Tipy a triky pro vaší lumii

O přístrojích Nokia s Windows Phone 7
scoks
Člen fóra
Přístroj: Lumia 800, 5800xm
Kontaktovat uživatele:

Tipy a triky pro vaší lumii

Příspěvekod scoks » 10 úno 2012, 05:17

Rozhodl jsem se sepsat seznam užitečných věcí co jsem objevil na své lumii 800.

Nejdůležitější: Umíte-li alespoň trochu anglicky, přepněte si mobil do angličtiny. Jelikož většina užitečných návodů se nachází na zahraničních fórech a čeština by vás často jen mátla. Navíc překlad aplikace Nokia Drive jako Nokia Autem je komický

Jak prodloužit výdrž baterie
    Baterie se na dnešních smartphonech vybíjejí velmi rychle. Během prvního dne používání lumie si uvědomíte, že na tomto mobilu je to extrémně rychle. Ale nezoufejte. Výdrž vaší baterie se po pár cyklech výrazně zlepší (u mě to prozatím šlo z 11 hodin na 17 a připadá mi, že to možná půjde ještě trochu dále) I přesto se vám bude hodit těchto pár triků které baterii ještě pár hodin přidají.
    Hlavně čeká-li vás dlouhý den bez přístupu k zásuvce.

1) Zapněte si Battery Saver.
      Najdete jej v "settings" pod záložkou "system". Battery Saver funguje tak, že vypne nedůležité funkce jako automatické přijímání emailu a multitasking (hudební přehrávač je stále schopen přehrávat) Doporučuji mít vždy zaškrtnuté první políčko "Allways turn on Battery Saver when battery is low" a pokaď zrovna neplánujete používat například IM zaškrtněte i druhé políčko.

2) Vypněte si automatické přijímání emailu.
      Je to jedna z věcí která vám ušetří z baterky nejvíc. Můžete to udělat přímo v aplikaci mail>settings (v spodním pravém rohu vašeho emailového klienta klikněte na tři tečky "..." které vám otevřou nabídku, tam se nachází "settings")>sync settings>download new content>manually

3) Snižte jas displeje.
      Není žádným tajemstvím, že displeje jsou obrovským žroutem energie. Jas displeje nastavíte "settings>brightness>level>(pro šetření baterie) low

4) Vypněte location.
      Nepotřebujete-li aby váš telefón neustále zjišťoval vaší polohu jděte do "settings>location>off"

5) Vypněte nepotřebná připojení.
      Vypnutím wifi a "Data connection" dosáhnete úžasných výsledků. Můžete je vypnout v "settings" pod odkazy "cellular>data connecton>off" a "Wi-Fi>Wi-Fi networking>off" Zapínejte připojení k internetu jen když je potřebujete. Chcete-li mít možnost udělat to přímo z home screen doporučuji si stáhnout z Marketplace aplikaci "ConnectivityShortcuts"

Připojení k chatu
    Windows phone se dá nádherně propojit s vaším facebook chatem. Je to hlavní důvod proč jsem si lumii kupoval. Ale hned první den jsem narazil na problém, že mi mobil psal "cannot connect to im". Po prohledání různých zahraničních fór jsem našel různé důvody proč k tomuto může docházet. Nejpravděpodobnější jsou tyto dva:

1) Jste v Battery Saving módu.
      Zkontrolujte si zda není na ikonce vaší baterie nakreslené srdíčko. Pokaď je, jděte do "settings>battery saver> a odkřížkněte obě dvě políčka. (UPOZORNĚNÍ! Battery Saver vám šetří baterii a proto doporučuji mít to vyplé jen když chat používáte)

2) Máte facebook připojený přes https.
      Zapněte si facebook na svém desktopu a najděte "Account settings>security>Secure Browsing a odklikněte Browse Facebook on a secure connection (https) when possible"

Zkontrolujte zda veškerý hardware vašeho mobilu funguje
    Lumie dostaly od nokie aplikaci "Diagnostics Tools". Ta bohužel ale není přístupná z normálního menu ale po zadání speciálního kódu. Otevřete si dialer (nachází se v menu pod aplikací "phone") a vyťukejte si ##634# a otevře se vám aplikace "On-Device Diagnostic Tool" Zde si můžete ověřit funkci různých hardware-ových částí vašeho zařízení. Také zde najdete některá pokročilá nastavení a detaily vaší baterie.

Toto je prozatím ode mě vše. když objevím další tipy & triky a nebudu líný tak připíšu. Pokaď znáte nějaké které tu nevidíte, napište je níže. Mimochodem, jsem strašně líný to po sobě číst, proto budu rád, jste-li někdo velmi dobře znalý češtiny, když to přepíšete :)

Edit: Dnes jsem zjistil, že při vyplém battery saveru, 2ma hodinami "posloucháním" hudby přes hlasitý reproduktor telefonu, zaplém a připojeném wifi a 20 IM zprávách mi mobil po 22 hodinách po posledním nabíjení píše, že mu zbývá ještě 70% baterie, takže výdrž by měla být dokonce 3 dny. Týden zpátky se mi ještě zdálo, že telefon by měl problém s více než půl dnem. Jsem docela rád že jsem se mýlil.
Pokud najdete chybu v mém příspěvku, budu rád, když mě na ni slušně upozorníte.
Oskar255
Nováček
Přístroj: Nokia Lumia 920
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky pro vaší lumii

Příspěvekod Oskar255 » 18 úno 2012, 15:54

Zdravím,
k tomu Facebook chatu..zkoušel jsem výše uvedený návod, ale stále se mi to nechce připojit a píše to pořád onu chybovou hlášku.Neví někdo co by s tím ještě mohlo být?
scoks
Člen fóra
Přístroj: Lumia 800, 5800xm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod scoks » 18 úno 2012, 16:22

Zkus se dát párkrát offline a zpět online. Někdy to pomůže
Když ne, zkus otevřít nastavení, tam najdi "email+accounts," podrž prt na Facebooku. Vyjede ti kontextová nabídka a v ní klikni delete. Potvrď to a poté se zkus připojit k facebooku zpátky. (klikni na "add an account">facebook a zadej svůj email a heslo) Nemám vyzkoušené jestli to funguje, ale když jsem koupil lumii, prohledával jsem zahraniční fóra a pamatuji si, že někteří lidé psali, že to pomohlo.
Pokud najdete chybu v mém příspěvku, budu rád, když mě na ni slušně upozorníte.
Oskar255
Nováček
Přístroj: Nokia Lumia 920
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Oskar255 » 20 úno 2012, 12:59

Zkousel jsem vyse uvedeny postup ale chat porad nejde.Dale jsem se chtel zeptat jak jde poslat hudba pres BT?
Dagger
Člen fóra
Přístroj: Lumia 800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dagger » 20 úno 2012, 19:25

Zpět na “Přístroje Lumia s Windows Phone 7”