Budoucnost symbianu

wirer
Stříbrný člen
Přístroj: LG G3 32GB
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost symbianu

Příspěvekod wirer » 08 kvě 2012, 10:57

asi tak....

Obrázek
LG G3 D855 32GB,6.0 Marshmallow
Huawei MediaPad T1 8"
HP ProBook 4540s
polas
VIP člen
Přístroj: Nokia 3.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod polas » 08 kvě 2012, 18:08

No, telefony se Symbianem mám již 6. rokem a vytvořil jsem si k němu určitý vztah ... mrzí mě, jaká nastala situace, ovšem pokrok nezastavíš a dopředu se musí jít ... ale jakým způsobem se to provedlo - zpětným pohledem to moc nepomohlo ... WP7 je dle mě moc ořezané - mnoho lidí si ho chválí, převážně kvůli jednoduchosti a sociální interakci, jinak ale se s tím nedá krom focení příliš moc dalšího dělat; těm kteří rádi experimentují, tak WP nepatří do ruky - nudí se ... proto bývalí Symbianisté paradoxně berou Android, protože se s tím dá vymýšlet plno "kravin" a jejich telefon je baví ... dle mě jsou "okna" moc suchá a uncool - WP jsou takové produkty pro "konzervy" - což zákaznící Nokie bezpochyby jsou ... časem určitě přejdu na "wokna," protože Symbian nebude montován do atraktivních strojů a pomalu ale jistě se na něj zapomene - bohužel ... :-(
M.
Georghi.Lounge
Člen fóra
Přístroj: N8, N9, Lumia 800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Georghi.Lounge » 08 kvě 2012, 19:40

Zdravím,

se Symbianem jsem srostlý zhruba 7 let. O to horší bude můj následovný přechod na jinou platformu. Mám možnost průbežně testovat i jiné platformy, ať novější/starší nebo výkonnější/slabší modely. Symbian mně osobně ale nabízí něco, co postrádám v ostatních systémech. Stále ale nemohu přijít na to, co to je, i když to zní divně.

iOS hodtnotím jako vcelku povedený. Ovšem fakt, že jedinou možností je skleněný iPhone s nastřelenou ceonovkou, kterou ty platby nekončí.

Android(í) telefony chápu. Máte jeden systém a prostě vyberte si telefon, který Vám bude vyhovovat podle výrobce. Avšak zde náražím na zeď u bezpečosti. Mám z toho strach. U všeho je dodatek, že se to odesílá Googlu.

Windows Phone bude pro mě aktuální možná až od verze 8. Láká mě ta perfektní synchronizace. Celkově jsou WP dobře odladěné, jejich ovládání je návykové a plynulosti není co vytknout. Omezení systému je pro mě ale blokem a chybějící multitasking doufám, že právě u osmičky nějak vývojáři pokoří.

MeeGo/Maemo: N900 i N9 už mám také možnost zkoušet, baví mě si s nimi hrát, ale jako telefon na volání atp. mi zas nevyhovují.

?Meltemi?Tizen?MozillaOS?Bada aj.: Jsou to OS v plenkách, OS nedokonalé nebo OS na stejné, ba i horší úrovni něz-li Symbian, takže tudy zatím cesta nevede.

Verdikt u mě je následující. Dokud to řešit nemusím, tak také nebudu, ale ta nutnost změny se blíží a s ní přichází i fakt, že možná po dlouhých letech dezertuji od Nokie. Vždy jsem jí zastával, vždy jsem jí chválil. Evidentně je čas na změnu. I Samsung to ukázal. Po 14 letech sundal Nokii z trůnu.

Přeji hezký den
Nokia N8 Green+Nokia N9 16GB Black+Nokia Lumia 800 Cyan
wirer
Stříbrný člen
Přístroj: LG G3 32GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wirer » 08 kvě 2012, 22:14

čo sa týka WP7, svižný je, to je pravda, ale ako Symbianistu ma nezaujal. HW OK, rýchlosť OK, ale to je všetko. použiteľný je akurát tak pre vyvojárov app, MODderi majú proste smolu, veľa si toho neupravia. no synchronizácia je fakt super, hlavne s LiveID kontom. a práve v tomto vyhovuje voči AND.
AND je bohužiaľ pod drobnohľadom Googlu, Hotmail mailovku na synchro asi veľmi nevyužijem a mať ďalší mail...no neviem...
iOS, Bada, Citizen, apod sú na tom ešte horšie...to rovno X3-02...tá sa mi páčila už dávno :roll:
MeeGo skončí onedlho ako SYM...

PS: moji aktuálni nástupcovia :?: Nokia 808 PureView (TOP), a keď už prechod na AND, tak HTC One X...
LG G3 D855 32GB,6.0 Marshmallow
Huawei MediaPad T1 8"
HP ProBook 4540s
patras
Bronzový člen
Přístroj: N8 + SGS II
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patras » 08 kvě 2012, 22:31

ono staci trochu vic cuchnout k google sluzbam ve spojeni s android telefonem a clovek za chvilku nechape jak mohl mit telefon se symbianem ... jasne ze symbian nokia potopila a diky tomu uz se na nej nic kloudnyho nevyviji.
wp nehodnotim, protoze jsem to jeste nemel delsi dobu v prackach .. ios je podle me jednoduchy system, kterej zvladne i moje tchyne, ktera normalne neumi nastelovat ani hodiny na mikrovlnce :) ..
android rozhodne tak snadnej jak tady nekdo formuloval neni a ve spojeni s dobrym hw .. je to proste radost ... hlavne webbrowsing a google services jsou proste dokonaly .. web vcetne flash nikdo jinej nenabizi, jen android. A co se tyce gmailu? .. ja jsem si do neho prevedl ostatni maily a mam pres imap pristup do vsech svych adres z jedny jediny, ktera jde naprosto perfektne nastavit a nikdo zvenci ani nevi ze mu pisu z jiny adresy ...

Na druhou stranku je treba rict, ze google je velky bratr a muze vedet, kde jste co hledate atd .. jenze tak blbej aby to neslo v nastaveni vsechno povypinat ten android zase neni. vsechny synchronisace, data na pozadi, personalizaci reklam, automaticky aktualizace, zjistovani polohy atd atd.¨

a pro geeka je android primo slast :) s rootnutym telefonem jde delat skoro zazraky :)

jen ta baterka uz nevydrzi 4 dny jako u n97 :) jenze zase s n97 nebylo po 20ti minutach co delat :)

byl jsem tupe zarytej symbinanista, ted se tomu musim pousmat. .. pritelkyne ma doma N8 a kdyz vidim, co vsechno tam nejde, co neotevru primo z mailu, za jaky hovadiny se musi platit v nokia obchode ... to je k nevire ...

takze pro zaryty a ortodoxni symbianisty mam jednoduchej vzkaz .. nebojte se budoucnosti, otevrete oci a mysl novym moznostem .. a zapomnte na to ze nokia je jednicka ve smartphonech :) se svyma 8% trhu to uz davno neni pravda a bohuzel ani kvalitove. ... Mir !! :D
NK3110-3210-6110-6210-6310-7650-7610-N80-N85-N73-N97-LGO2X-Samsung Galaxy S2
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 08 kvě 2012, 23:31

Měl jsem doma HTC Desire, dělal jsem známému nějaké SW úpravy, a musím říct, že by mě zajímal nejvíce ten plnohodnotný flash. Nedávno jsem se ale dočetl, že s ním v Adobe skončili, a pro nové tel. (prý) nebude.
Na práci s HTC tel., a tedy Androidem, jsem si celkem rychle zvykl, a pokud nebude nic lepšího, tak mně asi nic jiného, než přejít na Android nezbude. Rozhodně netrvám na jednom systému, ale někdy mám pocit, že hlavně mnozí teenageři, vlastnící tel. s Androidem, Symbian vůbec neznají. Ale kritikou nešetří... Pak jen papouškují, co slyšeli od jiných, a drží se hesla, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Jinak je to o prioritách, které člověk od systému očekává, nebo si na některé (dobré) věci zvykl. O nedostatcích své N8 samozřejmě vím, ale zase z ní dělat úplného outsidera, jako píšeš... A zrovna na Android marketu je taková spousta kravin, i placených...a jistota, že si člověk nestáhne app s nějakým “bonusem“ v podobě škodlivého kódu také není (osobně ověřeno). S nostalgií vzpomínám na předchůdce Nokia Store, tedy app MOSH (Mobilize and Share), kterého Nokia z malicherných důvodů zrušila. Btw. s Google službami jsem raději opatrný. Jednoho dne zase americkým úřadům přeskočí, třeba pod jinou záminkou než kauza Megaupload, a budeme se všichni divit. Takže to jsou zase jiné důvody, proč se do jiného systému zrovna nehrnu.
Naposledy upravil(a) Adalbert72 dne 08 kvě 2012, 23:55, celkem upraveno 1 x.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
polas
VIP člen
Přístroj: Nokia 3.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod polas » 08 kvě 2012, 23:48

Souhlas, to se mi taky nelíbí, obzvláště ve škole jsem se setkával poslední dobou s tím, že:

*lidi, kteří před pár lety nevěděli,
co je to smartphone,
*si teď myslí jaký jsou "kingi,"
a že sežrali svět -
*s Androidem a Badou ...
M.
Georghi.Lounge
Člen fóra
Přístroj: N8, N9, Lumia 800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Georghi.Lounge » 09 kvě 2012, 03:21

Tak tohle se mi polasi taky stává. A přitom je to třeba MT, který stál necelé 4000 a vlastně tam skoro nic navíc nejede. Zvláštní...

A s tím, že lidi papouškují názory co někde zaslechli nebo jim to kdokoli jiný tvrdí se také setkávám častěji a častěji.
Nokia N8 Green+Nokia N9 16GB Black+Nokia Lumia 800 Cyan
louky
Člen fóra
Přístroj: utopena N8, 6233
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod louky » 14 kvě 2012, 16:57

Mě hlavně nejvíc pobavuje když někdo vykřikuje jak je androjd super protože je postavenej na linuxu. Přitom o linuxu slyšel tak maximálně že mu to někdo řekl.
Podle mě androjd nemá s linuxem nic "společnýho" krom jádra na kterym je postavenej. A to jak filozofii nebo bezpečností.
PhoneFreak
Stříbrný člen
Přístroj: 1st C5-03 2nd-N70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PhoneFreak » 19 kvě 2012, 16:34

louky: asi tak nějak. bezpečnost je největší rozdíl :D a filozofie taky, když se vemeš že samotnej Linux zakládá na tom že je otevřenej a zdarma. Android zase vesele placenej, a komerční děsně.

Jinak taky vídám lidi co o mobilech a OS věděj akorát co je v reklamě. Nebo co někdo vymyslí.
Nokia C5-03
Pokud píšu bez diaktritiky jsem na mobilu

Zpět na “O Symbianu všeobecně”