Nokia X7- obecná diskuze

Pali
Zlatý člen
Přístroj: Nokia N8 Dark Gray
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia X7- obecná diskuze

Příspěvekod Pali » 12 dub 2011, 15:02

WP7 nechcem, mne vyhovuje Symbian, hlavne S^3 je pecka, ale tá absencia AF je hrôza :( Toto je Nokia, niečo konečne vylepší a iné dokazí :(
ICQ 440 418 069
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Evidence » 12 dub 2011, 17:05

Dnes o X7 vyšel náš oficiální článek: http://www.mynokia.cz/symbian/nokia-pre ... ware-anna/

Bude moje, absence AF mi je ukradena. Už se na ni těším. :)
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 12 dub 2011, 20:56

Michael322: Nemáš pravdu, ony byly i některé novější modely s grafickým akcelerátorem ;)

Co se X7 týče, tak si taky zanaříkám nad absencí AF. Opravdu netuším, koho chytrého to v té Nokii napadlo, že udělají takovou blbost. Bral bych, kdyby to dělala pouze u nižších modelů, ale u svých top modelů? Já nefotím nějak extra často, ale makro režim používám asi nejvíce. V létě mě baví fotit takové blbůstky jako kytky, různé hmyzáky a podobně. No s žádným z nových modelů to nebude možné. Navíc říkat, že autofokus je zbytečný je opravdu hovadina. Ale co už, s tím nic neuděláme.
Jinak se mi telefon líbí. Oproti klukům jsem ho naživo neviděl, takže nevím jak to vypadá s váhou a velikostí, ale asi to bude macek, soudě dle 4" displeje.
A druhá věc, co se mi nezdá je absence posunovacího čudlíku na zamykání displeje, který je nahrazen čudlíkem na vrchní straně. U N96 s tím nemám problém, ale to je o poznání menší telefon, hlavně v zasunutém stavu, kdy ho většinou zamykám, odemykám, ale neumí si představit odemykání/zamykání X7 jednou rukou. To snad ani nebude možné.
No a nakonec špatností mi vadí rozlišení. Musím opakovat, že jsem ho na rozdíl od kolegů neviděl, ale zdá se mi na tak velký displej opravdu malé.
A abych pouze nehanil, tak se mi moc líbí "dizajn". Sice nevím, jak se takový kulatý telefon bude držet v ruce, ale ten předek se zkosenými rohy je perfektní. Ale byla tady dobrá poznámka, co s tím, až to spadne :lol: .
Mrzí mě absence čudlíků pro příjem a zavěšení hovorů, ty jsem zatím všude měl, takže bych na to nebyl zvyklý. jinak to vypadá hezky, samozřejmostí bude asi nějaký hadřík a pouzdro pořád s sebou, jelikož budou otisky všude a hrůza u těch, kterým se od rukou mastí klávesnice jako mě, to bude horor :lol: .
Tak jsem se trošku rozepsal. :P
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Michael322
Bronzový člen
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michael322 » 12 dub 2011, 20:57

@libca - které ? :) myslím tím symbianové ?
Nokia N8 cyan & Symbian Belle
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 12 dub 2011, 21:03

Myslel jsem N900 :D , ale Symbianové.. Nejsem si jistý, N82 ho měla, ale ona se asi prodávala dřív jak N85 nebo ne?
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Michael322
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michael322 » 12 dub 2011, 21:07

njn prave u symbianu na to od N85 dlabali, N95 8gb byl poslední telefon s 3D a teď až N8 takže na AF si zase počkáme :D jinak X7 se mi taky strašně líbí ale prave kuli tem blbostem s foto a uz jen ze uz mam N8 menit nebudu :D
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Evidence » 12 dub 2011, 21:20

Drží se skvěle, zaoblená zadní část mi v ruce krásně sedí. Rozlišení je hloupost řešit, zamrzí jen v prohlížení webu, jinak si toho ani nevšimneš.
Nelamentujte pořád nad AF, když jste s ní ještě nefotili. :P
Když jsem ji zkoumal, ani jsem si jeho absence nevšiml, vyfotil jsem pár fotek a nepoznal bych rozdíl. Fotil jsem text na N900 z 10cm a byl plně čitelný.
Jestli si chceš fotit makro, v pohodě ho pobere. S E7, C7 ani X7 jsi žádné makro nefotil, tak nenadávej. :P
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 13 dub 2011, 11:00

Nefotil jsem makro, protože to ani nejde, pokud musíš fotit ze vzdálenosti 50cm+, to už pak není makro (pro šťouraly, ano makro je do jednoho metru). To už není makro. Navíc jsem měl na chvíli v ruce pouze E7 a C7, z toho E7 byla vypnutá :lol: .
Že se drží výborně, to jsem moc rád. Osobně bych rozlišení neřešil. Přeci jen mám N96 a tam je to rozlišení taky sranda :) . Jen mi to přijde škoda.
Co se týče AF, bohužel jsem uživatel, který to k telefonu vyžaduje. Jasně, pár fotek neřešíš, ale při delším používání bude chybět, alespoň mě. Jak jsem psal, rád fotím makra. Třeba tady toto bych s žádnou z novinek nedokázal bez AF vyfotit:
http://galerie.mobilmania.cz/showphoto. ... user=68972
Kamilecek
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia N8 Dark Grey
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kamilecek » 13 dub 2011, 14:57

Krane, ale ! Opet ten stejny HW a o displ. nemluve. 4 palcovy displ. a takove rozliseni ? Koukal jsem na HTC Sensation a pak chystanou EYE 3D a byl jsem fakt v soku :-) Dvou jadrovy cpu 1,2 Ghz, ram 768 mb, neuveritelne roszliseni displ. nevim presne ale kolem 900 ! atd. Tak jak tak koukam brzo odejdu od Nokie. Nokie je jen kvantita, ale kvalita nikde-a co se tyka hw stranky¨vubec nemluve. Jo mozna je krasne mit v mobilu 4 repro, ale to je tak vse.
BELLE :-) PR 3.0 CFW 111.20.0203 CZ + CZ T9
Michael322
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michael322 » 13 dub 2011, 14:59

no ony to sjou jen dva repráky dole, ty horní to je jen na ozdobu (design), ve všm máš skoro pravdu až na výdrž baterie ptž tyhle dvoujádra ti to sežerou i s baterkou a za půl dne máš po telefonu, to je jako notebook skoro. N8 mi někdy vydrží i 3dny

Zpět na “Nokia X7”