Potřebuji pro nové mapy GPS wi-fi, ale pro ty staré jsem ne.

zawer
Návštěvník
Přístroj: Nokia 500
Kontaktovat uživatele:

Potřebuji pro nové mapy GPS wi-fi, ale pro ty staré jsem ne.

Příspěvekod zawer » 20 led 2013, 17:22

Potřebuji pro nové mapy GPS wi-fi, ale pro ty staré jsem nepotřeboval.
Prosím o pomoc, nemam v autě wi-fi přece :D
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji pro nové mapy GPS wi-fi, ale pro ty staré jsem

Příspěvekod Adalbert72 » 20 led 2013, 22:10

To je samozřejmě nesmysl, NEPOTŘEBUJEŠ :!: , navigace naviguje VŽDY zcela zdarma. Záleží na nastavení, pokud jsi aktualizoval mapové podklady, mohlo dojít k chybě, takže třeba mapové podklady prostě nemáš stažené. Případně nemáš zapnuté (A)GPS. To bych ověřil jako první, další bude následovat, pokud toho napíšeš víc (nejlépe podrobnosti problému).
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 20 led 2013, 22:54

V nastavení aplikací, konkrétně té s názvem poloha si vyppni a-gps a ostatní metody získávání polohy. Nechej jen vestavěnou gps.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
VladaSe
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod VladaSe » 20 led 2013, 23:26

Pokud nemyslel pro stazeni novych map ze potrebuje wi-fi. Driv to fungovalo i pres internet v mobilu ale ted jen v dosahu wi-fi signalu muzes stahovat novy mapovy podklady.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 21 led 2013, 03:26

Já doufám, že se nějakého upřesnění dočkáme. Nicméně mám dojem, že nahrání mapových podkladů jste si nějak špatně vyložili...
Do starších verzí Mapové aplikace (do 3.04) jsi mapy jednotlivých zemí dostal pouze přes comp a Nokia/PC Suite. Teprve od v. 3.06 je možné stahovat mapy přímo z telefonu pomocí Wi-Fi. Tebou zmíněné řešení přes Operátorský internet (a tedy stahování map online přes GPRS/3G) je dodnes bezkonkurenčně nejdražší (a značně krkolomnou) variantou, která postrádá reálný smysl.
Nehledě na fakt, že nestáhneš nic dalšího kromě momentální cesty, o možném rychlém vyčerpání FUP nemluvě. Právě tak se mapy pomocí Wi-Fi nestahují během navigace (to ani dost dobře nejde :mrgreen: ), ale jednorázově přes “Načítání map“, přímo v menu Mapové aplikace.
Tam si zvolíš požadované země, a počkáš, až se vše kompletně stáhne. Proto také považuji stažení přes Wi-Fi (doma, nebo kdekoli v nějaké restauraci/kavárně) za elegantní a pohodlné řešení...
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 31 říj 2013, 16:36

Nějak nechápu, co je na té Wi-Fi za nevýhodu :? Jak už jsem napsal, stahovat mapy za jízdy, a online, je neekonomické, a nejdražší řešení. Proto mají novější verze Mapové app možnost stahovat pouze přes Wi-Fi, a je to určitě lepší, než předchozí řešení.

Pokud nehodláš stahovat mapové podklady via Nokia Suite, stáhni je doma přes vlastní Wi-Fi síť, popřípadě v nějaké kavárně/fast foodu. Tím budou mapy v telefonu “napevno“, a odpadá řada problémů při stahování online.

Jsou místa, kde má mobilní internet mizernou rychlost, a kde by online řešení stahování fungovalo značně špatně. Nehledě na použití v zahraničí...
Doufám, že tím je “problém“ vyřešen :)

Zpět na “Nokia 500, 603, 700, 701, 808”