OS Symbian - systém

Uživatelský avatar
cert55
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 09 říj 2011, 01:40
Přístroj: N95
Kontaktovat uživatele:

OS Symbian - systém

Příspěvekod cert55 » 25 říj 2011, 18:25

Systém

Obecně
OS Otevřený operační systém telefonu. Do OS telefonů lze dohrát libovolné množství rozšiřujících aplikací a her..
S60 (dříve „Series 60“)
smartphony této řady jsou dnes nejčastější. Je to způsobeno hlavě díky jejich snadné softwarové rozšiřitelnosti a poměrně nízké ceně. Jako typičtí zástupci této řady se dají jmenovat modely Nokia 3650, Nokia N70 nebo Siemens SX1.
Verze:
# 1st Edition - verze 6.1
Nokia 7650, 3650, N-Gage, N-Gage QD, Siemens SX1...
# 2nd Edition - verze 7.0 - 8.1
Nokia 3230, 6260, 6600, 7610, 6670, 6630. 6680, 6681, n70, n72, n90, Panasonic X700, Panasonic X800...
# 3rd Edition - verze 9.0- 9.3
Nokia 3250, 5500, E50, E60, E61, E70, N71, N73, N80, N91, N92, N93,N95...
Feature Pack 2-# Nokia 5730 XpressMusic, E75 ,Nokia E75, N96, N96,N N86,N N86,N N79, N79,
verze 9.0-9.3 u jinych typu MT:Samsung GT-i8510, Samsung GT-i7110
#5th Edition-verze 9.4 take Symbian ^ 1
Nokia: 5800, N97, N97 Mini, 5530, 5230, X6;
verze 9.4 u dalsich znacek: Samsung: i8910 HD; Sony Ericsson: Satio, Vivaz
Symbian ^ 2:vyrobce napr.Fujitsu,Sharp a.j-MT:F-06B,F-07B,F-08B,SH-07B
#Symbian^3 obsahuje telefony Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8-00
Symbian^4 mela byt jako aktualizace pro Symbian^3...
#Symbian Anna (doposud označení PR2)-jako nova verze pro Nokia X7 a Nokia E6,jako aktualizace pro N8, E7, C7 a C6-01
#Symbian Belle nově pro 600, 603, 700 a 701, aktualizace pro ostatní S^3 telefony na konci roku 2011

Formát je zpusob datoveho zaznamu na zaznamovem mediu a kodek/komprese a dekomprese/ ukládá data do zakódované formy,casteji se pouzivá pro obnovení do přibližně původní formy

a/obrázky
*bmp/Bit Mapped Picture/ rastrovana neboli sitova mapa bitu obrazu je soubor, který se používá především v MS Windows. V souboru se popisují jednotlivé body (pixely) obrázku, proto se mu říká bitová mapa. V novějších verzích se obrázek s méně než 256 barvami komprimuje pomocí bezeztrátového algoritmu RLE/Run-length encoding/. Soubory BMP jsou velké, nevhodné pro webovou prezentaci.
*.gif/Graphics Interchange Format/-graficky vymenny format zaveden v r.1987 v USA.Umožňuje ukládat obrázky s maximální velikostí 16384 na 16384 pixelů s maximálně 256 barvami z palety 16,7 miliónu odstínů.V obrázku se často používá tzv. transparentní barva, která je průhledná a vidíme skrze ni pozadí, na kterém je obrázek umístěn.
Obrázek Obrázek
*.jpg,jpeg/Joint Photographic Expert Group/-Spolecna fotograficka skupina expertu/ je popularni format bitmapove grafiky,kterym lze vytvorit obrazky az s 16,7milionu barev.Prestoze *jpg muze byt komprimovany,t.j.stlaceny /[size=8pt]zmensena velikost[/size]/ format s neomezenym pouzitim barev s vysokym rozlisenim,muze byt kompresi ztratovy-objevi se ctverecky.Je nevhodný pro čárovou grafiku a bannery obsahující plochy jedné barvy.
Obrázek Obrázek
kompresni pomer 2.6:1 144:1

*.png/Portable Network Graphics/-prenosna sitova grafika, byl vyvinut jako zdokonalena alternativa formatu *GIF pro Internet a používá bezeztrátovou kompresi.PNG podporuje 24 bitové obrazy,vytváří průhlednost pozadí bez zubatých okrajů.Nevyhodou je nedostupnost animace.
*.pcx/Personal Computer eXchange/ -osobní počítač se serverem Exchange/vymena/ Jedná se o bitmapovy formát využívající jednoduchou bezeztrátovou komprimaci,rozšířený především na PC, protože byl původně vyvinut pro program Paintbrush. Umožňuje uložit obrázek buď jen s 256 barvami, nebo i truecolor. Dnes se přestává používat.
*.tga/Truevision graphics file format /obrazkovy format souboru firmy Truevision-[size=6pt]Avid Technology[/size]/ formát nazývaný Targa je mezi programátory oblíben zejména díky velmi jednoduché a snadno dekódovatelné struktuře. Historicky se také jednalo o jeden z prvních grafických formátů, který i na obyčejná PC přinesl true color grafiku.
*.tiff/Tagged Image File Format/oznaceny obraz formatu souboru/ je bitmapovy formát vytvořený pro použití v typografii.V souboru je zapsáno, jaká komprese je pro data použita.Obsahuje i spoustu doplňkových údajů, například pro tiskárny.Soubor muzeme doplnovat "tagy" jako poznamky,komentare k jednotlivym sekcim,deleni nekterych obrazku apod.,format zustava kompatibilni.
*.mbm/Multi BitMap/-mnohonasobna mapa bitu je grafický standardní formát EPOCu. V tomto souboru je obsazeno vice snimku.Protoze tento format vyuziva kompresi,je mozne mit vice bitmapovych obrazku v malem souboru.
* mif v /Multi-Icon File/ souboru jsou zabaleny obrazky *svg/Scalable Vector Graphics/ t.j formát a jazyk vektorové grafické škály založený na eXtensible Markup Language (XML) nebo *png./napr.Menu.mif/
*thm /Thumbnail Image File/ miniaturní obrazkovy soubor resi zpusob usporadani a ukladani obrazku ve forme miniatur.Vetsinou zbytecne zabiraji v MT misto.

b/hudba
MP3/MPEG-1 Audio Layer 3/ zvukova vrstva je standarní technologie a formát( *mp3) pro kompresi zvuku do velmi malého souboru (poměr 1:12 při zachování kvality). Míru komprimace udává takzvaný bitrate, počet bitů, které při přehrávání "spotřebujete" za sekundu. Nejčastěji se setkáte s bitrate 128 Kb/s, občas 192 Kb/s nebo i se soubory s proměnným bitrate. Komprese je založena na ořezání záznamu o zvuky, které lidský mozek stejně nemůže vnímat. Můžete se setkat i se starší verzí MP2. Vhodný pro přenos audio souborů po Internetu.
*ogg/slangovy vyraz ogging z počítačové hry Netrek/ je nový formát založený na podobném modelu jako *mp3, nicméně obsahuje řadu vylepšení. Například jde snížit bitrate bez nutnosti soubor překódovat. Díky své vysoké kvalitě se na Internetu prosazuje více a více. Používá ho například i ČRo. Jeho předností je i otevřená licence.
FLAC/Free Lossless Audio Codec/, volny bezeztratovy zvukovy kodek,jehoz format je podobny *mp3,zvuk je vsak komprimovan bez ztraty kvality.
MIDI/Musical Instrument Digital Interface/ hudba nastroju cislicoveho rozhrani jeho soubory jsou používány pro záznam a přehrávání zvuků na syntetizátorech-pripojeni hudebních nástrojů a nahrávací zařízení, které mají být spojeny dohromady pomocí počítačů. . Hardwarově ho podporuje i mnoho zvukových karet. Uvnitř není zapsáno, jak se má co zahrát, ale jen co se má zahrát. Proto při malé velikosti lze dosáhnout i velmi hezkých nahrávek.
AMR/ Adaptive Multi-Ratecompression/ prispusobivy vicerychlostni kompresi je metoda komprese zvuku používaná a určená především pro řeč.Používá se zejména v elektronických diktafonech a mobilních telefonech.Označení AMR se užívá rovněž jako přípona souborů touto metodou komprimovaných (*.amr).
*wav /Wave format/ vlnivy format byl vytvořen firmou Microsoft pro platformu PC/Windows. Dnes se používá jako univerzální formát. Data uvnitř jsou nezkomprimované navzorkované zvuky podobně jako na Audio CD. Zvuk může být mono či stereo, s různou frekvencí vzorkování a bitovou hloubkou 8 nebo 16 bitů. CD kvalita je Stereo, 44100 Hz, 16 b. Dnes se můžete setkat i se soubory WAV, které obsahují zvuk zkomprimovaný jako MP3. Formát se nehodí pro přenos po Internetu, protože v původní verzi je příliš velký.
AAC/Advanced Audio Coding/ vytvori ztrátový formát komprese zvuku. Audio soubory, které byly zakódovány s AAC jsou obecně menší ve velikosti a zajisti vyšší kvalitu zvuku než *mp3.Nejznámější využití AAC je v Apple /iTunes Music Store,iPhone,iPod/ nebo Sony pro své PlayStation 3. Pripony souboru jsou *aac, *m4a,*mp4,*m4p,*3gp.Zlepsene jsou kodeky AAC+ ,eAAC+
*oga/Ogg Audio Profile/ zvuk ve tvaru OGG je audio format zabaleny v OGG.Je to novy format srovnatelny s *mp3,*aac a dalsich.Je nepatentovany.
KAR/MIDI Karaoke/, z japonstiny kara - prázdný a ōkesutora - orchestr umoznuje zpivani pisnicek na playback podle textu,kde jsou barevne zvýrazňovaná slova a části slov tak, aby pěvec neztrácel rytmus. Karaoke formaty jsou napr. *mid+,*txk,*mid,*crt,*kfn,*cdf,*lrc,*kar a *st3
*m4a /MPEG 4 Audio/,je format,kde soubory jsou kodovany pomoci audiokodeku ALAC/Apple/.Kvalita je lepší a velikosti souborů je obvykle menší než u souboru mp3.
WMA/Windows Media Audio/ komprimuje zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media byl původně určen jako náhrada za MP3 ,které bylo patentované a Microsoft musí platit za jeho začlenění ve Windows.

c/video

FLV/Flash Video/, kontejner,ktery je určen k přehrávání videa na internetu.Soubory FLV/ *flv, *f4v, *f4p, *f4a, *f4b/ lze přehrávat ve specializovaných přehrávačích a především v aplikacích platformy Adobe Flash (soubory SWF). Soubory *swf/Shockwave Flash/ lze začlenit do webové stránky, takže může být video přehráváno ve webovém prohlížeči.Používá se např. na serverech YouTube, Google Video nebo Metacafe.com. Je alternativou formátů WMV (Windows Media Video) nebo RealVideo.
3GPP-3GP/Third Generation Partnership Project/,je kontejner pro mobilni telefony treti generace/3G-UMTS/.Jde o zjednodusenou verzi formatu MP4.Pripony souboru jsou *3 gp a *3 g2.Tento standard se pouziva v siti GSM.Standardizuje pro obraz kompresi H.263, odvozenou od MPEG-4, a pro zvuk kompresi AMR.Pro CDMA byl vyvinut 3GPP2 s priponou souboru *0,3 g2.
MP4-multimedialni kontejner znamy take pod nazvem MPEG-4 Part 14.Jako jeho základ posloužil kontejner MOV přehrávače QuickTime od společnosti Apple. Je to moderní a otevřená alternativa k zastaralému AVI kontejneru. Oproti AVI může MP4 obsahovat menu, více titulků i zvukových stop a dokonce i 3D objekty. Umožňuje také bezproblémové streamování videa.
AVI /Audio-Video/ pochází z MS Windows. Původně se jednalo o jednoduchým způsobem (RLE) komprimovanou animaci. Dnes se s touto příponou ukládají i několikagigabytové filmy ve špičkové kvalitě. V podstatě se tedy jedná o jakousi obálku pro různé kompresní metody. Používá se převážně MPEG 4, hlavně varianty DivX;-) nebo WM. Pro zvukovou stopu se používá komprese MP3, případně méně náročné komprese.
MPEG-4 /Moving Picture Experts Group / ,se používá pro přenos a archivaci multimediálních dat. Potkat můžete tři druhy formátu. MPEG I, II a IV. Platí, že čím vyšší číslo, tím větší komprese, náročnost a kvalita. Komprese funguje na principu zaznamenávání změn od předešlého a následujícího políčka filmu. Pro zvukovou složku se používá jak nekomprimovaný navzorkovaný signál (podobně jako je na Audio CD), tak různé komprese až po MP3.
Napr:
MPEG4-SP přehrává rychlostí 30 snímků/s v kvalitě VGA, MPEG4-AVC přehrává rychlostí 30 snímků/s v kvalitě QVGA, WMV9 přehráva rychlostí 30 snímků/s v kvalitě QVGA...
H.264=MPEG-4 part10 AVC kodek vylepsujici H.263
Core AVC/Advanced Video Coding/ není kodek, pouze dekodér. Jedná se o komerční software, pouze pro Microsoft Windows. Výhodou je jeho vysoká rychlost.Je součástí multimediálního frameworku CorePlayer
H.263-kodek vyvinuty Mezinarodni telekomunikacni unii odbornou skupinou Video Coding na zaklade zkusenosti s H261 v MPEG-2 a MPEG-1 v r.1995.Dekoduje MPEG-4 Part 2.
RealVideo 8/9/10 je komprese a formát firmy Real Networks, s důrazem na kompresi videa určeného pro internet. V dnešní době stále více ustupuje do pozadí.
WMV/Windows Media Video/ tyto kodeky vyvinula firma Microsoft jako odpověď na úspěch formátů QuickTime a RealVideo. Při kompresi udržuje datový tok, snímky zahazuje, aby ho nepřesáhl a nebo vyplňuje nadbytečnými informacemi, aby tok nebyl nižší. Starší verze WMV používaly proprietární video formát Microsoftu, aktuální verze umí pracovat s videem standardu VC-1.

d/další přípony /formaty/souborů A-Z


A *aac,*agt,*awb,*asx,*ase
B *bin,*bak,*bmp,*bkm,*blog,*bar
C *cdt,*csy,*cpm,*cmi,*conf,*cre,*crt,*cfg*csv,*cdb,*cce,*crc,*ctl,*cps
D *db,*dtd,*der,*dic,*dat,*dbz,*dll55L,*dof,*dll,*drv,*dof55L,,*dsg,*drm,*doc,*dtx
E *esk,*exe,*eng,*enp,*emf
F *frm,*ftm,*fnt
H *html,*h01,*h23,*h17,*h25,*h26,*h27,*hlp
I *ini,*ind,*ids,*idx,*iap,*i3d,*ico
J *jpg,*jar,*jad
L *ldd,*log,*lang,*lst,*lib
M *mid,*mbm,*m3g,*mp3,*mpd,*md5,*m3u,*mlm,*mbp
N *nif ,*ngdal
O *o0017,*o0000,*o0001,*o0003,*o0025,*o0026,*o0027,*opml ,*ov2,*ota
P *png,*pdd,*pgn,*pos,*py,*pyc,*pdb,*prc,*pic
R *rsc,*r01,*r03,*r17,*r25,*r26,*r27,*rng,*ram,*reg,*rmp
S *spd,*spi,*s01,*swf,*skn,*svg,*SNM,*smil,*sis,*sisx,*sav,*sr,*sai,*smb,*state,*s2d,*srg
T *txt,*ttf,*tok,*tsy,*tmp,*tsf
U *ui ,*upi,*url
V *vcf
W *wav,*wad
Z *zip
X *xml,*xpf,*xhtml,*xls

modre jsou vyznaceny formaty na Z disku.

d/ nektere další formaty-podle druhu/kategorie/ s definici-rozpracovano

Backup Files-Záložní soubory
*bak- Backup File
*spi-ShadowProtect Incremental Backup File od ShadowCraft Technology
*tmp-Temporary File
*$$$

Compressed Files-Komprimované soubory
*r01-WinRAR Split Archive Part 1
*zip- Zipped File
*s01- ZipSplitter Part 2 Archive

Data Files-Datové soubory

*xml- Extensible Markup Language je format s textovym obsahem nekolika stylovych znackovacich jazyku,ktery je urcen pro vymenu dat mezi aplikacemi.*xml nahradil *doc nebo *xls.
Text je silne zavisly na obsahu,strukture a celistvosti dat s ulozenymi daty.Symboly a znaky jsou v uvozovkach.Elementy/prvky/rozlisuji velka a mala pismena,jeden element muze byt obsazen v jinem,ale musi byt prave jeden korenovy,pro ktery to neplati.Napr.:
<?xml version="1.0" <?xml verze="1.0"
standalone="yes"?> samostatna="ano"?>
<backup_registration> <zalohovat_zaznam>
<passive_backup> <nečinná zaloha>
<include_directory name = <zahrnout_jmeno adresáře=
"\" /> "\" />
</passive_backup> <nečinná zaloha>
< restore requires_reboot= <obnova vyžaduje_restart=
"no"/> "ne"/>
</backup_registration> <zalohování_zaznamu>

*cdb- Pocket Access Database
*mbp- Mobipocket Notes File
*pos- Trimble Position File od Trimble Navigation
*lib-Generic Data Library
*pdb-Program Database nebo Palm Desktop Database File
*prc- Mobipocket eBook File
*idx- Navigation POI File
*vcf- vCard File
*ctl- Visual Basic UserControl Object File
*ftm-Family Tree Maker for DOS File
*ov2- TomTom Points of Interest Database od TomTom
*mpd-Microsoft Project Database
*rsc- Symbian Application Compiled Resource File od Nokia
*csv-Comma Separated Values File
*bin- Generic Binary File
*xls- Excel Spreadsheet


Developer Files -Vývojářské soubory
*def- Module-Definition File nebo SmartWare II Data File
*ui-User Interface File
*py-Python Script
*ctl- Visual Basic UserControl Object File
*dtd-Document Type Definition File

Encoded Files-Zakódované soubory
*bin- Macbinary Encoded File
*der-Distinguished Encoding Rules
*spd-Sealed Acrobat Document

Executable Files-Spustitelné soubory
*exe- Windows Executable File-je format spustitelneho souboru,ve kterem je spustitelna aplikace ulozena.
*m3g- Mobile 3D Graphics Program- Nokia
*prc-Palm Resource Code File
*agt-Peer Agent /E-mail/
*jar- Java Archive File
*pyc- Python Compiled File

Font Files-Soubory písem
*fnt-Windows Font File-je format souboru pro pisma Windows Microsoft,definován jak pro rastrové/mrizkove/ i vektorové/smerove,prostorove/ fonty.
*ttf-TrueType Font od Apple /přesné písmo/-je standard pro popis vektorových počítačových písem - fontů.Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice. Díky ní také zažila tvorba jednotlivých stylů písem velký rozvoj.Nastupcem je OpenType-*otf
*gdr-soubory pisma pro Symbian OS ve smartfonech Nokia Series 60 a musí být uloženy v "\ System \ Fonts" .Pozor!Odstranit je muze jen starsi aplikace Fileman a FontRemover.

Game Files- Herní soubory
*bar-Age of Empires 3 Data File
*sav- Saved Game
*eng-Chess Engine
*dsg

Plugin Files-Plugin soubory
*dll55L

Setting Files- Nastavení souborů
*cdt-CorelDRAW Image Template
*cfg-Configuration File
*ini-Windows Initialization File
*ini-Symbian OS Configuration File
*skn-Symbian OS Skin File od Nokia
*conf-Unix Configuration File
*drm- Cubase Drum Map File
*lang-Skype Language File
*cfg-Citrix Server Connection File


System Files- Systémové soubory
*dll- Dynamic Link Library
*hlp-Windows Help File
*idx- Index File
*drv- Device Driver
*ico- Icon File


Text Files- Textové soubory
*doc-Microsoft Word Document nebo WordPad Document
*lst-Data List
*txt-Plain Text File je textový soubor pro uchovávání prostého elektronického textu. Text je zde reprezentován prostou sekvencí znaků, textový soubor není vnitřně strukturovaný. Prosté textové soubory se používají především tam, kde se předpokládá strojové zpracování textu.Různé operační systémy předpokládají odlišné formátování zakončení řádku.V běžném textovém souboru se vyskytují pouze následující tři netisknutelné znaky:

* mezera
* tabulátor
* odřádkování: (CR, LF, nebo sekvence CR-LF)
ASCII je anglická zkratka pro American Standard Code for Information Interchange („americký standardní kód pro výměnu informací“). V podstatě jde o kódovou tabulku, která definuje znaky anglické abecedy
UTF-8 je zkratka pro UCS Transformation Format. zdroj:Wikipedie
Pomoci souboru 101F8847.txt muzeme odstranit ikony,101ffcd2.txt umozni spolu s MGXDatabasePlugin.rsc nacitat obrazky,hudbu i videa pouze ze slozky Images,Sounds a Videos na.Znamy 101F8763.txt zmeni nastaveni ve Startupu.Tyto soubory jsou v private/10202be9/Z:/254.txt/.
Textove soubory nekdy nahrazuji nefunkcni Napovedu/*hlp nelze otevrit v systemu/,podavaji informace o produktu,nastaveni a o praci s nim.

*log- Log File
*opml- OPML File-Outline Processor Markup Language
*ase- Autodesk ASCII Scene Export File

*err-Error Log File se v OS Symbian jako pripona nenachazi.V C:/Resource se nekdy objevi jeji obdoba-prazdny soubor errrd.Po startu MT se potom muze ukazat nekolik typu chyb/viz.priloha/ ve forme KERN-EXEC/zpusobuje EPOC.ini/ .Smazanim errrd se hlasky zbavime,ale vzdy je lepe chybu najit,i kdyz nejde o zavazne kolize systemu.
Napr.CallManager sifruje /podobne jako MumSMS/ pripony se znamenkem +.Odinstalovanim teto aplikace a znovuinstalaci nove verze dochazi ke kolizi se sifrovanymi soubory.
Pozor:errrd muze byt do MT zanesen s aplikaci primo/ SafeDepositBox 1.02.cz/

Web files-Webové soubory
*crt-Unix Configuration File
*html-Hypertext Markup Language File
*url- Internet Shortcut
*csr- Certificate Signing Request File
*xhtml-Extensible Hypertext Markup Language File

Audio files -Zvukové soubory
*aac-Advanced Audio Config File
*ase-Velvet Studio Sample
*wav- WAVE Audio File
*awb-AMR-WB Audio File
*mp3-MP3 Audio File- Moving Picture Experts Group

Video Files-Videosoubory
*swf- Flash Movie od Adobe Systems
*asx -Microsoft ASF Redirector File
*smil- SMIL Presentation File od SYMM Working Group-Synchronized Multimedia Integration Language

Raster Image Files- Mřížkované obrazkové soubory
*bmp- Bitmap Image File
*jpg-JPEG Image File-Joint Photographic Experts Group
*mbm-Multi Bitmap File
*png- Portable Network Graphic
*pic-Generic Picture File nebo Houdini Raster Image
*frm-Painter Frame Stack File od Corel
*cps- Corel Photo House File
*ota-OTA Bitmap Image-Over The Air od Nokia
*pdd-Adobe PhotoDeluxe Image
*sr-Sun Raster Image File

Vector Image Files- Prostorove obrazkove soubory
*emf-Enhanced Windows Metafile
*svg-Scalable Vector Graphics File od Adobe Systems

3D Image Files -Trojrozmerne obrazkove soubory
*nif-Gamebryo Model File od Emergent Game Technologies
Music Files-Hudebni soubory
*mid-MIDI File
*m3u- Media Playlist File

Page Layout Files-Soubory grafickeho rozvrzeni
*ind-InDesign Document

Misc Files-Nezařazené soubory
*crc-Total Commander Checksum File
*frm-Form File
*jad- Java Application Descriptor File
*snm- Netscape Mail Index
*ind- Memory Stick Formatting File od Sony
*dic- Dictionary File
*idx- Movie Subtitle File
*md5-MD5 Checksum File

*sis-Symbian Installation File od Symbian:tento format je kontejner,ktery obsahuje min. 4/+1/ soubory a pokud jde o aplikace, jsou umisteny do slozky resource.Pristup Instalatoru do "balicku" umoznuje soubor *pkg-obsahuje nazev a informace o tom,ktere soubory maji byt z kontejneru pouzity.*sis muze obsahovat jen jeden napr.*jpg soubor nebo pymodul.Je lepe se temto instalacim vyhnout a "balicek"*sis rozbalit v programu ExtSis/PC/,popr.SmartSIS/MT/a soubor manualne presunout na patricne misto v systemu.Zaznam o instalaci se neobjevi ve Spravci aplikaci ani v "SisRegistry"/install+uninstall/,cimz setrime misto v systemu a vyhneme se hlasce o plne pameti.Jde napr. o doprovodne instalace v N-Gage/PIPS.../,FsClock/obrazky hodinek/,Animated SMS/animace/a dalsi.
Soubory ve formatu *sis se nachazeji v E:/private/10202dce a Spravce aplikaci je z teto slozky zobrazuje.Nekdy nabizi jejich obnovu,nebo zpusobuje samovolnou instalaci poskozene aplikace/napr. chybejici soubory/.Vymazanim patricne *sis v 10202dce nebo ve Spravci aplikaci se instalace zrusi.

*sisx je pripona oznacujici podepsany soubor certifikatem pro snadne rozliseni od *sis napr. v aplikaci Mobile Signer v 1.03 od leftupa z OPDA z prosince 2007.Do rustiny prelozil borodal a do nemciny RS77.
Podle nekterych zdroju byl *sisx vytvoren pouze pro Symbian 3rd/Sekáč/ pro spatnou nekompatibilitu verze 9/Budovi/.
Podle hanni soubor *sisx nelze podepsat,ale lze ho instalovat,coz je podstata jeho zavedeni.

*rmp je textovy soubor,ktrery umoznuje v aplikaci RomPatcher patchovat,neboli menit vlastnosti mobilnich telefonu.Nejvyznamnejsi je patch c2z.rmp,ktery je vytvoren pomoci knihovny EFSRv.dll ze Z:\Sys\bin v c2z.exe.Umoznuje nacitani souboru z disku C:\ namísto disku Z:\.
Vypnuti ochrany ,otevrenim systemu,pouziti c2z.rmp muze docasne zamezit pouziti nekterych vestavenych aplikaci/N-Gage,Stahnout! atd./!
Autorem aplikace a uvedeneho formatu je ZoRn.Dale spolupracovali:FCA00000/hack/,leftup/driver/,NightShift 79/SVG grafika/.

*cre-C:/Private/10202BE9/PERSISTS
*$$$ -C:/Private/1020735b/TMPd157.$$$
*state-C:/Private/10203636/security/trustroots/device/state/Nokia_Content_Signing_CA.state
*dat-Z:/Private/101F72A6/certclient.dat /BBirthday.dat/
*esk-Z:/Private/101f7989/ESock/bt.bt.esk
*rng-Z:/Private/101FD862/TONE_POC_INCOMING_GROUPCALL.rng
*dbz-Z:/Private/10203836/tzdb.dbz
*h25-Z:/Resource/help/NokiaRM159.h25
*dll55L-Z:/Resource/plugins/AAC_ENC_SN.dll55L /ftd.dll55L/
*tok-Z:/Resource/wappush/si10.tok
*ldd,*pdd-Z:/Sys/Bin/accelerometr.ldd/.pdd/
*csy-Z:/Sys/Bin/btcomm.csy
*tsy-PHONETSY.TSY
*pgn-Z:/Sys/Bin/RotateLeft.pgn
*cpm-Z:/Sys/Bin/SIMTSY.cpm
*dof55L-Z:/System/Apps/dynbase/dynbase.dof55L
*xpf-Z/System/data/midp2/security/policy/midp2_rp.xpf/rozbalit jde/
*cmi-Z:/Private/101F7988/c32.cmi
*der-Z:/Private/101F51F2/DeviceCert.der
Naposledy upravil(a) polas dne 31 říj 2011, 09:14, celkem upraveno 3 x.
Důvod: typičtí ;) pěkná práce; doplněn Symbian Belle

Zpět na “O Symbianu všeobecně”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti