ztracený kontakt

morca
Člen fóra
Přístroj: Nokia N8
Kontaktovat uživatele:

ztracený kontakt

Příspěvekod morca » 25 srp 2013, 21:20

Zdravím,

mám dotaz, před časem jsem si uložil telefonní kontakt, ale nyní nejsem schopný si vzpomenout pod jakým jménem, přesně ale vím který den jsem si telefon uložil, lze nějak zjistit, které kontakty byly přidané jako poslední ...?

Moc děkuji,

Jakub
NOKIA N8
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: ztracený kontakt

Příspěvekod Adalbert72 » 27 srp 2013, 01:31

Neexistuje systém, který by vyhověl úplně všem nárokům a přáním, kdyby se o to někdo přesto pokusil, vznikl by místo OS nepřehledný zmatek, který by sice uměl to či ono, ale recipročně by v něm zase pro milióny zbytečných funkcí nešlo nic najít :mrgreen:
:arrow: Tudíž, nejsem si ani trochu jistý, že by někdo další takovou funkci využil, uměl bych si představit podstatně užitečnější funkce, které v systému nejsou/nebo z něj byly vyjmuty... Pokud jsi zmíněný Kontakt volal, půjde najít ve Protokol/Volaná čísla, pokud Ti z něj volali, pak v Protokol/Přijaté hovory :? , případně ve výpisu aktivit tamtéž.

:arrow: V Nastavení/Telefon/Dotykové vkládání/Adaptivní hledání - Zapnuto, umožní v Kontaktech vyhledávat pomocí Písmen abecedy. Což je v podobných případech docela užitečná pomoc. Neúplné, nebo jinak než písmenem začínající Kontakty jsou pak v aplikaci zcela na konci seznamu :roll:

:arrow: Kontakty je velmi vhodné zálohovat (Kontakty/Volby/Označit více položek/Označit vše/Kopírovat vizitku/Do jiné paměti (E;F) :geek: Pak se dá soubor zálohy pohodlně prohlížet v !\Others\Contacts ;)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
morca
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod morca » 28 srp 2013, 00:03

Moc děkuji za odpověď, bohužel jsem kontakt ani nevolal, ani nepřijal, rozumím, že není možné do telefonu nacpat každou kravinu, říkal jsem si spíš, jestli tu informaci telefon při ukládání telefonu nezaznamená a pak třeba není možné filtrovat v Nokia Suite (nic takové jsem tam bohužel nenašel).

Když už jsi tu nakousnul zálohování kontaktů, kontakty zálohuji: Soubory=> Zálohovat a obnovit, ale nevím, kam se zálohy ukládají, můžete poradit?

Moc díky
NOKIA N8
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 28 srp 2013, 01:20

:arrow: Tím Tvým zmíněným postupem nezálohuješ Kontakty, ale celý telefon. Záloha pak obvykle je v cestě !\Data\Backup. Bez dalšího SW si ale soubor zálohy neotevřeš. V minulém příspěvku jsem ovšem mínil zálohu Kontaktů v telefonu.
:arrow: Vykřičníkem je volitelná paměť, kam se v případě volby záloha Kontaktů ukládá. V našem případě to je disk E:\, neboli Velkokapacitní paměť, a disk F:\, neboli Paměťová karta. Pro podobnou práci si stáhni (pokud již nemáš) X-Plore od fy. LonelyCatGames, poslední verze je již freeware :)
Po zaškrtnutí prvních čtyřech políček a případném zvolení češtiny se tedy záloha nachází v !\Others\Contacts. Samozřejmě, je rozumné Kontakty zálohovat do obou pamětí. Tam, kde jsi zálohu nevytvářel, bude logicky pouze prázdná položka Others\Contacts :)
morca
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod morca » 18 zář 2013, 23:31

X-plore je skvělý :-)

Našel jsem na Fku složku "backup", který obsahuje bookmarks.arc, calendar.arc, contacts.arc, settings.arc, takže tu si budu zálohovat na PC pro případ ztráty mobilu a případné backup by měl být v pořádku.

Moc díky
NOKIA N8
znt
Stříbrný člen
Přístroj: OnePlus X
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod znt » 21 zář 2013, 00:21

morca: Já když jsem přecházel z 5800 na N8 tak mi to tak z té zálohy nešlo obnovit (kontakty, SMS). Možná jsem dělal něco špatně, ale pořád to nemohlo najít tu zálohu. Na stejný typ mobilu, by to ale mělo jít obnovit.
N3210>N3410>N6600>N6230i>N5800>N8>N9>iNew v3>OnePlus X
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 21 zář 2013, 00:46

Se zálohou (tedy s jejími jednotlivými soubory) uměl pracovat program NBU Explorer, ovšem v praxi jsem jej ale netestoval...
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 21 zář 2013, 10:06

NbuExplorer umí pracovat se zálohou .nbu ale i .arc a mnohdy zachránil tel. čísla, autorovi jde o zálohu kontaktů, zapomeň na Backup a poslouchej Adalberta:
Adalbert72 píše: :arrow: Kontakty je velmi vhodné zálohovat (Kontakty/Volby/Označit více položek/Označit vše/Kopírovat vizitku/Do jiné paměti (E;F) :geek: Pak se dá soubor zálohy pohodlně prohlížet v !\Others\Contacts ;)

Jen si dovolím upravit slovo "vhodné" na - "kdo nechce přijít o kontakty ať zálohuje takto" :mrgreen: Aktualizace zálohy a záloha zálohy je samozřejmostí :mrgreen: Kontakty pak lze např. dostat i do jiných zařízení a ještě jsem nikdy o žádný nepřišel (ale až dojde k zapomenutí na aktualizaci může se stát :mrgreen: ).
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™

Zpět na “O Symbianu všeobecně”