Aplikace myNokia.cz - verze 5

Vlastní aplikace a widgety našich uživatelů a návody k jejich tvorbě
Rusnak-COBRA
VIP člen
Přístroj: BB Z10, N950, N9, E7
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace myNokia.cz

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 03 zář 2010, 15:43

mozna by ale ta podminka vklidu sla, urcite jde zjistit jestli se opera otevrela. a jestli ne (nebot tam neni) tak by se otevrel NWB.
ale jak rikam, mozna by opravdu byla prijemnejsi mobilni verze webu a fora pro bezne prohlizece, nebo nejak udelat prohlizeni rovnou ve widgetu.

Prominte ze Vam do toho moc kecam, ale kestli nahodou planujete udelat mobilni verzi fora a webu, k cemu by pak byla tahle aplikace? (snazim se jen logicky uvazovat).
ZBIERAM MOBILY - akekolvek - PRIDAJTE SA
http://facebook.com/MuzeumMobilov
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 04 zář 2010, 05:15

jak už jsem napsal, mobilní verzi webu bychom chtěli, ale pokud ji budeme mít, bude vycházet z webu. Tedy nepříliš ovlivnitelná, podle mě v nejbližší době bude jen negrafická verze - obdoba RSS. Náš publikační systém to neumí a zatím není dost prostředků to zadat jako zakázku.
Moje vize téhle aplikace je dostat do mobilu záložku, která do něj vytáhne přesně to co my chceme, dostane do mobilu reklamu a shrne funkce, které bychom chtěli nabídnout. Že uplatnění není vyčerpané víme a je to více méně důvod, proč vám to předkládáme, abychom zjistili, co by vám přišlo užitečné.

EDIT: jinak jsem aplikaci odzkoušel na N8 a musím říct, že pracuje skvěle, daleko lépe než na S2.Především proto, že S3 má tlačítka u dolního okraje a ne vpravo.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
w.i.n.k.iCZECH
Bronzový člen
Přístroj: 5800 (C6)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod w.i.n.k.iCZECH » 12 zář 2010, 12:28

1. Tlačítka/písmo zvětšit, hlavně s odkazy. Ztratil jsem stylus takže s prstama se dotknout na odkazy je i težké.
2. Grafika aplikace je pěkná.
3. Proč nahoře jsou tam poznámky, kalendář, OVI atd? Při vyjetí nabídky nabídka už nejde schovat. Kliknout na klávesnici bylo nemožné :D, ale na poprvé se mi to povedlo, mezi mynokia a nokia hlavní partner, je dostatek místa tak bych ty ikony prodloužil.
4. Nepřišel jsem na to jak aplikaci ukončit. Ukončení přes červené tlačítko se mi zdá dost brutální :D
5. Text na Domů - mezi různými články není přehled. Nějak oddělit, třeba graficky asi :D
6. ,,Tlačítka'' jako Z redakce, hledání, RSS webu vypadají jako tlačítka :D. Neříkám že to je špatně, ale člověka to přinutí to zmáčknout.
7. Poradna se mi velmi graficky líbí a bude se určitě hodit začatečníkum. Uživatele by si to mohli tak oblíbit, že jenom zapnou aplikaci a napíšou a nemusí to vyhledávat přes web atd...Prostě to bude příjemné,

Celkově je to velmi povedená aplikačka. Pro mě osobně tam chybí forum, nevím zda to je možné udělat, ale bylo by to super. Nebo, alespoň aby tam byly odkazy třeba na nejnovější příspěvky. Řekl bych že aplikace není moc přátelská k ovládání s palce.

Tohle byli takové moje první dojmy. Testováno na Nokii 5800 s cwf C6. Připojení bylo myslím GPRS, 3G od T-Mobile
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace myNokia.cz - verze 3.0

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 17 zář 2010, 01:02

Tak je to lepsie :) tie ikonky si zasluzia pochvalu... ale na 5800 mam stale divny problem so znakmi... konecne dodavam screeny:
ObrázekObrázek
zatial som s tym nikde inde nemal problem, na E51 oboch kusoch je vsetko OK.

aplikacia je teda vylepsena, ziadne frame okolo odkazov, upravene tlacidla atd... je to vsetko sice pekne, ale stale plati ze pokial mam mat spusteny widget, aby som si otvol clanok v NWB, to si radsej prehliadam cely web na sirku v Opere.
Teda kym nebude vediet simulovat citanie clanku rovno v app, alebo dokonca neskor aj fora, dovtedy je to proste nevyuzitelne. a verte ze ma mrzi ze to tymto sposobom kritizujem, lebo praca to je pekna.
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod renek » 17 zář 2010, 06:27

V teto podobe uz je parada testovat.
Co mi prijde jako nepohodlne, ze se hledani na webu neodehrava primo v aplikaci, ale pres vestaveny Nokia Web Browser. Bylo by mozna dobre pokud by to bylo proveditelne to prave zmenit na moznost aby se to otevrelo primo v app a nebo, aby se to dalo nastavit tak jak to komu vyhovuje, treba i pres Operu.
Jinak rozlozeni je prehledne a ovladani uz pohodlnejsi.
SAMSUNG Galaxy S4
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 17 zář 2010, 13:37

Rusnaku, jakou máš verzi fw. Dospěli jsme s autorem aplikace k poznatku, že problémy s diakritikou a znaky jsou hlavně u telefonů se staršími fw, viz. moje 5800 a 21fw. Co jsem slyšel, tak ostatní na 5800XM s aktuálním fw neměli problém..
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 17 zář 2010, 18:05

no ja mam FW31 a vyssie nejdem za ziadnu cenu. je vynimocny tym ze mam 64 mega volnej RAM, co nema niekto ani na FW51. takze ale aspon ze vieme ze je to FW zalezistost ;) na E51 mi to ide fajn.

//libca//: Tak tím by se to vysvětlilo..
PS:Já mám na 21fw +-59-60MB :P :)

//Rusnak-COBRA: preklikol som sa. mam 64 a par kilo
Naposledy upravil(a) Rusnak-COBRA dne 17 zář 2010, 23:53, celkem upraveno 1 x.
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 18 zář 2010, 17:24

povolene kodovanie = automaticke. (s inym som to ani neskusal)
myslis ze zalezi od kodovania v NWB ako sa mi zobrazia znaky vo widgete? ja myslim ze nie. a stranky sa mi zobrazuju bez problemov.
Smažil
Administrator
Přístroj: Nokia N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Smažil » 18 zář 2010, 19:36

Nastavení kódování znaků widgetu zcela určitě závisí na nastavení Nokia Web Browseru. Widgety pracují na základě NWB. Zkus si tam dát UTF-8, prosím.
myNokia.cz/ovi
Vaše dveře do světa multimédií
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 18 zář 2010, 19:42

tak dal som Unicode (UTF-8) a nepomohlo.

Zpět na “Vývoj mobilních aplikací”