Hudební přehrávač - problém s tříděním skladeb

checht777
Návštěvník
Přístroj: Nokia C7
Kontaktovat uživatele:

Hudební přehrávač - problém s tříděním skladeb

Příspěvekod checht777 » 22 úno 2014, 23:01

Když přidávám hudbu (celá alba v mp3) používám přímé kopírování přes Comander z PC na datovou kartu v mobilu do adresáře MUSIC. Telefon připojený k PC přes USB port.Dlouho to fungovalo bez problému a skladby se třídily podle alb a pokud byl k dispozici cover alba tak se zobrazil v ikonce alba i s názvem. Od určité doby se však s tříděním něco stalo. Pokud nahraju více alb, tak se řadí za sebou tracky vzestupně - tzn. všechny tracky č.1 ze všech alb za sebou,potom tr. č.2 atd. Covery už se nezobrazují a všechny tracky ze všech alb seuloží do jediného alba, které se vždycky jmenuje "Není známo". Co se s tím dá dělat?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudební přehrávač - problém s tříděním skladeb

Příspěvekod Adalbert72 » 22 úno 2014, 23:48

Doporučuji:

1. Smazat z telefonu všechny skladby a dát obnovit knihovnu (to se ostatně doporučuje po každé takové editaci).
2. Přímo excelentní pořádek v Coverech a Metadatech songů se dá udělat jednou provždy v počítači pomocí programu Mp3Tag, který je "ZDE" :) Změny se ukládají do mp3 trvale, tzn., dokud je zase nebude potřeba pomocí Mp3Tag pozměnit. Program má i přístup k vlastním zdrojům CoverArt, tudíž je editace velmi usnadněná.
3. Nakopírovat opravená alba zpět do telefonu.

Pokud by to nepomohlo, formát Paměťové karty, zbytek postupu se nemění :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
checht777
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod checht777 » 28 úno 2014, 09:35

Knihovnu obnovuju po každé výměně - ne vždy tomu tak bylo, ale poslední dobou to dělám pravidelně.

Nejsem si jistý jestli pomůže opravit metadata v albech, protože když je přehrávám v jakémkoliv přehrávači v PC je všechno v pořádku. Spíš to vypadá, že přehrávač v mobilu je najednou nedokáže přečíst takže seřadí skladby za se bou bez ohledu na alba.

Ad formátování karty - alba nahrávám do "mass memory" a jsou tam i jiná data, které si tam ukládá telefon. Ty svoje (obrázky, videa, kontakty)mám zálohované, ale data si tam ukládají i programy, které mám v telefonu doinstalované a jejich zálohu nemám. Když kartu zformátuju - mám dvě otázky:
1. vytvoří si potom telefon adresářovou strukturu, která tam byla, nebo je potřeba obsah karty překopírovat do PC a potom zpět?
2. Bude všechno fungovat jako před formátováním včetně doinstalovaných aplikací?
Ptám se možná hloupě, ale není to můj obor. Děkuji za odpověď.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 28 úno 2014, 15:13

Formátem karty se samozřejmě vytvoří základní struktura složek - ty můžeš pak klidně odstranit - kromě složek !\Sys a !\Private, které jsou za běžných okolností vidět pouze při připojení v režimu Mass Storage. Pokud zformátuješ i Mass Memory disk, data všech aplikací, která tam byla uložena, budou ztracena :!:

1. Podle Tvých informací to spíše vypadá na poškozenou databázi hudebního přehrávače/případně i Galerie
A) Nejprve zkus přesunout všechny skladby Hud. přehrávače do jiné složky, doporučuji !\Sounds\Digital ("!" je volitelný disk, kam lze data ukládat, v našem případě E: nebo F:) a dej následně obnovit knihovnu. Pokud nebude úspěch, bude potřeba odstranit databáze poškozených náhledů:
B) Pokud nemáš hacknuto, připoj se v Mass Storage a pokud máš tedy skladby na disku E:
Přejdi do složky E:\Private\10281e17 na Mass Memory disku/případně i na Paměťové kartě a smaž tyto soubory:

*[101ffc31]mpxv3_li.db
*[101ffc31]pcv6_li.db
*[102830AB]thumbnail_v4.db
*[101ffc31]mpxv3_li.db-journal (pokud existuje)
*[101ffc31]pcv6_li.db (pokud existuje)
*[102830AB]thumbnail_v4.db (pokud existuje)

C) Přejdi do složky E:\Private\101ffca9 na Mass Memory disku/případně i na Paměťové kartě a smaž tento soubor:
*harvesterdbv10_li.dat
D) Restartuj telefon a dej obnovit Hud. knihovnu a Galerii (může trvat několik minut). To by mělo (resp. mohlo pomoci).

2. Pokud máš hacknuto, problém velmi pravděpodobně zcela vyřešíš, upozorňuji ovšem, že vše provádíš na vlastní odpovědnost, pro jistotu proveď předtím zálohu důležitých dat; za neočekávanou reakci přístroje/či za následky chybně smazaných souborů nelze ručit:
A) Pomocí RnD Nokia S^3 FileBrowser (ke stažení "ZDE", hack nutný), přejdi do složky C:\ Private\10281e17 a odstraň tyto soubory:

*[101ffc31] mpxv3_li.db
*[101ffc31] pcv6_li.db
*[102830AB] thumbnail_v4.db
*[101ffc31] mpxv3_li.db-journal (pokud existuje)
*[101ffc31] pcv6_li.db (pokud existuje)
*[102830AB] thumbnail_v4.db (pokud existuje)
*[200009f3] metadata.sq

B) Pokud nelze smazat soubory, použij např. JbakTaskMan (BestTaskman/Handy Taskman) a nejprve ukonči příslušný proces, tedy:
*mpxcollectionserver.exe[101ffc31]0001 případně i
*mpxharvesterserver.exe[101ffca9]0001

C) Přejdi do složky C:\Private\101ffca9 a odstraň tento soubor:
*harvesterdbv10_li.dat
D) Restartuj tel. a dej obnovit Hud. knihovnu a Galerii
:arrow: Dodržením tohoto postupu dojde k nápravě i bez (jinak nutného) formátu přístroje.
Irbis
Člen fóra
Přístroj: Nokia 6303c; C7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Irbis » 01 bře 2014, 11:25

Na přenos hudby povětšinou používám Nokia Suite. Ale občas se u některých písniček nezkopírujou mp3tagy, i když ve windows je všechno v pořádku. To pak nezbývá vzít jiný program a třeba ty obrázky alb, které dělají největší problémy, tam přidat znova. Na to je dobrý program Nokia Music Player, ve kterém všechno doplním a většinou to pak je v pořádku.
Je pravda, že občas musím přidat ty informace několikrát, než to je v pořádku, taky nevím, proč. To jsem pak z toho už :x :evil:

Dobré je taky zkontrolovat vlastnosti souboru, jestli není jen pro čtení.

P.S. navíc oba zmíněné programy uspořádávají všechny skladby do složek podle interpreta, takže v tom není takový nepořádek.
checht777
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod checht777 » 01 bře 2014, 23:08

Asi budu lama. Stáhl jsem do Total Commandera Doplněk souborových systémů (*.WFX) abych viděl Mass memory a Phone Memory jako disky, ale E:\Private\101ffca9 na Mass Memory disku ani na Phone Memory disku nevidím. Teda ani samotnou složku Private. Všechny hudební soubory jsem smazal, hudební knihovnu obnovil.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 02 bře 2014, 19:54

:arrow: Už jsem to přece napsal, chápu, že je to možná více informací, ale stačí dodržet postup... Bez hacku se samozřejmě jeví složky Sys a Private jako prázdné. Jinak právě připojení v Mass Storage režimu umožní vidět ostatní disky se všemi složkami.

:arrow: O.K. hacknuto tedy nemáš, jak jsem již zmínil, abys zobrazil na discích E: a F: systémové soubory (tedy Sys a Private), je nutné se připojit k počítači pomocí Nokia Suite v USB režimu Mass Storage, neboli Velkokapacitní paměť.

Systémové soubory na C: naopak bez hacku nezobrazíš ani s tím pluginem v Total Commanderu...
checht777
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod checht777 » 02 bře 2014, 23:13

Díky už to trochu pobírám. Nainstaloval jsem Nokia Browser. Složky Private na C: i na E: jsou prázdné.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 03 bře 2014, 13:10

:arrow: Tak teď tomu nerozumím pro změnu já... Pokud jsi nainstaloval Nokia S^3 FileBrowser z přiloženého odkazu, tak složky *Sys a *Private přímo v něm viditelné prostě jsou, nikoliv ve vestavěném správci souborů, ten doporučuji kvůli silně omezeným funkcím (téměř) nepoužívat.
:arrow: Ačkoli mám dojem, že do nehacknutého přístroje onen Nokia File Browser kvůli jeho právům nedostaneš (vyžaduje totiž všech 20 capabilities, tj. plný přístup; proto zabezpečení systému zahlásí "požadovaný přístup aplikace není zajištěn", a instalace se ukončí)
:arrow: Rovněž, pokud připojíš tel. k počítači, a v telefonu zvolíš jako typ USB připojení "Mass Storage" (Velkokap. paměť), tak se disky E: a F: namountují do systému, a složky *Sys a *Private jsou viditelné taktéž.
:arrow: Tak snad to již k něčemu povede, lépe to napsat nedovedu, stačí bezvýhradně dodržet postup...

Zpět na “Nokia C7”