Qt, HS widget a aplikace rozvrh

Vlastní aplikace a widgety našich uživatelů a návody k jejich tvorbě
Kelmain
Návštěvník
Přístroj: Nokia C7
Kontaktovat uživatele:

Qt, HS widget a aplikace rozvrh

Příspěvekod Kelmain » 25 zář 2011, 13:50

Zdravím,
je nějaké API, které by umožňovalo hodit QWidget na homescreen (nebo alespoň nějakou obklikou když ne přímo QWidget)? Jeden známý mě poprosil o jednoduchou aplikačku a protože jsem měl chvilku času, začal jsem prgat, ale po chvíli jsem narazil na tenhle problém. Vygooglil jsem, že to bylo možné na N97 a někomu se to podařilo rozeběhnout na Qt 4.6 na s^3, ale 4.7 nic. Na developers.nokia je v bugtracku issue na tohle někdy z dubna, je to přiřazeno, ale pořád unresolved. Na druhou stranu jsou aplikace psané v Qt, které na novém symbianu HS widety mají, tak nevím...

Jinak ve web tools se mi tu aplikačku nechce dělat, protože nemám rád HTML, CSS a JS, ale kdyby někdo potřeboval nápad na aplikaci a chtěl by něco vyvíjet, tak se jedná zhruba o tohle:
Jsem student VŠ, mám nějak předepsané hodiny (první 7:30 - 9:00, druhá 9:15 - 10:45, ale každá škola to má jinak) a do těch hodin chci v různé dny různé předměty (které mají jméno, jestli je to přednáška nebo cvíko, cvičící a poznámky). No a na hlavní obrazovku bych chtěl widget, který mi ukazuje, který předmět v které místnosti právě probíhá (na kterém bych právě měl být) a kdy a kde mám jaký další předmět. Nejlépe ještě nějak odlišit cvíko a přednášku (třeba různými barvami) a dát progresbar k právě probíhající hodině.

Zpět na “Vývoj mobilních aplikací”