Licence na Ovi Store nyní za 1 €

Vlastní aplikace a widgety našich uživatelů a návody k jejich tvorbě
Smažil
Administrator
Přístroj: Nokia N900
Kontaktovat uživatele:

Licence na Ovi Store nyní za 1 €

Příspěvekod Smažil » 09 říj 2010, 03:34

Je to tak pánové. Titulek není nijak nadsazený. Včera v 22:00 oznámil na svém blogu Bill Perry, že Ovi Store ruší 50€ poplatek za vývojářskou licenci.

Místo toho stačí zaplatit 1 € a máte dožitovní licenci. Vývojářem už může být opravdu každý.

Srovnání s ostatními obchody:
Apple Store: 99 dolarů/rok
Android Market: jednorázový poplatek 25 dolarů
Blackberry App World: v současné době 0 dolarů (časově omezeno)
Microsoft Windows Marketplace: 99 dolarů/rok

Platit lze pomocí karet: MasterCard, Visa, Visa Electron, American Express, Diners club, JCB.

Účet si lze založit na: https://publish.ovi.com/register/countr ... count_type
myNokia.cz/ovi
Vaše dveře do světa multimédií
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: Licence na Ovi Store nyní za 1 €

Příspěvekod Administrator » 09 říj 2010, 14:06

já to nevidím jako moc rozumný krok.
Už nyní lidi nadávají, že na ovi se publikuje kdejaký humus a teď se to ještě zhorší. Podle mě 50 éček nebylo nepřekonatelných.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
straka.michal
Bronzový člen
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 09 říj 2010, 19:54

Tak tak, jako vývojáře nadšence mě to potěšilo, ale jako uživatele nic moc...teď se po bok jedno-účelných RSS čteček z Nokia App Wizardu přidá další milion nesmyslů od nadšenců :-) Ale uvidíme, třeba tím Nokia přiláká víc aplikací a třeba budou i kvalitní. I když podle mě cena za vstupní poplatek je proti ceně samotného profi vývoje naprosto zanedbatelná. Pro představu náklady na jednoho programátora, který by měsíc vyvíjel aplikaci můžou být pro firmu kolem 30 - 40 tisíc (dle platu samozřejmě, klidně to může být i 100k).

IMHO by Ovi Storu víc pomohla nová verze klienta (která nebude widget, ale plnohodnotná nativní aplikace v C++) a hlavně prodej vyšších modelu movitějším zákazníkům a geekům = větší poptávka po placených aplikacích = větší zájem vývojářu atd... ale třeba o tom vím houby.
Smažil
Administrator
Přístroj: Nokia N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Smažil » 09 říj 2010, 21:11

Mě třeba nepřipadá, že by ten klient byl tak katastrofální. S druhou částí posledního odstavce ale naplno souhlasím. Nokia ztrácí svoji exkluzivitu.

Věřím, že Nokia s tímto krokem rozšířila i tým lidí, který bude aplikace pro Store schvalovat.
myNokia.cz/ovi
Vaše dveře do světa multimédií
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 09 říj 2010, 21:52

Netvrdím, že je Ovi Store Client tragický, záleží ale na tom z jakého pohledu se na to díváš. Mám na to ale takovou jednoduchou metodu. Srovnám aplikaci s Gravitym a vidim - Ovi Store klient, je aplikace, kterou by měl používat každý uživatel telefonu (nejšpíš každý den). Podle mě by to měla být primární aplikace Nokie - ostatně je to brána k tomu hlavnímu, k aplikacím. Nokia je obrovská firma ve které se točí obrovské peníze a spousty technologii. Když srovnám kvalitu a User Experience Gravity a Ovi Storu, tak si myslím, že si ze mě někdo v Nokii dělá srandu. Gravity vyvíjí jeden vývojář!

Takže používat se to samozřejmě dá a nejsem jako někteří, abych tvrdil, že to je propadák a že to nenávidím :-) Když ale vezmu v potaz, že Nokia by měla udávat směr a ukazovat vývojářům jak se mají aplikace dělat tak mi tenhle stav přijde katastrofální. Popravdě mě teď z hlavy vlastně nenapadá žádná aplikace Nokie, kterou bych používal a o které bych mohl říct, že je moderní a uživatelsky příjemná. Možná mi nějakou připomeneš?

Nemyslím si, že by Nokia nebo Symbian měli svoje dny sečteny, to určitě ne. Dokonce si myslim, že i ty mediální nesmysli, že "dotykový symbian je hrozný, nepříjemný, složity atp." s N8 opadnou i když systém je z většiny stejný. Rozhodně si ale myslím, že co se týká aplikací tak si z nás dělá Nokia srandu. Urověn aplikací není hrozná jen pokud zapomeneš na to, že za nimi stojí tak velká firma jako je Nokia...

P.S. Bože, měl bych něco dělat a nepsat takové slohy :-)
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 09 říj 2010, 23:46

no myslím že pár aplikací Nokie používáš. Nokia totiž většinu svých aplikací okamžitě integruje do telefonu. Mluvme tedy o Ovi mapách nebo messagingu, nebo Mail for Exchange a pod.
Co se týče klienta Ovi, záměr je jasný, zadání dříve znělo, aby klient pracoval na všech telefonech nokia, tedy i S40 a případně dalších přístrojích mimo firmu. Proto zřejmě widget.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 10 říj 2010, 09:44

No Mapy jsou fajn, sice je taky nepoužívám, ale ty jsou opravdu použitelné a zpřístupnit navigaci bez poplatků byl podle mě dobrý krok. Messaging i Mail for Exchange jsem používal, oboje občas nefungovalo jak mělo a já jsem na spolehlivost aplikací dost háklivý, takže jakmile mě párkrát zklamou tak je zahodím. Messaging je podle mě dost pomalý (otázka názoru, ale když použiju srovnání s Gravitym ;) ) a Mail for Exchange dlouho neměl HTML Emaily, takže jsem si na Ovi koupil RoadSync, který fungoval bezvadně. Nicméně obě aplikaci hodnotím docela kladně.

S Ovi Store klientem si stojim za tim co rikam. Copak Nokia neměla jinou možnost než udělat kočkopsa (S40, S60)? To by byl takový problém udělat pro každou platformu nativní optimalizovanou aplikaci? Znovu opakuju, že smartphone je o aplikacích a aplikace = Ovi Store a podle toho by aplikace měla vypadat. Tak nám alespoň prozraď jak vypadá nový klient v N8 a jestli ho nokia uvolní i pro S60v5 :-)
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 10 říj 2010, 10:12

Ovi Store 2.0 je opravdu o hodně sofistikovanější, s zlepšeným vyhledáváním a novou logikou třídění. Je o hodně přehlednější.
Zda bude uvolněn Nokia nechce říct, nevím proč. Ale podle zkušeností bude se ho dočkáme.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
jaydoo
Bronzový člen
Přístroj: N8 BaryDuke v1.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jaydoo » 18 říj 2010, 21:43

straka.michal píše:Messaging je podle mě dost pomalý (otázka názoru, ale když použiju srovnání s Gravitym ;) ) a Mail for Exchange dlouho neměl HTML Emaily, takže jsem si na Ovi koupil RoadSync, který fungoval bezvadně. Nicméně obě aplikaci hodnotím docela kladně.

Mail For Exchange uz umí HTML maily ?? Mne nejdou.
N8>N97mini>E51>N95>N80>N70>6630>6600>7650>8210..
straka.michal
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod straka.michal » 18 říj 2010, 21:54

V poslední verzi 3.xx by to mělo být. Na 5800 mi to taky nešlo. Teď mám CFW z C6 a tam jdou.

Zpět na “Vývoj mobilních aplikací”