Použitelnost glance screen

O systému Windows Phone
Artholl
Nováček
Přístroj: Lumia 640 LTE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Artholl » 08 kvě 2015, 08:37

Ahoj,
chci si koupit WP telefon, ale zatím nemám vybraný konkrétní typ, tak sháním informace, abych se podle nich mohl rozhodnout. Nějak se mi nepodařilo najít článek o tom, jestli je glance screen natolik důležitá funkce, abych podle ní vybíral telefon.
Jak moc žere baterku, když je stále zapnutý?
Je vůbec nějaký důvod, proč mít glance screen a nemít ho stále zapnutý? Pokud zobrazuje jen stejné notifikace, co zamčená obrazovka, tak mi přijde, že je jeho aktivace asi stejně náročná, jako aktivace zamčené obrazovky.
Každopádně s ním nemám zkušenost a budu rád za nějaké reakce od uživatelů. Ideálně těch, co znají WP jak bez glance screen, tak s ním.
Díky
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: Použitelnost glance screen

Příspěvekod Administrator » 09 kvě 2015, 02:16

Glance screen se aktivuje sám např. vyndáním z kapsy nebo tašky. Dále pouhým pohybem ruky nad displejem, tedy jednodušeji.
Neznám nikoho, kdo by ho měl zapnutý stále, není to potřeba.
Spotřeba je zanedbatelná.
Rozhodně jde o funkci, která by měla mít vliv, ne-li zásadní, při rozhodování.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
Artholl
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Artholl » 09 kvě 2015, 10:06

Ano, způsob aktivace jsem četl (proximity sensor), ale přišlo mi, že jestli mávnu těsně nad telefonem, nebo stisknu tlačítko, je už skoro jedno, ale možná není, proto se radši ptám :-).
Ta technologie mi právě připomněla takový ten spořič obrazovky, co jsem měl kdysi na Nokii 3100, nebo to byla možná 6070, to už si nepamatuji. Běhal tam v proužku čas, jestli mám vypnutý zvuk / zapnuté vibrace a informace o nových SMS a zmeškaných telefonech (vypadalo to nějak takhle: http://gsmdb.com/images/Nokia/9f7822005 ... ea6f65.jpg).
Tam to bylo zapnuté neustále a docela to přišlo vhod. Pokud to není zapnuté neustále, tak chápu, že spotřeba bude mizivá.
Plojhy
Člen fóra
Přístroj: Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plojhy » 15 čer 2015, 22:48

Já jsem si minulý týden koupil nový MT Lumia 925 hned jsem všechno aktualizoval a glance screen jsem chtěl právě z toho, že jsem byl zvyklý kdysi na starších mobilech na to koukat pořád. Do teď jsem měl Samsung omnia w s WP7.8 který Glance screen neměla a byl jsem z toho nešťastný. Pro mě to mělo rozhodně zásadní vliv při rozhodování o novém telefonu. Teď jen otevřu pouzdro a hned vidím kolik je hodin, datum a i zmeškané události. Podle toho se rozhodnu jestli telefon odemknout a rozsvítit tím celý display, nebo telefon zase zavřu krytem a ono to po 10s zase zhasne. Je to věc bez který bych se teď zase těžko vracel zpátky.
To je můj názor. Nechápu, že dneska jsou schopný vypustit telefon bez takto základní funkce (lumia 735).
Plojhy
Artholl
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Artholl » 16 čer 2015, 07:02

Díky za názor. Zařadím to mezi nutné požadavky, pro můj nový telefon. Ostatně se o tom přesvědčuji dnes a denně.
Na mém HTC s Androidem mi právě bliká dioda. Před chvílí jsem si rozsvítil display a vidím, že mám nové emaily. V pohodě, ty vyřídím později. Zhasnu display, ale dioda stále bliká, takže až mi přijde SMS, tak bude dioda stále jen stejně blikat a já budu muset buď každou chvíli rozsvítit display, nebo si myslet, že mám stále jen ty dva maily. Pokud bych chtěl, aby dioda přestala blikat, tak musím zlikvidovat upozornění o nových mailech, jenže já tam to upozornění chci mít, abych na ně nezapomněl.
Glance screen tohle asi docela elegantně řeší, takže díky vám oběma za názory.
aifel202
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia 920, WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aifel202 » 23 lis 2015, 09:42

Pro mě glance je celkem praktická, a po rychlém přechodu z 920 a 830 (rozflakal jsem sklo) jsem zakoupil celkem podařený(co se výdrže baterie) 640XL LTE, ale postrádám u 640 neskutečně praktické indukční nabíjení, tak jako to měly předchozí modely. Takže pokud vybíráš, tak i toto zahrň k přemýšlení ;)
Artholl
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Artholl » 23 lis 2015, 10:24

Díky, nakonec jsem vybral 640 LTE a zatím jsem spokojený. Můžu potvrdit, že Glance Screen je opravdu šikovná věc a snadno se na to zvykne. Je trochu škoda, že ve tmě ta černá na tomhle typu displeje přece jen trochu "svítí", ale to je drobnost a jen kvůli tomu bych určitě neměnil. Indukční nabíjení jsem u telefonu ještě nikdy neměl a tak nevím o co přicházím a proto mi nevadí, že u tohohle typu není :-). Každopádně díky za tip.
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 24 lis 2015, 13:40

Od toho je do noci nastavitelný glance screen v několika barvách
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
Artholl
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Artholl » 24 lis 2015, 13:48

Já ale mluvím o té "černé" barvě pozadí. Ne o tom, co svítit opravdu má.
monty.roman
Pravidelný člen
Přístroj: Lumia 820 Black
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monty.roman » 01 pro 2015, 10:10

to už tak u IPS bývá, černá není tak úplně černá. zas má ale tenhle typ displeje lepší podání bílý barvy, ta u amoled jde spíš do žluta, i když všechny ostatní barvy řežou do očí :D

celkově vzato je glance screen moc dobrá věc. osobně jsem ho začal používat až po čase, jakmile jsem zjistil že existuje i volba, aby se údaje ukazovaly jen když s telefonem vážně něco dělám a nebude to svítit třeba když ho mám půl dne v kapse. ve spojení s amoledem je to líbivý i ve tmě.

Zpět na “O Windows Phone 8 všeobecně”