Nejde nastartovat

Dragowan
Nováček
Přístroj: C6
Kontaktovat uživatele:

Nejde nastartovat

Příspěvekod Dragowan » 24 úno 2014, 19:24

Zdravím...
chci se jen zeptat, nebo spíše zda se s tím někdo nesetkal... Při zapnutí tel, se telefon normálně rozsvítí, naběhne nápis Nokie a po chvilce to zajede do zadání pinu, ale jak ho chci zadat, tak kliknu na první písmeno a pak dále už nic nefunguje, jako by přestal reagovat dotyk. Tak ho klasicky podržením tlačítka "vypnout" vypnu a když ho znova nastartuji, tak to udělá to samý... Zkoušel jsem už i nahrát přes Phoenix FW, ten se nakonec podařilo nahrát dobře, ale chyba zůstala... Nevíte zda to může být jen něco s dotykem, nebo zda odešel mobil ?

Děkuji za rady, názory.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat

Příspěvekod Adalbert72 » 25 úno 2014, 03:19

Nějaké chybové hlášení :?: Co se s přístrojem dělo, upadl, vykoupal se, nebo se tak děje bez zjevné příčiny :?:
:arrow: Správně provedený Flash (při zvolení Refurbish) smaže kompletně telefon, a nahraje čistý FW, čili tipuji na HW problém. Ještě můžeš zkusit Trojhmat, nebo *#7370# a opět flash, ale moc šancí tomu nedávám... Případně naflashuj všechny dostupné soubory FW, tato možnost je zde pro případy SW zhroucení, samozřejmě, na HW problém vliv mít nebude :ugeek:
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Dragowan
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dragowan » 25 úno 2014, 18:55

Tak jsem udělal vše co šlo, trojhmat, novou flash se všemi soubory a jsem na stejném problému pořád.. Telefon se nastartuje a ve fázi zadání pinu zamrzne :/....
Takže to asi opravdu nejspíše vypadá na HW problém... A když jde display takže to tipuji něco na základní desce...
Jediné co teda nejde asi rok je Qwerty klávesa, teda ta jde, ale při vysunutí zhasne display, ale psát jde....
Jinak telefon nebyl vykoupaný a ani za poslední dobu nespadl...
Před třemi měsíci to udělalo poprvé tuto chybu. Tak jsem ho odepsal a používal jiný. Před 3mi týdny jsem ho chtěl zkusit rozjet. Udělal jsem trojhmat a ejhle se rozběhl. Fungoval bez problému do tohohle víkendu. Teď to dělá zase to, že zamrzne, nenaběhne do menu.

Ps: žádné chybové hlášení to nepíše.
A flashuji to bez simky, ale to si myslím, že na to vliv nemá ne ?
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 25 úno 2014, 19:21

Phoenix k práci SIM nepotřebuje, respektive je výsledek nezávislý na vložení SIM.

Jinak tohle je zralé na diagnostiku v servisu, chyba Startupu je ale dost závažný problém, a možná se přístroj již ani nevyplatí opravit...
Dragowan
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dragowan » 25 úno 2014, 21:00

Tak jsem zkusil ještě jednu věc.
Vzal jsem základní desku z jiného telefonu (stejný typ, model) u kterého se nerozsvítí display akorát, ale jinak se nastartuje.
Výsledek toho pokusu je takový, že se ten můj tel. akorát s jinou deskou chová úplně stejně :roll:

Takže buď je ta deska taky poškozená a nebo bude chyba někde jinde, ale už mě nenapadá kde :/....
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 25 úno 2014, 22:55

Tohle laborování je (asi) zbytečná ztráta času :roll: Sice je záhada, proč se s jinou deskou mobil chová stejně, ale smysl má ta diagnostika, kvůli proměření - nicméně pochybuji, že by jiná deska měla identický problém. Buď je také vadná (což nelze vyloučit), nebo za problém může jiný HW komponent. Smysl by mělo vyzkoušet StartUp s úplně novou deskou, tohle (zřejmě) nikam nepovede...

Zpět na “Nokia C6”