Baterie v N9

O multimediálním počítači N9 s operačním systémem MeeGo
regurgitated
Člen fóra
Přístroj: N9
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie v N9

Příspěvekod regurgitated » 28 led 2012, 00:35

Hmm, lenze co je potom telefon v Idle.. Lebo ked mas zapnuty net na pozadi tak vtedy si vsimni ako ty vyskoci Idle spotreba, aj ked mas spustene kvantum aplikacii, ale telefon mas zablokovany, nic s nim nerobis napr par hodin, aj tak to spapa straaasne vela.. To by si musel mat stale vypnute vsetky apliakcie, a pomaly ani nezapinat displej, vtedy to je Idle mod.. Proste baterku to zere moc, to neosereme na tomto telefone..
trojta
Návštěvník
Přístroj: Nokia N9 16GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod trojta » 01 úno 2012, 21:01

Zdravím všechny, no ta synchronizace znamená že máš daný nějaký učet online, například FB nebo skype, nebo twitter, vpravo vrohu ti pak svítí zelené kolečko, telefon se neustále synchronizuje s profilem a tak tolik žere :-)
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Evidence » 01 úno 2012, 21:29

Zelená indikační ikonka připojení hlásá pouze online stav, dostupnost na chatu. Se synchronizací to nemá nic společného. Domovská stránka by se měla sama v určitých intervalech obnovovat. Samozřejmě pokud nejsou spuštěné žádné jiné aplikace, ve kterých probíhá refresh téměř neustále.
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
trojta
Návštěvník
Přístroj: Nokia N9 16GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod trojta » 02 úno 2012, 13:40

Díky za opravu, dnes jsem se na zahraničních forech dočetl, že by snad mělo jít o synchronizaci pres Exchange.....
Maverick_cz
Nováček
Přístroj: Nokia N9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maverick_cz » 03 úno 2012, 12:07

tak telefon mám od úterý a po počátečním nadšení, že to s tou výdrží není tak horké, se dostavilo zklamání, kdy se telefon vybil během pár hodin přesto, že byl z velké části v IDLE stavu. Začal jsem po tom pátrat a zjistil jsem, že v normálním stavu, kdy neprobíhá žádná synchronizace a telefon pouze "spí" dokáže průměrně brát cca 6-10mA a při zapnutém stavu bez zatížení cca 40-55mA. Jednoduše se tedy dá zjistit, že pokud má baterka 1450mA, tak i kdyby měl telefon neustále zapnutý displej a pouze běžel systém, tak 1450/50 je 29hodin. V případě IDLE stavu by to bylo 1450/10 je 145hodin. Pravda by měla být někde uprostřed při minimálním používání (přesto používání) a mě se vybil za cca 5hodin v IDLE stavu, kdy by měl brát naprosté minimum.
Začal jsem tedy po tom pátrat a vypátral, že při synchronizace mailového účtu se to někdy povede a někdy ne.. pokud se to nepovede.. systém se jako by zasekne a stále provádí synchronizaci a to přesto, že ten účet smažu. Při téhle synchronizaci se zvedne spotřeba ke 200-250mA a to i ve chvíli, kdy telefon uzamknu a je v IDLE stavu. Je tak logický, že se telefon vybije ať s ním pracuju,nebo ne, jelikož ta spotřeba je konstantní a 1450/200-250 je cca 5-7hodin... k tomu si připočtěte, že ten telefon taky ještě využíváte a může se snadno stát, že se telefon vybije za 3-4hodiny. Je to prostě BUG a nechápu, že se na to za takovou dobu co si na to majitelé stěžují nepřišlo.
Příčina je v mailovém účtu "jiný mailový účet" v mém případě seznam a to jak seznam, tak email. U Gmailu se mi to seknutí synchronizace nepodařilo vyvolat. Zrušil jsem tedy účet na svoje seznam schránky a ponechal pouze Gmail.
Mnozí tu psali, že po nabití restartují telefon a v tu chvíli jim telefon vydrží dýl. Ano je to logické, protože jediný způsob, jak zrušit tuhle seklou synchronizaci ve chvíli, kdy už je seklá je, že telefon vypnu a zapnu. Je tak jasné, že pokud telefon nabíjím a pořád mi běží seklá synchronizace, tak je mi to vcelku jedno a nic nepoznám (téměř nic.. podle mě se tím i prodlužuje doba nabíjení), ale jakmile jej nabiju... už by měl telefon tendenci se zase extrémně rychle vybíjet a tím zapnutím vypnutím tu synchronizaci zruším.
Jak jsem psal, při synchronizaci se to někdy povede a někdy ne. Proto někomu telefon chvíli drží přes to, že mu běží synchronizace mailového účtu a pak najednou bez jakékoliv změny a příčiny se opět začne rychle vybíjet. Je to tím, že se synchronizace nesekne vždy stejně a několikrát jsem musel uměle synchronizovat, abych tento stav vyvolal.
Nejjednodušší, jak zjistit, že máte seklou synchronizaci je, že když se podívat na náhled účtů v aplikaci Email, tak máte napsáno před jakou dobou proběhla poslední synchronizace... pokud je tam cokoli jiného, než nula.. zkuste provézt aktualizaci (synchronizaci) schránky a pokud se tam bude oběvovat stále stejný čas od poslední synchronizace (rozumněj, že tam není nula a tím pádem synchronizace, kterou si teď provedl neproběhla), tak máte s největší pravděpodobností právě seklou synchronizaci. Ti kteří mají nainstalovaný power management (nebo jak se to jmenuje) přes vývojářskej přístup, tak to můžou zjistit podle grafu a to tak, že spotřeba neklesne pod 200mA.. respektive pokud přejdete do IDLE stavu, nemůže se dostat nad 100mA i kdyby bylo puštěný kdo ví co.

Shrnu to tak, že problém nastává v aplikaci mailů a konkrétně u schránek "jiných email účtů" při provádění synchronizace (stahování a odesílání mailů), kdy né každá proběhne v pořádku a stává se, že se některá sekne a neustále odebírá výkon a potažmo proud a to tak razantně, že v IDLE stavu se můžete z normálních 6-10mA dostat na 200-250mA... aniž by jste znali jednotky atd, tak je jasné, že spotřeba je 20-40x větší, než by měla být.

Řešení jsem našel pouze jedno a to je vypnout a zapnout telefon. Trvalé řešení odebrat schránku "jiných emailových účtů", nebo alespoň zakázat synchronizace, ale pokud je zakážete, tak vám je schránka stejně na nic.

byl bych moc rád, kdyby to někdo, kdo má tyto problém s baterkou mohl ověřit a pokud se tak stane, tak dát vědět a sepsal bych nějakej stručnější FAQ, dokud na to nepřijde záplata, jelikož je to dost zásadní problém a na netu jsem jeho řešení nikde nenašel.
martinb
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martinb » 03 úno 2012, 12:47

Nebude to tak jednoduchý. Mě baterku takhle ta synchronizace taky vybíjela , přeflešoval sem firmware a telefon byl ve stavu jako při koupi. Nenastavil sem žádný email ani žádný účet a telefon mi vydržel při běžném používání dva dny s rezervou. Pak asi po pěti dnech bez příčiny mi začal IDLE stav brát kolem 40mA a vydržim den, a to musím baterku šetřit. Před tím bral IDLE stav 7-9mA. Nic sem nenastavoval ani neinstaloval, telefon si to prostě udělá sám a s mailem to nemá nic společného, žádný nemám nastavený. A hlavně vždycky to zvíšení IDLE stavu začne po odpojení od nabíječky. Řekl bych že to má něco společného právě s tím nabíjením.
Maverick_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maverick_cz » 03 úno 2012, 13:11

martinb píše:Tak po té co mi předevčírem umřel telefon sem ho přes Phoenix oživil a přehrál software. A teď mám
Avg Current 18mA
Avg Active 377mA
Avg Idle 8mA
Za dvacet hodin ubylo 30% baterky ,takhle by se mi to už líbilo.

podle tohohle to máš naprosto v pořádku a seš na hodnotách, který by měly být správný (Current a Idle) .. nevidím tam těch 40mA o kterých si mluvil..
martinb
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martinb » 03 úno 2012, 14:41

No právě, to bylo asi jen čtyři dny po fleši, pak po jednom odpojení od nabíječky už zůstává IDLE na těch 37-41 mA. Přeci nebudu každé čtyři dny flešovat? :lol:
Maverick_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maverick_cz » 03 úno 2012, 17:08

hmm to je divný, tam asi opravdu běží něco na pozadí. Každopádně v tvym případě je to tak nebo tak o úplně jinejch hodnotách. Jak jsem psal, může to být zase jinej problém, ale to na co si tu spousta lidí stěžovalo a to ta synchronizační služba, kterou jim to ukazovalo jako největšího žrouta.. tvejch 40mA v IDLE je sice špatný, ale pořád to není 240mA, který prokázaně žere seklá synchronizace. Navíc je tím vysvětleno i to vypnutí zapnutí, který někomu pomohlo po nabití. Tvůj případ je prostě něco jinýho a zkusil bych ostatní nástroje pro vývojáře a zjistil, co tam na pozadí běží.
Kiki
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kiki » 03 úno 2012, 23:14

Mám stejný problém. Telefon mám 14 dní, vše bylo v pohodě, při velkém zatížení (dost hovorů, trochu web, sms, mms a pár aplikací vč. navi) byla výdrž 1 až 1,5 dne. Včera večer jsem nastavil mail na seznam a dnes se mi vybila baterie během odpoledne, měl jsem telefon v autě hodinu na nabíječce a po odpojení mi to ukazovalo 22% nabití, přesto že před umístěním do nabíječky jsem měl 37%. Docela mi to zamotalo hlavu...
Potřebuji poradit jak vymazat seznam z mailu, bohužel se mi to nedaří. Také nikde v nastavení ani nikde jinde nevidím jak nastavit kdy a po jaké době synchronizovat. Předem díky za jakoukoliv radu.

Zpět na “Nokia N9 - MeeGo”