Adresáře v kontaktech

O přístrojích Nokia s Windows Phone 7
rudkr

Adresáře v kontaktech

Příspěvekod rudkr » 17 bře 2013, 10:36

Jedná se mi o radu s tímto problémem: mám mobil Nokia Lumia 610 s operačním systémem Windows Phone 7.5., verze operačního systému 7.10.8779.8. (Alespoň tak se mi na mobilu v informacích o systému tato verze zobrazuje a nové aktualizace nebyly nalezeny, ani v mobilu ani přes Zune.) Mám však takový problém: chci přidat nový kontakt běžným postupem. Volím postupně: "Lidé", po otevření kontaktů v mém seznamu stisknu "+" = nový, "nový kontakt". Otevře se mi seznam "Vytvořit kontakt v" a kromě volby "Telefon" je tam řada jakýchsi údajů ve tvaru např.
({E7877D54-7ADA-33C5-E85A-5122352DC1EC })
Takto nesrozumitelných položek je tam už téměř 30 a časem přibývají. Pokud takovouto položku dotykem zvolím, opravdu se nabídne vytvoření nového kontaktu v této mi nesrozumitelné skupině.
Pro mne jsou takovéto skupiny naprosto nepoužitelné. Jak je odstraním a jak zabráním jejich dašímu vzniku?
Můžete mi, prosím, poradit?
Kamilos
Pravidelný člen
Přístroj: Lumia 900 WP7.8 cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresáře v kontaktech

Příspěvekod Kamilos » 17 bře 2013, 14:21

Tohle slysim prvne, nic takoveho v L900 nemam. Tady bude asi reseni, tovarni nastaveni.
rudkr

Příspěvekod rudkr » 18 bře 2013, 11:05

Také mě to napadlo. Ale určitě ba se tyto položky generovaly znovu. Nevím, proč vznikají a jak tomu zabránit. Děkuji
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 18 bře 2013, 16:04

Automaticky jste se rozhodl, že se vygenerují znovu, ale nikdo je tam nemáme. Takže bych to zkusil. Pokud se tyto položky nezobrazují u stávajících kontaktů, není moc důvod se domnívat, že se zobrazí znovu.
Můře to souviset s prvním importem kontaktů.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
rudkr

Příspěvekod rudkr » 20 bře 2013, 14:46

Tyto pochybné adresáře mi začaly vznikat až po nějakém čase používání přístroje. Přitom jsem nic nenastavoval a neupravoval. Postřehl jsem to teprve až jsem chtěl doplnit nový kontakt. Obnovit tovární nastavení si také zatím moc netroufám, protože nevím, jestli mi to nesmaže moje pravé kontakty.
Smazání nějakých aplikací by mi až tak nevadilo, nemám jich tam moc a mohu je doinstalovat, ale smazání kontaktů by bylo nepříjemné. Smaže obnova továrního nastavení i kontakty?
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 21 bře 2013, 14:56

Windows Phone je unikátní právě dokonalou synchronizací/zálohováním.
Pokud máte nastavený účet live, pak vaše veškeré kontakty, kalendář a účty se zálohují bez vašeho zásahu do Microsoft účtu. WP8 jde dokonce tak daleko, že po zformátování uvede celý telefon do původního nastavení včetně aplikací a SMS.
Chtělo by si to přečíst něco o WP. Krájíme se tu na kostičky, abychom sestavili tutoriály a pak se dočkáme takovéhohle dotazu. Přímo v mobilu máte naprosto skvělou aplikaci Návody od Microsoftu, která obsahuje krok po kroku popis každé funkce, lepší návod jsem ještě neviděl.
Otevřete si www.mynokia.cz/tipy, pravděpodobně zjistíte o svém systému spoustu nových informací.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
rudkr

Příspěvekod rudkr » 23 bře 2013, 13:11

Dobrý den.
Tak už si připadám dost blbě. Včera (pátek) i dnes jsem se věnoval výhradně prostudování Nápovědy a tipů (samozřejmě jsem je pročetl i po nákupu telefonu, je fakt, že jsem od té doby leccos zapomněl) a prostudování Vašich tipů na myNokia.cz (také již poněkolikáté). Bohužel jsem nenašel nic, co by odpovídalo na můj dotaz, jak smažu pro mne neidentifikovatelné položky v kontaktech a jak zabráním jejich dalšímu vzniku.
Píšete, že WP8 velmi dobře řeší zálohování přístroje i uvedení do původního stavu. Ale jak jsem dříve uvedl, mám v mobilu systém 7.5 (alespoň tak se mi zobrazuje) a ani mobil (aktualizace telefonu=nenalezeny žádné aktualizace), ani Zune (hlásí, že telefon je aktuální - verze sw 7.10(8779)) mi novou verzi nezjistí. A na stránkách live.com jsem k zálohování a obnově také nic nenašel. Tak už opravdu nevím, co dělat, už jsem také docela rozkostičkovyný.
Kamilos
Pravidelný člen
Přístroj: Lumia 900 WP7.8 cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kamilos » 23 bře 2013, 19:40

S tou zalohou pozor. Znamy mel na live ucet a kontakty se mu nejakym zahadnym zpusupebem nanatahli na ucet. Ovsem pokud probehla zaloha v poradku, tak tam asi bude htozit, ze to natahlo ten bordel taky. Ja mam zase bordel v kontaktech, kdyz mazu kontak tak ho musim 2x odstranovat. Protoze na live je 2x taky nevim jak se to duplicitne vytvorilo. Jsem trochu skepticky vuci windows 7.8. Proste nechapu proc tohle neaktualihovali na wp8. Pamatuji kdyz N8 dostala belle. Tohle me fakt stve, ze timto nuti ke koupi noveho telefonu. Do androida bych asi nesel, stacil mi ten bastl v mini pc mk802.
rudkr

Příspěvekod rudkr » 24 bře 2013, 09:42

Pro Kamilos. Moc děkuji.
I já mám obavu, že se mi na live zazálohuje veškerý ten balast a po restartu se mi opět obnoví. Nevím, zda_li obsah položky "Nový kontakt ->telefon" je součástí systému po instalaci nebo je její obsah vytvářen až následně, takže nemohu posoudit, co se zálohuje. Čekám jen, jak se vyjádří znalci - administrátoři. Jen doufám, že to odkonzultují s vývojáři WP. Myslím, že tento konkrétní případ musí vývojáři řešit, možná se jedná o chybičku v systému a je nutno to opravit. Já když jsem ve svém pracovním životě nějaký sytém vyvíjel, vždy jsem se snažil uživatelům odpovídat naprosto konkrétně, popsat přesně postup, který musí provést. Je fakt, že už jsem nějaký čas v důchodu, ale snažím se alespoň trochu sledovat vývoj, nehledě na to, že mám silné zázemí ve svých dětech. Ještě jednou děkuji, potvrzuje se, že ve svých názorech nejsem osamocen.
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 28 bře 2013, 17:07

Na vaši otázku není přímá odpověď. Prostě nezbývá, než to vyzkoušet. Především tu mluvíte o zálohování, ale na Windows Live se nezálohuje, ale synchronizuje, tedy jde o odraz stavu telefonu. Stav kontaktů tedy může být stejný i na internetu, nic vám ale nebrání, aby jste to tam přímo zkotroloval/zeditoval.
Pokud jde ale o chybu telefonu (k tomu se přikláním), mohou být kontakty v pořádku a sesynchronizují se správně.
V každém případě víc neporadí nikdo, prostě zkotrolujte stav kontaktů na účtu, zformátujte telefon, zadejte live účet a uvidíte.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia

Zpět na “Přístroje Lumia s Windows Phone 7”