VOIP na Nokii 701?

splichal
Člen fóra
Přístroj: Nokia 701
Kontaktovat uživatele:

VOIP na Nokii 701?

Příspěvekod splichal » 25 říj 2012, 11:03

Zdravim!
Pouziva nekdo pro VOIP telefonovani pres 3G Nokii 701?
Chystam se ji poridit,protoze Nokie se Simbianem jsou pry na tento ucel nejlepsi...Jde mi hlavne o to ,aby se u ni dal aktivovat integrovany klient pro internetovou telefonii a mohl jsem byt trvale i na prijmu.VOIP operatora mam FAYN.cz.
Dekuji za odpoved!

--
Jirka
somin.n
Člen fóra
Přístroj: Nokia 700 Simple CFW
Kontaktovat uživatele:

Re: VOIP na Nokii 701?

Příspěvekod somin.n » 25 říj 2012, 16:50

Hoj! Jednu dobu jsem používal VOIP - Odorika na své 700. Běželo to úplně bez problémů po 3G i wifině. Nevidím důvod, proč by to na 701 mělo být jiné ;)
splichal
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod splichal » 25 říj 2012, 17:03

Diky za odpoved ;-)
No ja se radeji ptam,protoze zatim mam Samsung Omnia a tam ten vnitrni VOIP klient nesel nejak moc rozumne zprovoznit :-( Nakonec jsem skoncil u nejakeho doinstalovaneho programku,ale ten vypadaval a navic neumel treba vibrace u prichoziho hovoru atd...Proto bych ted chtel neco uz opravdu funkcniho. Ted ale pomalu zjistuju ,ze ta Nokia 701 uz pujde jen tezko nova sehnat :-O

--
Jirka
splichal
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod splichal » 08 lis 2012, 09:31

Tak se mi jeste povedlo sehnat alespon Nokii 700 a i zprovoznit vestaveneho VOIP klienta...Uspesne se zaregistuji a i muzu vytacet a uskutecnovat tel. hovory pres VOIP at uz pres 3G nebo Wifi,ale kupodivu se mi neda dovolat? :-O
Nevite ,prosim, nekdo v cem je problem - ma se snad jeste nekde neco zapnout? Na stare Omnii kde mam SW Voip klienta mi bezne funguji i prichozi hovory... Zatim jsem se jen docetl,ze to muze byt nastavenim NATu v te Nokii,ale funkcni nastevni pro Fayn.cz jsem nenasel :-(
Diky za pomoc!

--
Jirka
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 09 lis 2012, 12:07

vyzkoušej, zda je to tak, že jsi dostupný po připojení, pokud ano, a nedostupný jsi až po určité době, je to NATem a může za to Fayn, který na uživatele mobilů kašle.
BTW Fayn je nesmyslně předražený, doporučuju mVOIP nebo IPVOX, druhý zmíněný funguje hodně skvěle i v zahraničí, nemá problémy s geografickými čísly a má úžasné ceny.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
splichal
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod splichal » 09 lis 2012, 13:39

Ahoj,
dekuji za odpoved! Jsem nedostnupny ihned po prihlaseni - i kdyz jsem na svem uctu na webu Faynu videt,ze jsem online...Vcera jsem zkousel do te Nokie nainstalovat Nimbuzz a po registraci SIPu na stejne cislo vse funguje jak ma :-( Ale uz z principu bybch chtel sprovoznit toho vestaveneho klienta...
Na Faynu ani nijak netrvam,ale VOIP pouziva cela rodina a nekteri maji jineho operatora s nimz ma ale Fayn peeringovou smlouvu.
Zatim to vazne vypada na nejake nastveni v te Nokii...

--
Jirka
splichal
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod splichal » 10 lis 2012, 18:53

Takze se mi to nakonec povedlo na Nokii 700 zprovoznit :-)
Musel jsem ale na to jit pres operatora Odorik,ktereho timto chvalim :-)
Pres Fayn.cz mi stale nefunguji prichozi hovory :-( ,technicka podpora nepomohla a na ruznych forech jsem reseni taky nenasel...
S Odorikem ale vse fungovalo na prvni pokus -jen je trochu min oproti beznemu tel. hovoru hlasitost od protistrany...ale da se to ;-)

--
Jirka

Zpět na “Nokia 500, 603, 700, 701, 808”