Funkční navigace

O přístroji Nokia N95
zajda888
Bronzový člen
Přístroj: E7,5800
Kontaktovat uživatele:

Funkční navigace

Příspěvekod zajda888 » 19 črc 2011, 09:02

Zdravím,
poradí mi někdo,jaká navigace pojede na tomhle telefonu (mimo Garmin)?
Zkoušel jsem Nokia Maps i NDrive a nedaří se mi je zprovoznit.
NDrive při instalaci map nenabídne kód mapy takže nemám co zadat.
U Nokia map jsem zkoušel už tři aplikace a ani jedna se nechytne s map.podklady.
Díky za radu,není to můj telefon,nějak se s ním nemůžu skámošit.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Re: Funkční navigace

Příspěvekod šulda » 19 črc 2011, 13:38

No popsal jsi to pěkně :roll: Do N95 sem už kdysi dával jak Sygic tak Nokia mapy a nebyl problém. Co zkusit říct kde přesně tě bolí u map od Nokie nebo zkusit Sygice? A i NDrive by mělo jít bez problémů, spousta lidí tápalo u aktivace map a stačilo jít podle návodu.
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
zajda888
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zajda888 » 19 črc 2011, 15:27

Tak já zkusím:
V N95 byly tuším ještě Nokia mapy 2,stáhl jsem z netu například verzi nokia_maps_3.01_09wk44_b01_s60_3.1_lm_rom
nainstaloval,přes Map Loader stáhl mapy ČR a SR,vyšel před barák,zapnul asist.GPS a čekal.Čekal a čekal.A nedočkal se.GPS hledalo ale nenašlo.
Tak jsem to vše smázl,vedle compu si položil návod na instalaci NDrive,postupoval podle něj (NDrive do rootu karty,zkopír.mapy do Drive/maps),vygeneroval sériové číslo,vložil do telefonu,ten mi vyplivl Device ID,to jsem vložil do key...enu ale už jsem neměl žádný kód mapy,který bych zadal do políčka vpravo.A comp mě samozřejmě nepustil dál,musím zadat kód mapy.
Sice už jsem delší čas žádnou navigaci neinstaloval ale když jsem kdysi instaloval Sygic,NDrive i Nokia mapy do mých 5800-tek,neměl jsem žádný velký problém.
Snažím se to instalovat synovi a tímhle samozřejmě trpí má rodičovská autorita...
Takže předem díky za nějaký nápad nebo radu.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 20 črc 2011, 03:23

K NDrive, na netu je dost dobrejch návodů. Jak píšeš tak se ti telefon nespojil se satelity, pokud jsi na dobrém místě a máš Slider ve vysunutém stavu a přes to se nespojí tak by mohlo jít o HW vadu čipu GPS, ale taky by mohl zabrat prachobyčejnej trojhmat.
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
zajda888
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zajda888 » 20 črc 2011, 07:44

Návod na NDrive mám odtud z fóra a jak jsem psal,u 5800 vždycky fungoval.
Trojhmatem jsem začal,telefon potřeboval pročistit a taky jsem aktualizoval na vyšší verzi.
Tak já se s tím budu prát dál.Neues Spiel,neues Glück.
Díky.
skorpion,
Bronzový člen
Přístroj: Nokia N8- Belle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skorpion, » 30 lis 2011, 18:16

Chci se zeptat k těm mapám, kamarád má N95 8GB a až teď se mu hodí navigace, má tam nejnovější nokia mapy, ale přesto to nejde. Problém je v tom, že při potvrzení Autem na místo se po chvíli objeví hláška že je nutné přejít do obchodu. Ať dám ano nebo ne, vždycky se navigování ukončí a vrátí se to zpátky na mapu. Teď jsem četl článek, že na N95 je navigace stále placená, ale ten článek je starší tak nevím jestli je to stále aktuální. Je pravda že je tam stále možnost s licencí a i se tam dají nějaké zakoupit. Roční je tam za 250. Takže to bude chtít asi alternativní navigaci.....no a jelikož už je ten telefon dost starej a časy, kdy jsem já měl N70 už jsou dávno pryč, nevím teď vůbec kterou navigaci a kterou verzi mám stáhnout aby na N95 šla. Jde mi teda hlavně o to aby tam měl co nejaktuálnější mapy, koukal jsem že některé navigace mají nejnovější třeba 2008, což je stařešina. Máte někdo ještě N95 s funkční a aktuální navigací?
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 30 lis 2011, 21:37

Zkus tam nahrat Sygic, ten mi tam slapal a jsou k tomu i cerstve mapy.

Zpět na “Nokia N95”