C5-03 nefunkcni dotykovej display

yelkinson
Nováček
Přístroj: nokia C5-03
Kontaktovat uživatele:

C5-03 nefunkcni dotykovej display

Příspěvekod yelkinson » 16 led 2013, 19:08

zdravim ...mam problem s mobilem C5-03.segry deti si s nim hrali a nevim presne co smazali ale od te doby nefunguje dotykovej display.je nejaka moznost tam dostat neco co smazali zpet?nejhorsi je ze nevim co topresne bylo.ja mam taky ten samej telefon tak jestli to pujde nejak tak bych byl za kazdou radu vdecny.ten telefon je z nemecka.zkousel sem i flash pres phonix ale nejak mi to porad haze chyby.

neco ve smyslu: the flashing filed.do you like to retry the flashing? HRESULT 0x8401F153(-2080247469) flash: Unable to communikate with the device after flashing.check usb connections!

a kdyz dam retry tak je to porad stejny
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: C5-03 nefunkcni dotykovej display

Příspěvekod Adalbert72 » 17 led 2013, 18:29

Podle mých zkušeností se drobotině nejspíš podařil tzv. "Formát kladivem" :mrgreen: , neboli jim s vysokou pravděpodobností přístroj upadl, případně s ním drobotina prováděla jiné psí kusy. Teď je otázka, jestli se poškodila pouze dotyková vrstva, nebo bude potřeba displej vyměnit kompletně. Hláška z Phoenixu říká HW problém (Phoenix jich má více s podobnými kódy, po takové hlášce se až na výjimky flash nezdařil a tel. putoval do servisu), takže Ti ani Trojhmat neradím, a servis to bohužel jistí...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
yelkinson
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod yelkinson » 17 led 2013, 21:28

no trojhmat uz sem delal ale bez vysledne takze teda ten servis je jedina moznost al prijde mi ze se ani nevyplati to davat do servisu.koukal sem a ta vymena by mela byt kolem 1000 a pri cene tel.kolem 3000(samozrejme novyho) to nema asi smysl :/ .oni teda porad tvrdi ze neco jen smazali tak nevim.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 18 led 2013, 00:28

Drobotina záměrně mlží, nebo by dětičky musely přijít na alternativní, a (dosud) neobjevený způsob, jak snadno docílit takového znefunkčnění tel. :mrgreen:
S compem jsem v případě dětí již viděl ledacos, chvilka u compu, a náprava trvala hodiny; takže je rozhodně nepodceňuji :D
Podle mě ale není v praxi možné dosáhnout v tel. popsaného stavu jinak, než poškozením HW. Muselo by něco spontánně (a nezávisle na jejich činnosti) odejít...
:arrow: Jinak, samozřejmě, přes X-Plore a hacklý tel., by šlo smazat systémové soubory na C:\, tak aby se přístroj nedal zapnout; to by ale vyřešil Trojhmat. A konečně, přes R&D File Browser by šel např. pomocí funkce Disc Admin tel. dodělat tak, že by nepomohl ani Formát Trojhmatem. Tady by ale pro změnu zabral flash. Takže mi z toho logicky vychází ten pád na zem...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
yelkinson
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod yelkinson » 18 led 2013, 21:51

no to sem prave chtel ale nejde mi do hlavy proc mi nejde ten flash?a co jsem jeste zjistil tak na mym tel taky C5-03 mi vubec nekomunikuje s pc a to sem zkousel i na druhym pc tak tomu uz vubec nerozumim.dlouho sem to nepouzival ale jen sem preinstaloval widle.predtim XP ted 7.nepoptrebuju jeste neco doinstalovat aby mi to slo na 7.mam nainstalovany nokia pc suite i nokia suite ale tel proste nepripojim a ani nenabiji tak nevim .
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 18 led 2013, 23:49

Ta dotykovka je jasná, pokud nefunguje, tak odešla. Co se týče kabelu, můžeš zkusit nainstalovat jeho ovladač Nokia connectivity cable driver, či nějak podobně. Od doby co Nokia zprasila web do dnešní podoby se tam nic nedá najít.. :evil: Budeš muset "googlit".
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)

Zpět na “Nokia C5”