Jak flashovat s Nokia Care Suite 5.6.134.1513

O systému Windows Phone
htcjirka
Moderátor
Přístroj: 925, 830, 930, 950XL
Kontaktovat uživatele:

Jak flashovat s Nokia Care Suite 5.6.134.1513

Příspěvekod htcjirka » 10 kvě 2013, 20:21

Nabít telefon, nepřipojovat a nechat zatím vypnutý! odpočívat na stole.

Spuštění Nokia Care Suite
Poslední verze Care Suite je 5.6.134.1513, (ke stažení link1) (ke stažení link2) (ke stažení link3) po spuštění vyžaduje login. Vyberte External.
Aby se zobrazil, je nutné nahradit soubor usergroupsconfiguration.cfg

Stažení FW

Spustit Nokia Care Suite - dále Product Support Tool For Store - vybrat účet external - Tools - Firmware Download - do kolonky product code vepsat xxxxxx (svůj product code či jiný, pokud chceme změnit region) - check online - download

Flashnutí FW

Po stažení FW stále telefon nepřipojovat a jít na záložku File - Open Product - vepsat RM-xxx (opět dle svého modelu/telefonu) a potvrdit výběr.
Vlevo dole vybrat Programming > Recovery > Update list - vybrat ten svůj právě stažený FW či jiný > Start > pak uz čekat na výzvu připojení telefonu (mezitím proběhne i ověření kompletnosti FW atd.).
Až se objeví výzva o připojeni budete respektovat všechny instrukce které v ní budou napsané..či na obrázku (zalezi dle telefonu).
Bude tam výzva, kde Vás to povede jaká tlačítka máte současně mačkat a držet až do zavibrovaní + následně připojit k usb kabelu.
Poprvé, při mačkání kombinace tlačítek a zapojení usb kabelu a následného zmačknuti tlačítka "retry" v programu jde o rychlost, takže nepanikařit, zřejmě se Vám to nepovede napoprvé a budete muset postup s tlačítky a připojením dle daných instrukcí opakovat.Poprvé se také budou instalovat ovladače, takže tento postup (s připojováním a mačkáním kombinace tlačítek na telefonu) budete zcela jistě opakovat.

Nokia Care Suite je servisní nástroj, který "amatérům" a nepovolaným do rukou nepatří.Pokud se Vám s telefonem během flashování něco stane, nesete za to svou odpovědnost.

Obsah souboru v upraveném UserGroupsConfiguration
(otevřete v poznámkovém bloku a nahraďte obsah) :
<configuration>
<user_groups default="External">
<user_group
name="External"
nol="https://www.caresuite.nokia.com/caresuite/get_params.do?application_id=2"
posti="https://www.caresuite.nokia.com/caresuite/CareSuite"
authentication_needed="0"
service_breaks="http://nds2.fds.nokia.com/fdp/NSU/2008/KPTSEOGPPTJFUUCAGQUV/FiReCareNotification.xml"
release_notes="http://download.releasenotes.nokia.com"
nol_access_enabled="1"
comment="Care Prot (NOL)" />
<user_group
name="Firmware repository for Care"
nol="https://www.care.update.nokia.com/caresuite/get_params.do?application_id=2"
posti="https://www.care.update.nokia.com/caresuite/CareSuite"
authentication_needed="1"
service_breaks="http://nds2.fds.nokia.com/fdp/NSU/2008/KPTSEOGPPTJFUUCAGQUV/FiReCareNotification.xml"
release_notes="http://download.releasenotes.nokia.com"
nol_access_enabled="1"
comment="Care Prot (NOL)" />
</user_groups>
</configuration>

Pokud někomu nefunguje stahování FW přes Nokia Care Suite nebo NaviFirm+ ať už z jakéhokoliv důvodu, existuje možnost na http://www.mrcrab.net/nokia.html si podle označení modelu (RM-xxx) a Product Code stáhnout jakýkoliv firmware na jakoukoliv Lumii.

Postup
vzorově Nokia Lumia 925 (RM-892)

1. do pole Model zadat RM-892
2. do pole Product type zadat příslušný Product code (059S6R9)
3. postahovat všechny nabízené soubory přes Get Link a ukládat do C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\RM-XXX
4. Pomocí Nokia Care Suite for Store provést flash FW
MOBILNÍ WINDOWS - NEJRYCHLEJŠÍ A NEJSTABILNĚJŠÍ OS NA TRHU
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak flashovat s Nokia Care Suite od verze 2012.51.4.4

Příspěvekod Adalbert72 » 27 kvě 2013, 18:27

Nokia Data Package Manager 2012.18.0 se použít dá, stahování jde (možná) trochu pomaleji, ale ještě předevčírem jsem s jeho pomocí FW stahoval. Ke stažení je (po přihlášení) "ZDE" :)

Aktualizováno 27.5. 19:00
Pro jistotu provedena zkouška programu, vše funguje, FW balík stažen bez problémů. Je ovšem potřeba znát konkrétní Product Code s češtinou; po stažení se FW balík nachází v cestě C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-xxx...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 14 srp 2013, 19:10

:!: Great news :!: Navifirm 2.0 vyšel! Jdu okamžitě testovat, snad bude vše tak, jako předtím...

Plný přístup je placený, jeden konkrétní firmware, pokud znáte product code, lze stáhnout zdarma.
Rozhodně nesdílím názor, že je nový Navifirm k ničemu. I přesto, že (prozatím) nestáhne jednu konkrétní aktualizaci. Přehlednost zobrazení jednotlivých FW a produktových kódů byla vždy přínosem, právě tak jako snadné vyhledání konkrétního FW balíku. Pro ty, kteří nemají Nokia login, to bude stále pomoc.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 16 srp 2013, 23:11

Poslední verze Phoenix má být “ 2012.50.001.49220(2013.02.18)“, s tím, že vývoj a podpora nových produktů jsou ukončeny. Takže není /nebude na výběr. Lumie jsem vždy flashoval pomocí Nokia Care Suite ( Phoenix vlastně už nepoužívám, a na flash WP jsem jej nikdy nezkoušel; myslím, že to nejde), a byl jsem klidně offline - FW balík jsem podle zvoleného Produktového kódu stáhl via Data Package Manager...
kosmiklove
Pravidelný člen
Přístroj: Lumia 930
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kosmiklove » 17 srp 2013, 00:02

phoenix som tiez pouzival iba na symbian v kombinacii s JAFOM ale ten uz je mimo hry kedze mam x64 system na ktorom JAF nefunguje..

takze co citam tie problemy ohladom care suite ze im nejde online mod a vsetky upravy okolo toho...to vsetko je zbytocne? raz som s tym flashoval lumiu 800 a trvalo docela dlho kym som nasiel funkcnu verziu care suite ktora si dokazala stiahnut fw s wp7.8 ale to uz bolo davnejsie tak neviem ako to funguje teraz :)
NOKIA Lumia 930 Black
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 17 srp 2013, 01:38

Zbytečné to není, ale FW nyní přes External účet stahovat nelze, upravený userconfig nefunguje... V Nokia Care Suite je online důležitý pro Product Support Tool for Store, který ty FW stahuje, při NOL loginu by s tím Support Tool byl flash ještě snazší - to lze obejít jinou součástí NCS - Data Package Manager (fix THX by Pyler) - tím stáhneš, co potřeba, a NCS pak může být při flashi klidně offline...

Btw., JAF jsem na W7 64-bit k flashování používal, a fungoval - mám pocit, že k chodu byly potřeba *NET Framework a Visual C++ (obě verze, x86, a x64), ledaže by za ty problémy mohla nějaká osobní konfigurace...
htcjirka
Moderátor
Přístroj: 925, 830, 930, 950XL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod htcjirka » 02 říj 2013, 19:56

1. Ano ztracis,ale nahranim puvodniho fw ji zase ziskavas :)
2. Flashem prichazis o vsechna data.
Kontakty mas spjaty se svym email uctem/uctem Microsoft,takze po prihlaseni se zpet natahnou do telefonu.Na skydrive se zalohuje napr. nastaveni telefonu,sms,protokoly volani a seznam/historie aplikaci.
3. FW si stahnes rovnou pres NCS.
MOBILNÍ WINDOWS - NEJRYCHLEJŠÍ A NEJSTABILNĚJŠÍ OS NA TRHU
kosta
Návštěvník
Přístroj: lumia 920
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kosta » 07 říj 2013, 17:59

jo tak už vím proč s NCS nejsem kámoš --> Care Suite External
místo tohodle bodu mám Firmware respository for care. další problém je že ikdyž dám volbu work ofline tak mě ani nenačte telefon. Nechci říkat, že je shitózní program, spíš mám blbou verzi, nebo to nokia úspěšně blokla a nebo oboje. Prostě poděl, asi sem fakt odkázanej na offiko distribuci, což skáču radostí jak blecha :?

/Adalbert72: “shitózní“ program to zcela jistě není, jeho nejnovější verze ovšem mají External přístup zablokovaný, a přihlásit se s heslem může jen odborný personál/
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 07 říj 2013, 18:21

Stáhni FW pomocí Navifirm 2.6 :) Plný přístup mají sice pouze donátoři, ale po zadání Product code Tě FW balík stáhnout nechá. Akorát cestu k souborům pro flash v NCS je potřeba upravit: C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\RM-xxx :)

EDIT: Cestu není potřeba měnit, pokud stáhneš FW pomocí Nokia Data Package Manager (verze “fixed“, jinak nestáhneš nic). Navifirm ale stahuje soubory (podle mě) podstatně rychleji...
yokyto
Člen fóra
Přístroj: NL925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod yokyto » 24 říj 2013, 13:39

Potřebuji poradit. Ještě před pár dny mi DataPackage Manager normálně fungoval. Nyní se spustí ta spouštěcí obrazovka, kruzor se točí a dál už nic. Pokusil jsem se DPM přeinstalovat a stale nic , kde by mohla být chyba? Předem díky za pomoc.

Zpět na “O Windows Phone 8 všeobecně”