X6 - Vybíjení baterie + nefunkční handsfree

cross7
Člen fóra
Přístroj: Lumia 630DS
Kontaktovat uživatele:

X6 - Vybíjení baterie + nefunkční handsfree

Příspěvekod cross7 » 26 úno 2011, 00:47

Ahoj,
mám tenhle mobil asi půl roku a už od začátku mi nefungují originálně dodaná sluchátka jako handsfree (nemám teď u sebe krabici, takže neznám přesný název, jsou bílá, mají na sobě tlačítka na přetočení skladby vpřed/vzad + přehrát a taky na boku dvě úzká tlačítka - telefónek (přijmutí hovoru) a volume) a nikdy se mi nepodařilo přes ně volat. Nevyskočí mi nabídka "Handsfree", pouze sluchátka a pak nějaké tři další. 2x se mi to ale podařilo - když jsem jack pomalu zasouval a asi i trošku nakláněl - pak vyskočila i nabídka handsfree.
Někdy při poslechu hudby se mi i stane, že zvuk blbne - tím způsobem, jakoby byl přelomený drátek. Zkoušel jsem např. naklánět zasunutý jack a dělalo to taky - jakoby měl malou vůli a ztrácel kontakt.

Dále k baterce - chová se někdy zvláštně. Nabíjím nejčastěji každý den, nejpozději každý druhý den. Zrovna minulý týden se mi stalo, že jsem ji přes noc nabíjel, ráno asi v 8 jsem mobil odpojil od nabíječky, nic jsem s ním nedělal (krom občasného rožnutí kvůli hodinám + asi 2 sms) a asi za 5 hodin byl už úplně vybitý.

Nemám bohužel možnost vyzkoušet jinou baterií - v ostatních telefonech mám jinou.

Vím, že bych to měl reklamovat, ale je těžké se zbavit mobilu :-\

Nicméně - nesetkali jste se někdo s problémem popsaných u sluchátek?

Dodatečná otázka k aplikaci: Chtěl bych začít používat SPB Mobile Shell (http://spb.com/symbian-software/mobileshell/) - vybíjí to rychleji baterku?
Četl jsem názory uživatelů (někdy z května loňského roku), že jim to strašně žralo baterku. Jiný (co měl samsung) psal, že se mu spíš výdrž baterie prodloužila.
Radas
Bronzový člen
Přístroj: Nokia E7
Kontaktovat uživatele:

Re: X6 - Vybíjení baterie + nefunkční handsfree

Příspěvekod Radas » 26 úno 2011, 11:07

Vezmu to od zadu, používám SPBshell a baterie v pohodě co se týče sluchátek nemám problém funkčně šlapou pěkně jen je musím maličko zatlačit,ale v tvém případě bych určo volil reklamaci je to můj názor :geek:
Nokia E7-Symbian Belle hack Norton Security
Norek3
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia X6 16 GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Norek3 » 26 úno 2011, 13:21

Mně funguje baterie dlouhodobě dobře i sluchátka jako handsfree. SPB a náročnost na baterii jsem neřešil, nějak extra to nebude žrát .... ale horší to je s RAMkou, to už multitasking moc nevyužiješ. V tvém případě bych volil update FW, zformátovat kartu i C. Když nepomůže, tak reklamuj.
Alcatel One Touch --> Motorola V180 --> Nokia 5200 --> Nokia X6 16GB
cross7
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cross7 » 26 úno 2011, 13:25

K tomu multitaskingu: Využívám naráz maximálně poslech hudby + hraní nějaké hry / poslech hudby + psaní SMS. Na to by to velký vliv mít nemělo?
Norek3
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Norek3 » 26 úno 2011, 19:19

Jak to je ti přesně nepovím, ale s náročnější hrou si songy neposlechneš :(.
cross7
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cross7 » 26 úno 2011, 19:46

Hraju spíš jen karty z dlouhé chvíle : )) Už jsem si to nainstaloval, tak uvidím. Vyzkouším to, pak to případně smažu a telefon reklamuju .. ale měsíc bez něj .. :-\
Norek3
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Norek3 » 26 úno 2011, 19:53

Dobrá volba, pak dej vědět, jak to dopadlo ;).
Header
Nováček
Přístroj: Nokia X6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Header » 27 úno 2011, 14:43

Ahoj. Mne robi baterka presne to iste co tebe. Taktiez sa mi raz stalo ze som celu noc nechal na nabijacke, rano som ho vypal a pokial som prisiel do skoly uz bol vypnuty :evil:

Zatial som to vyriesil tak ze ked mi napise bateria takmer vybita hodim ho na nabijacku a za cca 45 min je nabity "do plna". Vypnem ho, restartujem (vyp, zap) a zase ho dam nabijat. Po druhom nabijani uz vydrzi dlhsie, aj 2 dni. Ked s nim nic nerobim tak aj 3. Ale to uz ho davam pre istotu vacsinou zase nabijat.

Inak tel. funguje spolahlivo a som spokojny. Teda az natu vydrz baterie. :?

Zpět na “Nokia X6”