Utopeny ale ...

kuci58
Návštěvník
Přístroj: iPhone 4, nokia C7
Kontaktovat uživatele:

Utopeny ale ...

Příspěvekod kuci58 » 14 říj 2013, 14:19

Dobry den, mám od kamarata Nokiu c7 dal mi ju s tym ze je nefunkčna lebo bola utopena. Najprv nesla vobec tak som vybral baterku a pouzil baterku z nokie 5800 XM prilozil som ju a zapol na pocudovanie mobil zavibroval a na displayi sa objavil napis nokia no nic viac asi 30 sekund tam svieti a potom zmizne nic viac sa nestane skusal som aj tie trojhmaty hocake a nic sa nedialo ak mam tu baterku od XM a pripojim ho k nabijacke tak pri konektore nabijania blika biela dioda. Telefon ma aj rozbite dotykove sklo ak by vedel niekto co s tym bol by som rad ak by mi napisal postup. Dakujem
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Utopeny ale ...

Příspěvekod Adalbert72 » 17 říj 2013, 19:14

Vítej na fóru :) Trojhmatem se HW problém řešit nedá. Určitá šance, jak doma vykoupanému přístroji pomoci, by bylo jej po vykoupání rozhodně nezapínat, rozebrat, a nechat vysušit (opatrně si lze pomoci fénem), případně předtím očistit velmi opatrně kontakty alkoholem/lihem/kontaktolem. Následně odnést do servisu. Pokud ale byla v mobilu ještě vlhkost, zapnutím ho jen dorazíš/zkratuješ.
A postup :?: Záleží na tom, co se stalo se základní deskou, ale s takto poškozeným tel. bych jej nejspíš donesl nějakému spřátelenému technikovi, protože by oprava jinak byla určitě nákladná. Prasklé sklo je proti tomu nicotná věc, jde především o elektroniku na základní desce, jejíž výměna se rovná ceně nového přístroje. Nicméně návštěva servisu za pokus stojí...

Pro nějaké tipy mrkni "SEM" :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “Nokia C7”