Nokia C6 - také máte stejné zkušenosti?

vince_black
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 črc 2013, 14:31
Přístroj: Nokia C6
Kontaktovat uživatele:

Nokia C6 - také máte stejné zkušenosti?

Příspěvekod vince_black » 02 črc 2013, 14:36

Zdravím, koupil jsem si tento model na podzim roku 2010. Rozhodujícím faktorem byla vysouvací klávesnice a navigace. Tehdy byly recenze v drtivé většině kladné. Za dobu používání však nevím, co si o kvalitě tohoto přístroje myslet:

1) téměř neustále se mi při volbě "Kontakty" objevuje hláška, že není přístup ke kontaktům na SIM kartě. Ta tam samozřejmě je. Když jsem se náhodou k SIM dostal, zkopíroval jsem všechny kontakty do paměťové karty, abych měl klid. Hláška se objevuje nicméně i tak a je velice otravná.

2) Synchronizace s Gmailem funguje kdy se jí zachce. Někdy musím zvolit zrušení synchronizace a poté znovu synchronizovat. Někdy pomůže jedině restart telefonu. Někdy nepomůže nic.

3) Navigace - super věc, akorát patrně neumí pracovat s uloženými cíly. Párkrát se mi stalo, že jsem si uložil adresu, na kterou jsem chtěl jet až následující den. Další den jsem tedy vyvolal cíl z uložení a jak jsem se divil, když mi po pár blocích řekla, že jsem na místě nebo mě vedla úplně jinam. Když tedy chci použít navigaci, musím cíl nalézt těsně před výjezdem a pak už nechat navigaci zapnutou.

4) Bezplatné navigace - asi jen chyták na zákazníky. Pokud nemám zapnutou "asistovanou GPS", pak je navigace téměř nepoužitelná. Jenže zapnutá asistovaná GPS se v zahraničí trochu prodraží, ne?

5) Někdy se objevuje hláška, že je plná paměť a že mám některé aplikace pozavírat. Poněkud směšné, pokud mám otevřenou pouze meni a hlavní panel. Na rozšlapání mobilu, pokud mi kvůli tomu nejde otevřít nějaká aplikace, kterou potřebuji rychle otevřít.

6) Přes Nokia Suite jsem se pokoušel dělat aktualizaci softwaru. Připojil jsem tedy kabelem USB mobil k PC a na mobilu zvolil připojení přes Nokia Suite. Stahování map fungovalo OK, ale při aktualizaci softwaru se objevila tato hláška: "Přistroj připojen. Zdá se, že máte přes USB kabel k počítače připojeno zařízení Nokia. Odpojte kabel a zkuste to znovu." To jsem sice udělal, ale nepomohlo to. Ale co je to vůbec za nesmysl? Samozřejmě, že mám připojen kabel - jak jinak bych aktualizoval software? Jaký mobil, takové podpůrné aplikace?
Uživatelský avatar
šulda
Zlatý člen
Příspěvky: 2188
Registrován: 01 črc 2009, 08:37
Přístroj: E7 Belle Refresh
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí

Re: Nokia C6 - také máte stejné zkušenosti?

Příspěvekod šulda » 02 črc 2013, 16:45

Symbian 5th se Nokii nepovedl, to je známo od jeho vypuštění mezi lidi, sám doma jeden mám, i když se jedná o N97 ale systém je stejný a pokud se o telefon člověk postaral (očista, nezatěžování zbytečnými instalacemi, velkým počtem zpráv atd. + JBak Taskman) tak to zas tak špatný nebylo. V HW by možná mohl být kvůli ceně rozdíl tak se už vyjádřím jen k navi zdarma, tohle nikdy chyták nebyl, navigace je od výrobce zdarma! Navigace zdarma je o neplacených mapách a jejich aktualizacích, nic víc, nic míň. To že bez A-GPS nechytneš satelity je věc HW a peníze za data nejsou pro výrobce navigace, tohle s navigací nemá nic společného, že je šmejd čip GPS je z jiného soudku, u mojí N97 (i E7) je signál při offline do 20vteřin z 80% občas, podle podmínek, déle ale ne víc jak 2,5min, jiní uživatelé hlásí stejný problém jako ty.
Musí se jen umřít.

Zpět na “Nokia C6”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti