Navigace a BT HF

O systému Windows Phone
stani
Pravidelný člen
Přístroj: N3110, N79
Kontaktovat uživatele:

Navigace a BT HF

Příspěvekod stani » 26 srp 2013, 12:51

Jak jsem již psal kdysi v tomto vlákně, a naposledy se zmínil v tomto příspěvku, tedy ohledně fungování navigace při připojeném telefonu k bluetooth hands-free sadě v autě.

Před časem mi totiž napsal jeden člověk z Nokiamania.cz tuto zprávu, cituji: Bohužel asi zase moc nepomůžu, nevím o tom, že by se to nějak obecně vyřešilo. Nicméně z mé osobní zkušenosti mi to v autě u telefonů s Windows Phone funguje tak, jak má, tj. navigace jde z reproduktoru telefonu i když je spárovaný s handsfree v autě.

Na základě tohoto jsem si zakoupil Lumii 620 a až teprve včera jsem se dostal k tomu abych to v praxi vyzkoušel.
A výsledek je opět tristní, vůbec nekoresponduje s tím tvrzením toho člověka z Nokiamania.

Je to přesně naopak: pokud je mobil spárovaný přes BT HF, přestane hlasový doprovod navigace přes vnitřní reproduktor mobilu jít. V mém případě - HF Motorola TK30 se neděje nic(hlasový doprovod nejde ani přes repráky autorádia). V minulosti jsem měl ten samý problém s N 5800 a autorádio s Parrot modulem. U jiných HF sad uživatelé zase hlásili, že HF vyhodnocuje hlasovou navigaci jako příchozí hovor a tedy sice ji pouští přes repráky autorádia ale zároveň (pochopitelně) ztlumuje samotné autorádio (ve městě pak, kde je logicky mnoho hlasového doprovodu navigace, je pak toto k zbláznění).

Takže se nevyřešilo nic. Jakmile je i u WP8 mobil přes BT spárován (v mém případě je tam hláška "hudba a hovory"), přestane jít zvuk přes vnitřní reproduktor mobilu. A žádné nastavení tohoto, pokud vím, není možné.
ex 5800, ex Lumia 620
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace a BT HF

Příspěvekod stani » 26 srp 2013, 16:40

Dodatek: takže já mám takovéto dvě reálné zkušenosti.

A pokud mi někdo tvrdí, že jeho foun který je spárovaný přes BT, dál mluví přes vnitřní reproduktor, tak je to velmi divné.
Protože vlastně z logiky věci by neměl.
Např. když budu s founu přes BT pouštět hudbu, tak mi také nebude hrát současně i z vnitřního reproduktoru.
ex 5800, ex Lumia 620
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 12 říj 2013, 15:01

Tak jsem tu zas. :lol:

Právě jsem zkoušel navigaci v mojí N79, která byla zároveň připojená s BT HF sadě v autě. Navigace normálně naviguje, ovšem žádný hlasový doprovod. Jakmile se BT vypne(tedy spojení s HF sadou), hlasový doprovod se zase rozeběhne.
Takže je to pořád stejné a pořád dokola, tento problém asi nikdo nevyřešil.

Trochu jsem teď brouzdal na netu a tady(od Mike_Myers_N8) našel určitou radu(nezkoušel jsem to). Je to ovšem pro lidi, kteří naopak chtějí aby hlasová navigace šla přes BT HF sadu do repráků v autě.

To já požaduji stále, aby sice mobil byl spojení s BT HF sadou pro případný hovor, ale aby při tom hlasová navigace šla přes reproduktor telefonu.
ex 5800, ex Lumia 620
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 14 říj 2013, 16:24

Takže samomluva pokračuje. :lol:

Právě jsem též zjistil jednu věc. když je v mobilu zapnuté BT a mobil je připojen a spárován s BT HF, nejde nic přes reproduktor telefonu. ZAkusil jsem si takto přehrát zaznamenaný hovor, přehrávání běží, ale žádný zvuk. To samé když si chci přehrát nějakou mp3 v mobilu, přehrávání normálně běží, ale s reproduktoru telefonu nic. Nic ale také přes repráky v autě.
Hmm... :(
ex 5800, ex Lumia 620
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 14 říj 2013, 20:35

Oprava chování BT je obsažena v GDR3, kterou právě testuji.
Můžeš také, zaregistruj si developer účet a nahraješ ji přes Store, viz náš dnešní článek.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 14 říj 2013, 20:53

Já vím, toto téma je sice ve WP8, ale jak již píši v prvním příspěvku, vztahuje se to i na Symbian. A o ten mě právě jde, neb už Lumii 620 nepoužívám, přešel jsem na N79. Takže možná bude lepší, když moje dva poslední příspěvky budou přesunuty do Symbianu, když se zde budou řešit problémy(s možným řešením) pouze u WP8.
ex 5800, ex Lumia 620

Zpět na “O Windows Phone 8 všeobecně”