Aplikace myNokia.cz - verze 5

Vlastní aplikace a widgety našich uživatelů a návody k jejich tvorbě
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Aplikace myNokia.cz - verze 5

Příspěvekod Administrator » 30 srp 2010, 01:03

Aplikace je odzkoušená na 3rd i 5th i Symbian 3.
Navrhujte změny nebo nové funkce, testujte všechny typy připojení.

myNokia_5.0.1.zip
(169.89 KiB) Staženo 776 x
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
Smažil
Administrator
Přístroj: Nokia N900
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace myNokia.cz

Příspěvekod Smažil » 30 srp 2010, 12:19

Můžete nějak % vyjádřit, o kolik by měla být tlačítka větší? Případně text?

holi-cz: fórum bych v aplikaci rád zmínil, ale zatím nemám představu, co hodnotného by ta funkce dělala. Něco navrhněte - nejčtenejší články, top témata. A tlačítko RSS webu je jen grafický prvek. Není klikatelné.

freezer a polas: WRT widget pracuje na podkladu vestaveného prohlížeče. Jdi tedy do nastavení prohlížeče a zkontroluj nastavení přístupových bodů.

tomtomteam: Exit je jako možnost mezi výběrovými klávesami, u telefonů s fyzickými výběrovými klávesami je tato funkce přiřazená pravému tlačítku.

mceza: 3. popisovaná chyba, kdy se stránka otevře přímo ve widgetu a je pouze u odkazů v Domů a při používání Poradny. Všude jinde se mi tento nešvar podařilo eliminovat. V tomto případě přestává struktura původního widgetu fungovat a já jako tvůrce ani nemám možnost přidat nahoru nebo kamkoliv panel s tlačítky. Takhle widgety prostě fungují.

5. takhle to bylo původně napsáno, ale po testování jsem zjistil, že widget mi s tím kódem nechtěl spolupracovat.

Celkovou reakci na Vaše příspěvky udělám časem, zatím děkuji všem zúčastněným za připomínky a na ostatní se těším.

Děkujeme za váš čas, ceníme si toho.
myNokia.cz/ovi
Vaše dveře do světa multimédií
straka.michal
Bronzový člen
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 30 srp 2010, 21:09

Mno tak jsem si našel čas a mrknul jsem na to. Jestli budu moc kritickej, tak mě nakopněte, ale já to tak nemyslim :-)

1) Tlačítko "Složky" nahoře (to které mceza chválí) vůbec nechápu. Nerozumím tomu k čemu by mělo být. Netvrdím, že je k ničemu - já ale neobjevil k čemu. Poradí mi někdo?

2) V sekci články bych zrušil link "Číst" a místo toho bych celý blok s názvem a perexem článku bych udělal klikatelný. I když možná tam to Číst je kvůli nedotykům?

3) V poradně se sice můžu zeptat ale nevidím odpovědi tak jako na webu.

4) Otevírání ve vestavěným prohlížeči je velmi nepohodlné. V praxi můj postup prohlížení vypadá takhle:
    Spustím widget, povolím použití internetu, vyberu přístupový bod (Ach jo, to je klikani)
    Kliknu na článek, stustí se prohlížeč, vyberu přístupový bod (Jéé, už zase)
    Vypnu prohlížeč, vrátím se do widgetu
    Kliknu na článek, stustí se prohlížeč, vyberu přístupový bod (Grrrrr)
    Vypnu prohlížeč, vrátím se do widgetu
    Kliknu na článek, stustí se prohlížeč, pokladam telefon na zem a dupu na něj...

Otázka je jesli se tohle dá vyřešit nějak jinak, protože rozumím tomu, že umožnit číst články přímo ve widgetu by bylo mnohem složitější na programování nehledě na to, že by vám tím utekl navštěvník na stánkách = $$ (není myšleno ve zlém). Teoreticky bych to mohl řešit v telefonu tim, že si vypnu dotaz na pristupovy bod a nainstaluju patch pro Web Runtime aby se mě widgety neptali na umožnění připojeni...

Rozhodně musím říct, že grafika aplikace je skvělá. Obzváště oceňuji zohlednění portain/landspace telefonu.
steeenly
Člen fóra
Přístroj: 5530, 6700 slide
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod steeenly » 31 srp 2010, 00:31

ty dvě ikonky v horní liště by bylo možná lepší zarovnat na střed mezi klikací ikonky mynokia a nokia, ikonka klávesnice je namáčklá na ikoně nokia a kolikrát se mi povedlo spustit stránky nokie a ne zapnout dotykové klávesy
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod renek » 01 zář 2010, 07:48

Tak po nekolikerem testovani je pro me zatim tahle app absolutne nepouzitelna, neprehledna a i nefunkcni v mnoha jiz tady zminovanych pripadech. Opravdu si myslim, ze to chtelo jeste chvilku pockat s vydanim testovaci verze, jelikoz pokud app alespon v tom zakladu nefunguje tak jak ma tak ani neni co testovat. Mluvim tedy o N97mini tj. dotekovka.
SAMSUNG Galaxy S4
Smažil
Administrator
Přístroj: Nokia N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Smažil » 01 zář 2010, 15:07

Stále děkuji za připomínky, nová verze by měla být k dispozici o víkendu.

straka.michal: díky za připomínky, kritika je fajn :) ale těma dolárkama si mě naštval, sranda. Kdybych dokázal, aby se články otevírali ve widgetu (což je jeden z cílů), rozhodně bych nelinkoval na web. Ale programovat neumím a nemám představu, jak náročné je propojit redakční systém s widgetem.

renek: snad časem bude

reeborn: díky, tohle bude záležitost CSS a neměl by být problém to opravit

Děkuji samozřejmě i všem ostatním! Napadl Vás třeba nějaký další způsob jak využít fórum ve widgetu?
myNokia.cz/ovi
Vaše dveře do světa multimédií
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 01 zář 2010, 16:02

Smažil: Neumí váš redakční systém přidat od RSS i celý obsah článku?
Rusnak-COBRA
VIP člen
Přístroj: BB Z10, N950, N9, E7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 02 zář 2010, 00:34

1- paci sa mi portrait a landcape rozdiely
2- ako uz bolo pisane, nechapem naco je ta zlozka
3- ako uz tiez niekto pisal, ikonka klavesnice je zle umiestnena. zlozku by som vyhodil a klavesnicu dal dostredu
4- mam zjavne problemy s kodovanim znakov, ukazuje mi to miesto hacku a carek ptoste blbosti (mam snad neco spatne nastavene?). telefon mam v slovencine, soft je EURO3 ;) (screeny dodam)
5- ako uz pisali, cely nazov clanku dat ako link, a nie link "cist"
6- s tym modrym ramikom sa mi to tiez nepaci, dufam ze sa to vyriesi...

Realne? zatial nevidim zmysel tejto aplikacie... to by ste radsej mohli spravit mobilnu verziu stranky a fora, kde by to rozoznalo ze na stranku/forum pristupujete z mobilneho zariadenia...
(nic v zlom, ako priklad by Vam mohlo posluzit forum 4allmobile.eu)
ZBIERAM MOBILY - akekolvek - PRIDAJTE SA
http://facebook.com/MuzeumMobilov
beznick
Zlatý člen
Přístroj: 5800 FWC6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod beznick » 03 zář 2010, 10:03

Lehce jsem to tu prolít, některé mé připomínky tu proběhly, ale sepíšu tedy své názory:

1) ovládací prvky na horní liště jsou opravdu dost malé a například na SW buttonky by stačila ikonka jedna - nevysouvací - prostě povolit/zakázat
2) pokud v landscape zapnu SW buttonky, tak se stránka nepřizpůsobí (je posunutelná do stran)
3) něměl to bejt widget i na HS? Nějak se mi ho tam nedaří dostat ... vůbec není v nabídce
4) taky se mi nelíbí to přeskakování do NWB (byť mně se to na nic neptá - GPRS bod jsem si smazal)
5) Hodil by se taky nějakej back buttonek. se skrytými SW klávesami jsem se docvakal až na twitter bez opuštění widgetu a nezbývalo mi nic jinýho, než ho zabít červeným a pak přes zprávce úloh zavřít a znovu spustit.
6) Do budoucna: podpora fóra by byla super, viděl bych jí asi jako "zobrazit moje příspěvky" po přihlášení.
7) taktéž se přimlouvám za nějakou malou ikonku že widget bude opuštěn a přejde se do NWB.
8) Co se týče samotných RSS výtahů, tak bych se také přimlouval za jejich výraznější odlišení (mírně jiné podbarvení šedivou, nebo horizontální čárou, případně nějakým širším obrázkem apod.)
9) U touch telefonů by bylo také lepší, pokud by byl celý odstavec klikací. Jestli by to byl problém pro netouch telefony netuším.
10) Při zadání do hledacího políčka slova "témata" jsem tam místo é vyfásnul takovej ten obdélníček, takže hledání selhalo
11) Jinak aplikace mi přijde taková prázdná, ale to bude tím, že mynokiacz má cca 4 články za týden, což i to je dost na to, že je velice úzce specializovaná

To bude asi tak vše, co mě zatím napadá.
Naposledy upravil(a) beznick dne 03 zář 2010, 16:31, celkem upraveno 2 x.
7650 > N73 > 5800 | Nokia BH-503
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 03 zář 2010, 13:18

Smažil píše:Bohužel, Opera není možná. WRT widgety pracují výhradně s interním prohlížečem. Widgety pro Operu jde předelat na WRT widget, stejně jako mnoho aplikací pro iPhone. Naopak to ale nelze.
Opera by se dala mozna otevřít pomocí volání

Kód: Vybrat vše

widget.openApplication(uid, param);
Netuším jestli by to fungovalo, kazdopadne uid je identifikátor opery mobile a do param by se mohlo zkusit napsat URL....

Zpět na “Vývoj mobilních aplikací”