Formátování přístroje se Symbianem

Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Formátování přístroje se Symbianem

Příspěvekod Administrator » 19 úno 2011, 09:53

Existují tři druhy resetu přístroje:

Formátování inicializačních souborů

Zrychlení reakcí přístroje, odstraní problémy se spouštěním jednotlivých aplikací. Resetuje některá nastavení přístroje mimo emailu, zpráv.
Aplikace a veškerá uživatelská data, kontakty i zprávy zůstávají zachována.

1. Zadej na klávesnici *#7780#
2. Zadej bezpečnostní kód (defaultně 12345).
3. Mobil se restartuje
4. Je znovu třeba nastavit jazyk, čas, BT a další nastavení

Obnovit základní nastavení.

Při provedení tohoto kroku bude kompletně vymazána paměť C:, tedy paměť telefonu. Proveďte tedy zálohu, ovšem nezálohujte nastavení telefonu, při obnově zálohy by se mohl problém vyskytnout znova.
Vhodné pokud přístroj vykazuje nestabilitu, restarty, nelze spustit aplikace.
Rozhodně proveďte zálohu dat, po restartu nikdy neobnovujte ze zálohy nastavení, pouze uživatelská data, jinak může se mobil chovat stejně jako před obnovou

1. Zadej na klávesnici *#7370# nebo vyhledej v menu položku Obnovit standardní nastavení.
2. Zadej bezpečnostní kód.
3. Mobil se restartuje
4. Nastav mobil znovu jako po koupi

Trojhmat - tovární nastavení

Pokud nelze přístroj zformátovat předchozím způsobem, nelze ho zapnout nebo je po startu pouze bílá obrazovka. Jde o poslední pokus před návštěvou servisu. Dojde ke ztrátě všech dat a k obnově jako z továrny.
Před formátem vyjměte paměťovou kartu, která může být zdrojem problému a pokuste se mobil zapnout.
Formát nefunguje u všech přístrojů shodně, existuje několik kombinací kláves, rozdíl je pro dotykové mobily s QWERTZ, pouze s displejem, s klávesami pro příjem a zamítnutí hovoru a mobily s klasickou klávesnicí.
Správnou kombinaci hledejte na našem fóru v rubrice s vaším přístrojem.

1. Vyjměte a vložte baterii.
3. Stiskněte a držte po celou dobu startu správnou kombinaci kláves:
Dotykové mobily 5th: červené i zelené sluchátko a spoušť fotoaparátu, C5-03: zámek, zelené sluchátko, hlasitost nahoru.
Dotykové mobily 5th s QWERTY klávesnicí: klávesy Shift, mezerník a Backspace (mazání)
Nedotykové telefony 3rd: hvězdička, klávesa 3 a zelené sluchátko
4.: Při současném držení kláves zapněte mobil a držte kombinaci až do žádosti o PIN nebo první žádosti telefonu o nastavení.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
rodrax
Člen fóra
Přístroj: Nokia N97 white
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátování přístroje se Symbianem

Příspěvekod rodrax » 04 bře 2011, 12:02

1. Zadej na klávesnici *#7780#

pokud zadám tohle,smažou se mi aplikace?
.....Nokia Forever.....
.....Nokia N97 white 32 gb + H@ck.....
kopejda74
Bronzový člen
Přístroj: N8-00 Black,7110
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kopejda74 » 05 bře 2011, 00:31

U starších mobilů dojde k obnovení továrního nastavení, novější 5th a Symbian 3 provede reset všech nastavení, ponechává však kontakty, zprávy a ostatní uživatelská data beze změn. Aplikace nainstalované v paměti přístroje budou odstraněny, aplikace instalované na ostatních pamětích mohou vyžadovat reinstalaci.
Tak se píše v článku ze kterého jsi opsal ten první řádek a já ten zbytek.Příště to zkus celé dočíst.

Edit Admin: Ne to není pravda, to co popisuješ nastane u Obnovení továrního nastavení. U 7780 dojde pouze k resetu nastavení a ini souborů.
Malencontre

Příspěvekod Malencontre » 01 dub 2011, 09:26

A u trojhmatu s E72 je to jako u 3rd?
Skeidži

Příspěvekod Skeidži » 15 dub 2011, 20:56

Mám nainstalovaný Adobe reader LE2.5 a Quickoffice Premiere za celkem cca 300Kč. Chci provést totání formát, ale za aplikace znovu neplatit. Jak na to? (už jsem si opsal nejaký ten key, ale chtěl bych mít jistotu...)
Malencontre

Příspěvekod Malencontre » 15 dub 2011, 21:45

Co takhle záloha do počítače? Nokia PC Suite to umí, pak jen obnovit data, ale ne nastavení.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 29 úno 2012, 23:29

Administrator>> prosím zde o reakci na viewtopic.php?p=125143#p125143 chtěl sem už dávno ale fórum nevedu, jen je mi líto lidí kteří se řídí podle těchto mnou nazvaných "hovadin", pokud mě vyvedeš z omylu, podtrhnu si moudrost "Člověk se pořád učí"
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 01 bře 2012, 00:36

Při problémech kolem jedné aplikace po nainstalování Belle jsem si aktuálně (bohužel) znovu v praxi několikrát ověřil, že *#7370# opravdu smaže vše z C: Trojhmat jsem při zjišťování příčin ale provedl také, a oba způsoby mi připadají (téměř) rovnocenné. Jisté je, že v obou případech mi nic v tel. nezůstalo...
Naposledy upravil(a) Adalbert72 dne 04 bře 2012, 17:11, celkem upraveno 1 x.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 01 bře 2012, 09:40

Takhle je to u symbianu od 3rd a výš odjakživa a uměle vytvořených popisů kolem formátování je na netu mraky, lidi jsou z toho zmatený a mnohdy přijdou zcela zbytečně o data. Btw bylo by rozumnější na místo vymýšlení nesmysluplných názvů jako hardreset, malý formát atd. pravdivě popsat co který kód provádí a nemotat hrušky z jabkama, formát je formát ať kódem či trojhmatem, ostatní jen návrat nastavení atd. Po formátu kódem sem párkrát zjistil že zůstal nějaký zatoulaný soubor, po trojhmatu vždy na 99,9% čisto, proto vždy preferuji trojhmat místo kódu.
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 04 bře 2012, 19:13

Upravil jsem příspěvek tak, aby to odpovídalo realitě. ;) Nyní už by mělo být vše bez problému srozumitelné.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)

Zpět na “O Symbianu všeobecně”