problém s galerií

šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Re: problém s galerií

Příspěvekod šulda » 17 říj 2013, 04:09

Co tady je za šotka že se nezobrazuje poslední post od morca? search.php?author_id=63278&sr=posts
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
morca
Člen fóra
Přístroj: Nokia N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod morca » 17 říj 2013, 21:43

vyzkouším svou reakci vložit znovu:

jedná se mi pouze o videa natočená telefonem, v původní galerii byly vidět fotky a zároveň videa natočená telefonem, což bylo super. Photo Browswer zobrazuje pouze fotky a videa natočená telefonem vynechává, což je velká škoda :-/ Teď mám možnost videa pouze hledat přes xplore a spouštět je ručně, což je hodně nepraktické.

Vestavěnou aplikaci videa také pro videa natočená telefonem využívat nemůžu, protože se tam zobrazují pouze videa, které do telefonu nahraji:-( Mimo to by se mi ve vestavěné aplikaci videa úplně nehodily, protože tam mám hodně souborů s filmy a byl by v tom akorát chaos.

Napadá Vás něco?
NOKIA N8
šulda
Zlatý člen

Příspěvekod šulda » 18 říj 2013, 00:02

Sice vestavěnou apps videa nepoužívám ale zobrazí mi i videa která jsem natočil telefonem (zřejmě bude hrát roli jejich umístění). Abych v tom neměl chaos tak používám právě X-plore, daná videa mám podle tématiky ve složkách s názvy co je co, stačí pak na dané video jen kliknout. Mám nastaveno v přidružení souborů aby se daný formát videa přehrál v systému a ne v X-plore.
Musí se jen umřít.
morca
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod morca » 22 říj 2013, 22:18

ano, skutečně roli hrálo umístění souboru, takže po přemístění se zobrazilo ve videích. Problém je to, že teď mám ve videích změť filmů, seriálů a natočených videíí, prostě hrůza :-((

Rozdělení videí do složek a otvírání v xplore je také nešťastné, protože tím se zásadně omezí počet lidí, kteří si video můžou prohlížet (vypadnou mé děti, má žena, babička a vlastně zůstanu jenom já, kdo bude schopný videa vyhledat :-((((

To jak pracovala původní galerie považuji za ideál (mimo to že přestala zobrazovat fotky a soubory).

Varianta, kdy se zobrazují natočená videa v apps videa by šla použít za předpokladu, kdyby se do apps videa dali dát složky, které by videa třídily, aby to nebyla změť filmů, videí, seriálů ....
NOKIA N8
šulda
Zlatý člen

Příspěvekod šulda » 24 říj 2013, 11:14

Tak na prohlížení Videí celou rodinou už bych nepoužíval telefon ;)
Musí se jen umřít.
morca
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod morca » 24 říj 2013, 20:51

samozřejmě si natočená videa neprohlížíme když sedíme v obýváku u TV, ale když ho třeba půjčím ženě při volné chvíli, nebo když řídím auto, nebo někde čekáme, do postele postele a tak ...

Přemýšlel jsem nad tím a asi to udělám tak že seriály v apps videa pojmenuji tak aby se řadili před, nebo za videama z telefonu. Je to ale řešení, které se mi úplně nevyhovuje, protože přejmenovávání/přesouvání nahraných videí je vícepráce, která mě obtěžuje

Škoda že původní galerie nefunguje pořádně, byla úplně super :-/
NOKIA N8
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 24 říj 2013, 21:46

Možná by pomohlo odstranit z karty databázi náhledů Galerie, na to ale potřebuješ vývojářskou verzi Správce souborů, jinak ji prostě nesmažeš. Vývojářský správce je "ZDE", hack telefonu nutný a bylo by potřeba smazat soubor F:\Private\10281e17\[102830AB]thumbnail_v4.db. Bude poměrně velký, řádově >150MB a více. Po jeho smazání si telefon vytvoří postupně databázi znovu, a je zde určitá šance, že opraví předchozí chyby.

:arrow: Pokud nemáš hacknuto, smaž daný soubor připojením k compu ve Velkokapacitním režimu. Jinou, již navrhovanou alternativou by bylo kartu vykopírovat do počítače, pak v tel. zformátovat, a obsah vrátit bez složek Private, Resource, a Sys. Kvůli rychlosti doporučuji opět Velkokapacitní režim připojení, jinak by to bylo (nekonečně) pomalé.
:arrow: Pro jistotu, než se pustíš do předchozích kroků, zkus nejprve udělat pořádek na kartě, a pomocí X-Plore přesunout/utřídit všechny obrázky do F:\Images, a všechna videa do F:\Videos. Pak spusť Galerii, patrně se objeví hláška "Obnovují se média", a dej vědět, zda to pomohlo.
:idea: Tip: Obrázky a Videa si třídím (a vytvářím) ve složkách podle roku...

Jo, a ještě doporučení: vývojářský Správce je výborný sluha, ale zlý pán, pokud bys v něm podnikal experimenty. Proto se v něm pohybuj uvážlivě, a nezkoušej neznámé funkce :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
morca
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod morca » 29 říj 2013, 22:17

nakonec jsme vyzkoušel podle předchozí rady a všechna videa jsem umístil do app. videa s tím, že jsem je pojmenoval tak, že se umisťují na konec seznamu, takže filmy jsou nahoře, nahraná videa dole a jsem spokojený

všem moc díky
NOKIA N8

Zpět na “O Symbianu všeobecně”