ČEŠTINA DO NOKIA C 7

belcev
Návštěvník
Přístroj: NOKIA C 7
Kontaktovat uživatele:

ČEŠTINA DO NOKIA C 7

Příspěvekod belcev » 27 úno 2013, 10:45

pokus jsem se nahrát češtinu do tohoto mobilu přes PHOENIX ale v kolonce TOOLS se mi neukáže políčko pro najití nového firmweru nevíte někdo čím to může bejt
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: ČEŠTINA DO NOKIA C 7

Příspěvekod Adalbert72 » 01 bře 2013, 13:14

Velmi pravděpodobně nemáš stažený FW balík ve správné složce v compu, proto ho Phoenix nevidí. Soubory FW balíku mají být umístěny v této cestě:

:arrow: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\products\RM-xxx, pro 64-bit systémy C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\products\RM-xxx

Pročti si znovu návod, vše potřebné zde je, a zkus znovu...
:arrow: Alternativně by bylo nutné najít novější verzi Phoenix, a přeinstalovat...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
palo0902
Návštěvník
Přístroj: Nokia C7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod palo0902 » 23 srp 2013, 21:18

Chcel by som sa opytat kde najdem ten navod na nahratie cestiny popripade slovenciny do Nokie C7-00, PC-059D7X1 Software version:111.040.1511, custom version:111.040.1511.244.01, Language set:111.040.1511.06.01, typ:RM-675, je to dovoz z Norska a dal som tam Belle cez Nokia Suite a je to teraz len v UK alebo NO jazyku. Potrebujem zmenit Product Code alebo to ide aj bez toho? Dakujem.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 23 srp 2013, 21:52

FW můžeš stáhnout pomocí Nokia data package manager (verze s fix by Pyler, ke stažení na konkurenčním slovenském fóru) a to celé flashneš pomocí Nokia Care Suite, kde můžeš zůstat klidně offline. Pro flash češtiny/slovenčiny potřebuješ EURO3 FW balík, na barvě nezáleží. Pokud nenajdeš, hodím to sem zítra...
palo0902
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod palo0902 » 23 srp 2013, 22:06

Dakujem za rychlu odpoved :-) pokusim sa to urobit
palo0902
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod palo0902 » 23 srp 2013, 22:08

a tie cisla co som pisal PC, Software verzia a pod na tom nezalezi? (PC-059D7X1 Software version:111.040.1511, custom version:111.040.1511.244.01, Language set:111.040.1511.06.01, typ:RM-675)

a este ked mozem ako sa vola slovenske forum :-(
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 23 srp 2013, 22:50

Konkurenční fóra podle pravidel není dovoleno linkovat, takže asi “TAKHLE“ ;) Zítra to vyřešíme...
palo0902
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod palo0902 » 23 srp 2013, 22:59

Urobeneee.
Nokia data package manager som stiahol a potom som tam dal moj product type ale iny product code ako mam aby mi naslo FW EURO3 dal som aj content files stiahnut. Dalej som Nainstaloval NCS a potom som sa potrapil ale nasiel som par navodov ako to urobit offline ... uf dufam ze obrazok nieje proti pravidlam ? dakujem za pomoc :D foter bude mat radost.
Přílohy
Nokia C7 SK.JPG
Nokia C7 SK.JPG (27.89 KiB) Zobrazeno 2696 x
xray
Návštěvník
Přístroj: Nokia C7-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod xray » 09 led 2014, 03:00

I já popíšu, jak jsem se já dopracoval k češtině.

Moji hnědou C7 jsem si kupoval v jednom e-shopu ("z dovozu s češtinou") nějaký měsíc po zahájení prodeje C-sedmiček v ČR, jelikož se mi tato barevná varianta líbila, no nebyla u nás ještě oficiálně v prodeji. Při koupi nového mobilu jsem vůbec neřešil nějaký budoucí nový software. Přes Ovi/Nokia Suite jsem si průběžně instaloval drobné updaty, ale přechodu na Anna případně na Belle jsem se dlouho vyhýbal; čistě z lenivosti, nechtělo se mi zvykat si na jiný způsob ovládání. Nicméně nedávno jsem se odhodlal :ugeek: , zálohoval jsem všechno z telefonu a přes Nokia Suite jsem si nainstaloval Belle. K mému překvapení telefon neuměl česky.

Začal jsem hledal informace (no i několik let staré, protože všichni asi updatovali hned, když vycházely nové verze sw :) ).
Dozvěděl jsem se, že za můj problém může "špatný" PRODUCT CODE.
Zjistil jsem, že product code mého telefonu (Nokia C7-00 RM-675) je 059B5P1 (euro2_germany_mahogany_brown) a potřebuji variantu euro3 s češtinou tj. product code 059B4R4 (euro3_mahogany_brown).

Návody pro jiné (starší) telefony říkaly, že je potřeba nejprve změnit product code přes "NSS" (Nokia Service Software) a až potom nahrávat nový software normální cestou (Nokia Suite) a jazyk bude OK.
Jiné blogy však uváděly informaci o tom, že v C7 se product code změnit nedá. No nedalo mi to nevyzkoušet. Co kdyby se mi to náhodou povedlo. 8-)
Nainstaloval jsem NSS stažené prvním linkem, co jsem našel, toto však s telefonem vůbec nekomunikovalo. Na webu autora (http://www.genieprojects.co.uk) byla informace o tom, že NSS bylo nahrazeno "NSS Pro". Tato mnou stažená aktuální verze (NSS Pro v 0.54) už s telefonem komunikuje pěkně a umí všechno možné. No po "Write" nového product codu byl v telefonu stále ten starý, takže "OK věřím, nejde to". :)

A teď teda ten úspěšný postup.

Stáhl jsem si program NaviFirm+ v2.9 (http://www.symbian-toys.com/NaviFirm.aspx). Je možné autorovi přispět alespoň 3€ a za tento poplatek můžete vyhledávat software v katalogu podle různých kritérií. Nicméně není třeba nic platit, pokud znáte product code, který chcete; podle toho je možné vyhledávat i zadarmo.
Zadal jsem 059B4R4 do jediného políčka kam se dalo zadarmo něco napsat a [Enter]. Program mi našel moji žádanou verzi softwaru a nabídl 18 souborů ke stažení. Nevím, které byly důležité, tak jsem pro jistotu stáhl všechny (cca 1,5GB).

Druhá věc byla, jak dostat sw do telefonu. Blogy (z opět né příliš aktuální doby) psaly nejčastěji o nějakém Phoenixu (případně o jiných programech, kdy při čtení zkušeností uživatelů jsem mnohdy uvažoval, jestli raději nezaplatit v servisu). No já jsem zvolil aktuální oficiální Nokia produkt - Nokia Care Suite PST 5.0 (Mnou staženo z http://nokia.boinc.cz/NCS5.0_2013.20.5.3.rar) - sw pro Nokia servisy. Servisy mají přes tento program online přístup k dostupnému firmware. Přístup sice bez jména a hesla nemáme, ale firmware máme (stažený přes NaviFirm+).
(Vypněte Nokia Suite!) Spusťte Nokia Care Suite a v něm "Product Support Tool For Store 5.0" (double-clickem, jak jsem po chvíli zjistil :)).
Ve File-Preferences na kartě Network vyberte Offline a na kartě Data package vidíte cestu k adresáři, kam patří vaše složka s firmware, Ok.
Celou 1,5GB složku "059B4R4" s firmware jsem nakopíroval do uvedeného adresáře a přejmenoval na "RM-675" (tj. všechny stažené soubory se nacházely v C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\RM-675).
Po připojení telefonu kabelem je ten detekován a je možné z něj načíst různé informace.
Pod obrázkem telefonu je potřeba kliknout na "Programming" a na "Language Package Change".
Jsou vypsány informace o aktuální verzi sw a product code. Dále je zobrazena tabulka obsahující naš nový firmware (je třeba kliknout na tlačítko Update list). Vyberte v tabulce tento nový firmware a klikněte na "Start". No a už se kopíruje, neodpojujte kabel, když bude chtít telefon PIN tak ho zadejte a potvrďte, ale jinak nic nemačkejte. Když program napíše, že je hotovo, tak "Close", program můžete ukončit a gratuluji k češtině. ;)

Telefon bude jako nový, tj. prázdný a nenastavený, takže si předem určitě zálohuje vše co chcete (např. originální pozadí z předchozí verze sw...).

Než jsem se bez předchozích znalostí dopracoval k češtině v telefonu, zabralo mi to asi 6 hodin hledání a pokusů. Tak snad jsem někomu ušetřil trochu času.

PS: Je klidně možné, že se to dá udělat i nějak jinak a rychleji, ale tento postup u mě fungoval k mé spokojenosti.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 09 led 2014, 04:57

Co na to říct :? Jako příspěvek k uživatelské zkušenosti to zde (prozatím) nechám, nicméně Tě upozorňuji, že všechny Tebou sdělené informace zde na fóru již (celkem dlouhou dobu) jsou. Informace ve formě odpovědí na dotazy máme vcelku aktuální, netuším, nač navštěvovat blogy s (neaktuálními) informacemi, které Tě nepřímo (zbytečně) nutí znovuobjevovat již objevené.

Čili se dá předpokládat, že kdybys k nám zavítal dříve, mohl sis ty sám velmi pravděpodobně výrazněji ušetřit čas. To samé platí o nemožnosti trvale změnit Product Code u (většiny) novějších přístrojů.

:arrow: Phoenixu se musím rovněž zastat: funguje spolehlivě :) Jistě, pokud sis přečetl reakce uživatelů, kteří obdrželi různá chybová hlášení, případně telefon nesprávným postupem umrtvili, tak to bylo zpravidla z těchto důvodů:
1. Přístroj měl HW problém, který logicky nejde SW prostředky vyřešit
2. Pokoušeli se nahrát nižší verzi FW, což lze speciálními prostředky pouze u N8
3. Pokoušeli se nahrát FW, určený pro jinou HW verzi (jiný RM-xxx)

Jinak jsi použil jednu z variant možného správného postupu, kdy k úspěchu vede:
1. Navifirm + Phoenix
2. Nokia Data Package Manager Fixed + Nokia Care Suite

Případně kombinace těchto programů; podstatný rozdíl je v zadání cesty k FW balíku, který je u Phoenixu odlišný. Jinak je víceméně jedno, zda k flashování použiješ NCS nebo Phoenix, protože ten je také její součástí - akorát neupravený originál vyžaduje Nokia servisní nástroje...

:arrow: Samozřejmě je fajn, že se Ti flash úspěšně zdařil, a kladně hodnotím i fakt, že ses ke správnému postupu (přes zřejmé množství balastních informací, kterými ses musel prokousat) přece jen dopracoval :)

Zpět na “Nokia C7”