N97 CFW IC@Darkstream C6v40 2.2 (+ BlueCroc 2.4) CZ+SK

O všem, co se týká FW dotykových telefonů
bluecroc
Člen fóra
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

Re: N97 CFW IC@Darkstream C6v40 2.2 (+ BlueCroc 2.4) CZ+SK

Příspěvekod bluecroc » 26 úno 2013, 10:34

Po delší době se zase hlásím :) Co se týče toho údajného problému s datovým připojením, k tomu nemohu moc říct, já datové připojení na N97 příliš nepoužívám, vysloveně jen v nouzi. Přes wifi jsem ale nezaznamenal problém a přes mobilní data jsem si také nevšiml něčeho zvláštního, ale faktem je, že když už používám datové připojení, tak v podstatě jen kvůli prohlížeči a tam jsem zatím nezaznamenal nějaké zásadní problémy. Nikdo jiný si tu ale nestěžoval. Co se týče té základní obrazovky, že při "smáznutí" prstem zmizí celá, včetně hodin, to je pravda, chová se to tak, jestli to byl záměr, nebo chyba, to netuším, ale toto jsem nijak neupravoval, bylo to takhle už v tom CFW, který jsem překládal. S tím fotoaparátem je pravda, že se nedá bohužel fotit tou ikonkou, musí se fotit hardwarovým tlačitkem na telefonu, je to asi chybka (nebo spíše nedodělek) při portování toho CFW, ale myslím, že to není katastrofa, stejně s tím tlačítkem to je pohodlnější (ovšem pokud někomu nefunguje, je to asi problém). Co jsem ale zaznamenal za vážnější chyby, které mi doopravdy vadí, že po delší době, když se telefon nerestartuje, většinou dříve nebo později dojde k tomu, že se nějak rozhodí ikony a nápisy v hlavním menu - změní se velikosti a pomůže jen restart telefonu. Další věc, která mě štve, že občas, když zamknu klávesnici, tak sice zhasne podsvícení displeje a normálně ještě chvíli svítí tlačítka dole pod displejem a pak zhasnou, ale občas se stane, že ty tlačítka prostě pak už nezhasnou - a pokud si toho člověk nevšimne, tak to je schopné za několik hodin totálně vysosnout baterku, takže teď už pokaždé kontroluji vždy po zamknutí, jestli ty tlačítka doopravdy zhasnou, což je celkem opruz. Stávám (nebo stávalo) se to někomu také ? Jinak ale co se mě týče, tak pořád trvám na tom, že je to nejlepší firmware, který jsem v N97 měl. Ten originál oficiální paskvil od Nokie pro N97, o tom snad vůbec nebudu ani mluvit - a Feret byl sice asi o něco lepší, ale zase ne tak moc dle mého názoru, přeci jen, Feretův CFW byl v podstatě "jen" modovaný originální FW. Kdežto IC@Darkstream je už C6v40 port. Jen tak mimochodem, N97 stále používám, i když, před 2 měsíci jsem si musel vyměnit dotykovou plochu, začalo to zlobit a přestaly reagovat dotyky v horní asi pětině displeje, takže jsem ještě do stařičké N97 investoval asi 500,- Kč za přední kryt s dotykem, protože stále vyčkávám na trošku lepší Androiďáckej telefon, ty výprodejový paskvily, který se tu v ČR zatím prodávají, to je vážně bída s nouzí. Chci prostě něco s Adreno 320 grafikou a ta nabídka je zatím vážně mizerná (když opomenu nesehnatelné a po dovozu předražené Xiaomi MI2). Ale už se začínají objevovat první vlaštovky jako např. Sony Xperia Z, která by se tu měla zanedlouho prodávat ofiko, tak uvidíme, co se objeví dál....do té doby stále zůstávám u N97, dokud jakž takž funguje, a do prasátka střádám penízky na pořádnej novej stroj :) Nokia to s tím spojením s firmou Microsoft totálně zazdila, oba totiž bohužel usnuli na vavřínech a zaspali dobu, jak jeden, tak druhý. Nové Nokie s Windows Phone se mi zdají jako poměrně neperspektivní - takhle to dopadá, když se spojí zoufalec se zoufalcem, proto můj další telefon už nebude Nokia. Možná někdy v budoucnu, až Nokia přestane být ješitná a začne dělat telefony pro Android, tak jako všichni ostatní. Je fůra lidí, kteří měli Nokii rádi a kteří zároveň chtějí Android a kdyby měla Nokia telefony pro Android, tak by si ji zase koupili už kvůli věrnosti značce, ale zdá se mi, že Nokie od jisté doby dělala vše pro to, aby si uživatele spíše rozezlila - a to samé dělají dál. No ale to jsem se asi rozepsal až moc mimo téma :) tak se omlouvám, ale asi to ze mě muselo ven :D Berte to jako mé poslední rozloučení se značkou Nokia, protože se obávám, že ji (ne)slavné Windows Phone stahnou definitivně ke dnu...a možná se dočkáme doby, kdy se Nokia zase vrátí k výrobě nábytku....
N97 Classic Black (CFW BlueCroc 2.4 CZ based on C6V40 IC@Darkstream v2.2 FINAL)
l33t.4rt
Návštěvník
Přístroj: Nokia n97
Kontaktovat uživatele:

Re: N97 CFW IC@Darkstream C6v40 2.2 (+ BlueCroc 2.4) CZ+SK

Příspěvekod l33t.4rt » 18 říj 2014, 18:07

Ahoj :) Ak by sa dalo vedel by si upraviŤ tento CFW tak aby sa odomykal aj zamykal telefon stlačením zapínacieho tlačidla :) A jeho pridržaním by vybehla ponuka na vypnutie reštart atd .. Poprípade ak by si vedel nejak stručne poradiŤ ako tak si to spravím aj sám Vďaka :)

Zpět na “Firmwary dotykových telefonů”