N97 CFW IC@Darkstream C6v40 2.2 (+ BlueCroc 2.4) CZ+SK

O všem, co se týká FW dotykových telefonů
bluecroc
Člen fóra
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

N97 CFW IC@Darkstream C6v40 2.2 (+ BlueCroc 2.4) CZ+SK

Příspěvekod bluecroc » 27 dub 2012, 23:54

Zdravím všechny uživatele Nokia N97 :) Pro ty z Vás, kteří to s tímto telefonem vydrželi až do dnešních dnů tak jako já, mám dárek v podobě celkem pěkného CFW od moddera IaguCool. Je to CFW založený na Hegazy Final Ultimate 13.09 (což je portovaný firmware z C6 v40), jehož počeštěnou verzi (od uživatelů Astalavista a lexxxxy z tohoto fóra) jsem doteď s oblibou používal. Jedná se o tento CFW:

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?737214-CFW-IC-Darkstream-N97-C6-v2-0

Pozor ! Jedná se o firmware pro klasickou (velkou) verzi N97, nikoli pro "mini" !!!
Tento CFW jsem vyzkoušel a moc se mi zalíbil, zdá se mi, že změny oproti Hegazy Final Ultimate jsou skutečně k lepšímu, včetně takových vychytávek jako konečně funkční FM vysílač (!!!) nebo Notification widget. Bohužel jsem nenašel zatím žádnou počeštěnou verzi, tak jsem se do toho ponořil sám (i když jsem s úpravami FW pro Nokii neměl kromě samotného flashování žádné předchozí zkušenosti). A když už jsem byl v tom, tak jsem myslel i na uživatele N97 na Slovensku a přidal jsem i slovenštinu (nebo slovenčinu?) Myslím si, že se mi to počeštění (a poslovenštění) celkem zdařilo, pral jsem se tam trochu s tím, aby také fungovala i QWERTY klávesnice na obrazovce a aby hlavně správně fungovala HW klávesnice telefonu. Dokonce kromě slepého importování jazykových souborů jsem byl nucen manuálně přeložit také např. nastavení pro upozorňovací widget, jehož přeložené jazykové soubory jsem nikde nesehnal, a ještě některé další drobnosti, které se importem jazykových souborů nepřeložily. Na tom jsem se celkem vyřádil, protože jsem manuálně hexadecimálně musel editovat i resource soubory a s tou českou a slovenskou diakritikou to byl celkem zážitek, ale zdařilo se :) Tedy alespoň doufám, že se zdařilo... neměl jsem doteď příliš času na testování, ale zatím vypadá vše OK, tak mi dejte kdyžtak vědět, jak jste spokojeni s překladem a hlavně s tímto CFW obecně ;)
Vytvořil jsem i verzi pro slovenskou hardwarovou klávesnici (tj. pro slovenské uživatele se slovenskou edicí telefonu N97), jinak ale obě (CZ i SK) verze obsahují všechny tři jazyky (CZ,SK,EN), liší se pouze v namapování psaných znaků přes hw klávesnici. Softwarová klávesnice (klávesnice na displeji) by měla fungovat ve všech verzích správně, dle toho, jaký jazyk psaní je aktivován.
Zde jsou odkazy ke stažení mého překladu (orig. verze IC@Darkstream 2.2):

Verze pro telefony s českou hardwarovou klávesnicí:
http://www.uloz.to/xwizAGT/n97-c6v40-cz-sk-en-ic-darkstream-2-2-translated-by-bluecroc-7z

Verze pro telefony se slovenskou hardwarovou klávesnicí:
http://www.uloz.to/x96USpv/n97-c6v40-sk-cz-en-ic-darkstream-2-2-translated-by-bluecroc-7z

Samozřejmě mi to nedalo a udělal jsem i pár svých vlastních úprav do tohoto CFW a rozhodl jsem se o to s vámi také podělit: Zaprvé jsem změnil úvodní obrazovku na poněkud oblígátnější pěknou černo-bílou s prostým nápisem NOKIA a dále jsem upravil určitá nastavení ohledně výkonu telefonu (optimalizace paměti Cache a nastavení profilu výkonu telefonu - telefon i aplikace by měly běžet svižneji, i když za cenu určitého snížení výdrže, dále jsem vyměnil fonty za originální C6 z české edice, mají menší velikost a měly by být snad kompatibilnější pro CZ a SK účely oproti původním v tom CFW). Dále jsem odstranil aplikaci Smart2Go, což je v podstatě prastará původní beta verze Nokia map (Nokia mapy si nainstalujte kdyžtak nové dle potřeby) a také jsem odstranil aplikaci "qtn_is_rec" neboli "Tady a teď", která je dle mého názoru stejně absolutně k ničemu. Zde je link na mou úpravu (verze BlueCroc 2.4):

Verze pro telefony s českou hardwarovou klávesnicí:
http://uloz.to/xZDNJbt/n97-c6v40-cz-sk-en-bluecroc-2-4-based-on-ic-darkstream-7z

Verze pro telefony se slovenskou hardwarovou klávesnicí:
http://uloz.to/xUEHYS2/n97-c6v40-sk-cz-en-bluecroc-2-4-based-on-ic-darkstream-7z

Pro ty, kteří nevědí, jak flashnout upravený firmware do telefonu, podívejte se na postup zde na fóru, např.:

http://forum.mynokia.cz/viewtopic.php?f=120&t=15221

Před flashováním doporučuju z mass storage v telefonu smazat adresáře:

Data,Private,Resource,Sys,System,ThinkChange,Installs,Patches
(pokud tam některé nemáte, nic se neděje, smažte jen to co najdete)

Pro flashnutí v JAF se doporučuje zaškrtnout i políčko Factory Set a navíc se doporučuje po flashnutí a prvním startu telefonu provést ještě tzv. hard-reset přes trojkombinaci na HW klávesnici při zapínání.

POZOR ! Za nic neručím a za jakékoli škody, které si na telefonu např. špatným flashnutím firmware způsobíte, si zodpovídáte sami ! Dále neručím ani za jakýkoli případný nelegální nebo autorsky chráněný obsah výše uvedeného CFW. Za užívání takového případného obsahu si každý uživatel odpovídá sám.
Naposledy upravil(a) bluecroc dne 16 srp 2012, 14:53, celkem upraveno 6 x.
N97 Classic Black (CFW BlueCroc 2.4 CZ based on C6V40 IC@Darkstream v2.2 FINAL)
buffko85
Nováček
Přístroj: n97 hacked
Kontaktovat uživatele:

Re: N97 CFW IC@Darkstream C6v40 v2.2 FINAL CZ+SK+EN

Příspěvekod buffko85 » 05 kvě 2012, 07:56

Ahoj,
FW sa mi podarilo naflashovať bez problémov, všetko pekne funguje. Mám ale jeden problém so slovenskou hardvérovou klávesnicou - doplnkové znaky nemám slovenské, ale české. Skúšal som aj nastavenia telefónu, no nepomohlo to.
Skúsil by si to prosím opraviť?

Inak toi vyzerá veľmi príjemne a na hlavnú plochu sa dá umiestniť 5 widgetov pre skratky aplikácií :)

Miro
bluecroc
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bluecroc » 05 kvě 2012, 09:33

Ahoj, díky za vyzkoušení, samozřejmě se to pokusím opravit, myslel jsem, že soubor s mapováním hw kláves je společný pro CZ i SK hardware, ale asi ne, tohle jsem bohužel nemohl vyzkoušet, protože nevím přesně, jak moc se CZ a SK hw klávesnice liší. Přes tlačítko SYM+klávesa mi to psalo i SK znaky, takže jsem si myslel, že to je snad stejné. Zkusím se na to večer nebo zítra podívat a vložím sem tu úpravu, tak budu rád, když to pak zkusíš, jestli jsi s tím fw jinak spokojen. Je možné, že nakonec třeba budu muset ty FW rozdělit na CZ a SK hw variantu - ono něco jiného je přepnutí jazyka a něco jiného HW klávesnice no :( ale to snad vychytáme....
Pali
Zlatý člen
Přístroj: Nokia N8 Dark Gray
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pali » 05 kvě 2012, 13:07

Najskôr sa bude musieť vyčleniť SK a CZ verzia, tak to býva u CFW.
ICQ 440 418 069
bluecroc
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bluecroc » 05 kvě 2012, 23:10

Tak jsem doplnil ty verze pro slovenskou hardwarovou klávesnici. Navíc jsem v těchto verzích i defaultní jazyk po bootu nastavil na slovenčtinu. Byl bych rád, kdybyste to někdo zkusil a dal mi vědět, jestli je mapování kláves a vše ostatní OK, nemám k dispozici telefon se slovenskou klávesnicí. Mapování jsem vytáhnul z oficiálního nejnovějšího firmware pro slovenskou edici N97, takže snad to bude fungovat jak má....
buffko85
Nováček
Přístroj: n97 hacked
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod buffko85 » 06 kvě 2012, 20:45

Ahoj,
práve som naflashoval tú opravenú verziu a spravil som námatkovú kontrolu niektorých znakov na HW klávesnici - zdá sa, že je to už ok :) budem intenzívne testovať a dám vedieť, ak niečo objavím :)

Dobrá práca ;)

Miro
bluecroc
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bluecroc » 06 kvě 2012, 21:40

Díky :) Jsem rád, že to namapování kláves chodí jak má. Jinak jak jsi předtím zmínil těch 5 widgetů pro zástupce (slov. "skratky"), tak to je např. jedna z věcí, kterou jsem manuálně do češtiny a do slovenštiny musel v té nabídce widgetů přeložit, jinak tam byl u zástupců 3 až 5 jen angl. "Shortcut", což by sice každý pochopil, ale tak přeložené to lépe vypadá. Stejně tak při stisknutí tlačítka POWER jak se zobrazí nabídka, tak druhý řádek "Restartovat telefon" jsem také manálně editoval, protože tento text v originálních CZ a SK lokalizačních souborech telefonu C6 od Nokie samozřejmě není (funkce restartu je totiž jako modifikace v tomto CFW, u originálního firmware ten restart není).
Pali
Zlatý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pali » 23 kvě 2012, 17:34

Tak dnes mi prišla N97, nahodil som tam tento CFW, zatiaľ spokojnosť.
Len som chcel nainštalovať Ovi Mapy a pri 3.04 mi to písalo, že súčasť je vstavaná, nedá sa nainštalovať, tak som stiahol 3.03 a tie už bez problémov pustilo...
Pri inštalácii cez Nokia Suite tiež chyba...

V stavanom prehliadači nefungujú tlačidlá pokiaľ je v režime na stojato.
ICQ 440 418 069
Sajny
Návštěvník
Přístroj: N97-Darkstream v2.3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sajny » 29 kvě 2012, 00:09

Tak software je parááda :-) čtu tady že ovi mapy verze 3.03 je v pohodě, ale já tam nedokážu nainstalovat ani jednu verzi :-( i když se třeba nainstaluje tak ji tam nemůžu nikde najít :-( a ve složce navigace mám soubory smart2go, který vůůbec nefunguje umístění a nějaké gtn_is_re.... a to mi taky nějak nefunguje :-( tak jestli by jste mi prosím mohli poradit a pomoci s tím..tu GPS bych vážně potřeboval :-)
Pali
Zlatý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pali » 29 kvě 2012, 15:13

Skús, mne funguje

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/?dio021jec2tkipp
ICQ 440 418 069

Zpět na “Firmwary dotykových telefonů”