jinak v jinem theadu jsi psal ze wingedy jsou zalozeny na html + JS + Css od kud cerpas dokumentaci?
Tohle je zvlaštní chyba, která je pro mě aktuálně nejvyšší priorita a pokusím se co nejdřív příjít na to čím to je. Dělá to i mojí přítelkyni na 5530, ale přitom dřív jí aplikace normálně jela.

sidil píše:mozna by to chtelo pridat tv stanice,aby si kazdy mohl vybrat svoje oblibene,ktere by se mu potom mohli zobrazovat na plose
O možnosti vybrat si stanice uvažuju, ale zatím nevím jestli ji tám určitě přidám.

SAKULPOL píše:lze dostat informace na plochu u N97, pise se o widgetu ale pridani na plochu tam nemam :(
Typ aplikace "Widget" ještě nemusí podmínečně znamenat že k patří o skutečný widget, který se dá přidat na plochu. U mojí aplikace to zatím nejde.
mmme
Člen fóra
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mmme » 29 srp 2010, 19:59

Do teď jsem používal TV program z app Seznam.cz stažené z OVI. Takhle app je ale mnohem lépe udělaná, takže už jí mám staženou. Velká poklona za odvedenou práci a díky!
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 30 srp 2010, 15:56

hauty: Díky za link. Třeba se bude hodit. Já používám český XMLTV opensource projekt za kterým stojí arcao - http://xmltv.arcao.com
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Re: [1.9.2010] TV Program v1.1 BETA

Příspěvekod straka.michal » 04 zář 2010, 08:21

Administrator: V kolik hodin si to zkoušel? Napsalo to že nic neběží u každého kanálu?

Obecně začínám pochybovat o tom, že bylo dobré aplikaci uvolnil veřejnosti. Používám XML data, která jsou v testovacím provozu a očividně nefungují tak dobře jako fungovali když jsem aplikaci vyvíjel. Bohužel neexistuje asi žadná jiná možnost, protože jedine ten zdroj co používám teď umí zobrazit jen dnešní vysílání. Nasel jsem jeste jeden dobrý zdroj, ten ale nabízí jen program na 7 dní dopředu (=mnohem více dat na stažení). Myslel jsem, že stáhnu program na 7 dní a uložím ho (tím by s ve výsledku data naopak ušetřili). Jenomže jsem zjistil, že widgety neumožnují přistupovat k souborům (takže si nemůžu uložit program). Takže jsem tak trochu ve slepé uličce, kde můžu jenom doufat, že se opraví ten zdroj dat co ted používám.

EDIT: Pak je jeste moznost ze si koupim vlastni server a napisu si vlastni webouvou aplikaci, ktera si stahne program na 7 dni a do mobilni aplikace bude posilat jen aktualni den. To by ale bylo docela narocne a taky drahe.
Sparrow
Člen fóra
Přístroj: Nokia C7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sparrow » 06 zář 2010, 11:56

straka.michal píše:sidil: Vim o tom, je to ve zdroji dat, nemuzu to ovlivnit, ale chybu jsem už hlasil.

Tak se zdrojem dat je to vždycky problém, sám jsem kdysi dělal podobný TV program pro Linux. Používal jsem takový program který podle určitého scriptu vybíral data přimo ze stránek s tv programem, ale časem do těch stránek nacpali tolik chyb že v prohlížeči se zobrazili správně, ale program se z toho mohl zbláznit :(

Ale teď jsem koukal na program pro Win myslím všem známý 356dní v nové verzi mají možnost XML Serveru. Jediný problém je v tom že je na 3 měsíce zdarma a pak za 99,- na půl roku. Ale pokud bude dost zájemců (5 - 10 :D ) tak nebude problém přispět 20 - 50Kč na rok a budeš z toho mít něco i ty.

Jinak pro ukázku se mrkni na adresu http://sparrow-home.no-ip.org:5604/ je tam výpis stanic CT 1,2,NOVA a PRIMA na myslím, 2 dny dopředu.
Zatím to mám na svém počítači, ale pokud budeš mí zájem není problém to hodit někam na web s denní aktualizací v takové formě dat aby ti to vyhovovalo.

PS: V čem to vlastně píšeš (soft a jazyk), není něco jednoduššího než C++ nechce se mi v 36letech už učit další jazyk :( Ale asi až budu mít čas tak se do toho vrhnu :)
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 06 zář 2010, 12:09

Ahoj, o programu 356 dni vím. Planoval jsem to jako jednu z možností, problém ale možná v tom, že tam jsou data na dva dny dopředu. Zjistil jsem že widgety si totiž neumí žadná data schovat (pouze drobnosti jako uživatelská jména, hesla atp. do 30kB, jinak to je silene pomale). Z toho důvodu je pro uživatele lepsi aby se tahal jen program na dnešek a žadný takový export jsem zatím nenašel. Idealni by bylo aby mi vracel XML jen tech dat která potřebuju (parametry datum a stanice). Napadlo mě že bych si napsal nějaky parser, který by si stáhnul tohle "velký" XMLko a uložil si to přeformátované třeba jako csv do té vnitřní paměti o které píšu výše (to by byla nejaka uspora mista). Pak bych viděl jak to bude rychlé, ale bojim se, že ani tak to nepůjde.

Nepíšu to v C++, to jsou sis aplikace. Tohle je jen "Widget" tedy HTML, CSS, Javascript. Používám na to Aptana studio s WRT pluginem. Dočkej času a v sekci Tvorba mobilních aplikací by se měl objevit i nějaky navod. Nebo mi napiš na mail a já ti dám podrobnější informace jaké budeš potřebovat.

P.S.: Díky za tvůj zájem na odborné úrovni. Moc si toho cením.

Zpět na “Vývoj mobilních aplikací”