správce kontaktů

petrahele
Nováček
Přístroj: C5 00
Kontaktovat uživatele:

správce kontaktů

Příspěvekod petrahele » 18 srp 2013, 19:17

Dobrý den,
potřebovala bych nějaký správce kontaktů, nevíte o něčem? Mám totiž problém, že v kontaktech je dole textové pole a kurzor se z něj nehne a při použití šipek nahoru a dolů mě to nepřesouvá na jména a nečte mi je hlasový výstup... Takže bych potřebovala nějakou alternativu;)
Předem děkuji za rady
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: správce kontaktů

Příspěvekod Adalbert72 » 18 srp 2013, 23:28

Kontakty jsou v Symbianu propracované relativně dobře, problém bude nejspíš jinde, a to zřejmě SW rázu - ty šipky mají rozhodně fungovat...
:arrow: Ověř, zda není dostupná SW aktualizace. Jako fakultativní řešení, jak si orientaci v Kontaktech usnadnit, je vhodné je utřídit do skupin. Volba skupin se nachází rovněž přímo v Kontaktech.
:arrow: Předpokládám, že to dříve fungovalo, zkus mi popsat, odkdy problém vznikl - a také zda se telefon nechoval v poslední době nezvykle, tedy jakékoliv nestandardní chování. Např. po instalaci nějaké aplikace. Pokud je to zaviněno SW chybou, bude bohužel nutné telefon zformátovat. Další pomoc se bude odvíjet od toho, co napíšeš...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
petrahele
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod petrahele » 18 srp 2013, 23:34

Mám telefon nově zformátovaný, vyčištěný od všeho možného nepořádku, takže by vše mělo jet ok, leč nejde. o těch skupinách kontaktů vím, ale to mi nepomůže... Oni šipky jakoby nějak fungují, ale mě stojí kurzor pořád v tom blblém editačním políčku. Snažila jsem se najít nějaký doplněk kontaktů, kde mi to jelo, ale zatím neúspěšně.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 19 srp 2013, 00:14

To je obtížné, vývojáři zjevně nepočítali se specifickými obtížemi uživatelů, ovládajících telefon pomocí hlasového výstupu. O žádné další aplikaci, která by Kontakty spravovala, mi není nic známo... Bohužel, existující vylepšení, tedy tzv. “adaptivní hledání“ je zahrnuto až v Symbianu ^3, tedy pro dotykové přístroje.

EDIT: Vyndal jsem z šuplíku teď již nepoužívanou N82, abych se na ty Kontakty podíval - kurzor skutečně zůstává, ovšem po vložení několika písmen se seznam zúží na doslova pár kontaktů. S tím ale nepůjde nic udělat - spíše je škoda, že rolování v kontaktech nedetekuje ten hlasový výstup...
petrahele
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod petrahele » 19 srp 2013, 11:52

No on je právě problém někde na mé straně v systému, protože správně to má detekovat, ale nedetekuje to... Není to chyba ale toho programu, ale někde u mě. No nic, uvidím, co se ještě dá dělat...
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 19 srp 2013, 15:27

:arrow: Ještě je určitá šance, že při použití aplikace (předpokládám tedy Nokia Screen Reader), došlo k nějaké chybě - pak nepomůže přeinstalovat, ale odebrat, a opět nainstalovat.
:arrow: Zkusím se podívat po nějaké podobné aplikaci, ale kvůli známému stavu věcí se Symbianem to bude spíše náhoda - pár vývojářů (naštěstí) ještě vyvíjí...
petrahele
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod petrahele » 20 srp 2013, 22:10

Tak vyřešeno, zkusila jsem si tam zadat ty skupiny a tam mi to bez problému čte, protože tam není to textové pole. Takže super, jsem spokojená, už můžu zase volat;)

Zpět na “Nokia C5”