Baterie v N9

O multimediálním počítači N9 s operačním systémem MeeGo
martinb
Člen fóra
Přístroj: N9
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie v N9

Příspěvekod martinb » 04 úno 2012, 00:26

Maverick_cz píše:hmm to je divný, tam asi opravdu běží něco na pozadí. Každopádně v tvym případě je to tak nebo tak o úplně jinejch hodnotách. Jak jsem psal, může to být zase jinej problém, ale to na co si tu spousta lidí stěžovalo a to ta synchronizační služba, kterou jim to ukazovalo jako největšího žrouta.. tvejch 40mA v IDLE je sice špatný, ale pořád to není 240mA, který prokázaně žere seklá synchronizace. Navíc je tím vysvětleno i to vypnutí zapnutí, který někomu pomohlo po nabití. Tvůj případ je prostě něco jinýho a zkusil bych ostatní nástroje pro vývojáře a zjistil, co tam na pozadí běží.

Jenomže těch 240mA při synchronizaci se dá jednoduše vyřešit, taky sem to měl a už nemam, ale těch mejch 40mA IDLE nevyřešíš ,protože nevíš co tam běží. Te je ten rozdíl.
Maverick_cz
Nováček
Přístroj: Nokia N9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maverick_cz » 04 úno 2012, 13:26

Martin...trochu mi přijde, že já se bavim o voze a ty o koze. Prostě ti tam něco běží.. nevím co to je, nemám tušení co sis nahrál za aplikace, ale problém, kterej jsem tu popisoval já tu popisovali mnozí bez vysvětlení čím to je. Když jsem si telefon kupoval, tak jsem řešil právě to a po pár dnech, kdy se mi to nakonec také stalo jsem našel prozatimní řešení. Ano tento problém jde vyřešit jak píšeš narozdíl od toho tvého, ale spousta lidí to neví, proto jsem to sepsal. Tvůj problém je něco jiného a já pořád nechápu, o čem se vlastně spolu bavíme.

KIKI... odebrání provedeš tak, že klikneš na aplikaci ÚČTY... tam klikneš na mail, kterej chceš zrušit, potom vpravo dole na ty tři vodorovný čárky na sebou, kde už je položka odstranit. Až tohle uděláš, tak nezapomeň telefon vypnout a zapnout, aby se případná seklá synchronizace vypnula.

pokud chceš vypnout pouze synchronizaci, tak první dva kroky jsou stejné, čili ÚČTY - mailová schránka a tam je plán... v něm nastavíš, jak často se ti má telefon synchronizovat ve špicce a mimo ni.
martinb
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martinb » 04 úno 2012, 18:26

No asi si jen nerozumíme, nemá cenu to řešit, asi to řešení nemá. Právě že sem nic nenainstaloval a to IDLE má 40mA, to běží prostě něco v systému ,vůbec ne nějaká aplikace. Čekám že to vyřeší aktualizace, jinak je to v pr...

Edit- teď sem se dočet na jiném foru zajimavou věcičku, že prý se umí seknout proces meegotouch-home a to žere v IDLE tu baterku, a dá se to zrušit tím že se přesune nějaká ikona z místa na místo. Tak sem to zkusil a ejhle ze 39mA najednou zase 9mA. Tak nevím, snad to nebyla náhoda.
Kiki
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kiki » 05 úno 2012, 23:17

To Maverick_cz:
Díky za radu, nějak jsem to přehlédl.
Zatím jsem zkusil vypnout synchronizaci, tak uvidím jestli to pomůže. Od toho pátečního incidentu jsem opět OK, je tam asi nějakej nepravidelnej zásek...
Maverick_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maverick_cz » 06 úno 2012, 10:36

martin ... No super tak to uz jsou dva pripady u kterejch zname pricinu, dusledek a taky jak to resit. Chtelo by to zkracene sepsat pro ostatni at se v tom nemusej storat a diagnostikovat si to sami jako ja.
Indian
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Indian » 10 úno 2012, 01:36

Maverick...máš pravdu s tím emailem.Já jsem dával na 3 stránce ty screeny a pak jsem zjistil to co ty.Zkoušel jsem vypnout synchronizace,to pomohlo na chvíli,ale pak zase to samé.Tak jsem odstranil účty emailů a byl klid.Teď mám Avg Idle kolem 6mA.Nejvíc mě na tom štve,že s takovým telefonem nemůžu být online na emailu.Využívám to pracovně.Jenom doufám,že to opraví ta aktualizace 1.2 :x
Brembo
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia N9 64GB Black
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Brembo » 10 úno 2012, 10:06

ano,pokial máte pridaný akýkolvek učet,tak AVG Idle berie minimálne 50 mA i ked nemáte pripojenie na internet,respektíve ste ho zrušili.
martinb
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martinb » 10 úno 2012, 17:19

Neni to pravda, já mám nastavené dva emailové účty a účet Nokia, jen mám vypnutý plán synchronizace. A Idle mi bere normálně 7mA. Když se stane že po nabíjení bere Idle 40mA, což se mi stává, tak přesunu nějakou ikonu na jiné místo a Idle zase spadne na 7mA. Takže účty v tom prsty nemají.
Maverick_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maverick_cz » 11 úno 2012, 13:33

přesně tak, jak píše Martin... Brembo, kdyby sis to tady pročet, tak zjistíš, že seklá synchro, která má příčinu v mailu bere i v IDLE kolem 200mA. 50mA bere v IDLE bere seknutí něčeho jinýho (tuším, že se tu psalo o seknutym Meego Touch) a dá se napravit tak, že přesuneš jakoukoli ikonku aplikací na jiný místo.
Brembo
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia N9 64GB Black
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Brembo » 12 úno 2012, 11:49

tak po zrušení synchronizácie a zrušení učtov my Idle berie max 7 mA,predtím 50 až 200 mA.

Zpět na “Nokia N9 - MeeGo”