Nokia C6 - Obecná diskuse

singingrock

Re: Nokia C6 - Obecná diskuse

Příspěvekod singingrock » 24 srp 2010, 13:03

Našel jsem jednu z prvních recenzí na tento telefon.

Kód: Vybrat vše

http://mobilenet.cz/recenze/clanek.php?id=r314&nokia-c6:-zadychany-symbian

Dost mě zaráží informace o dostupné ramce, která po spuštění má mít volných 20-30 Mb. Četl jsem to i na diskuzích uživatelů, který tento telefon mají jako šedivý. Snad tohle pořeší nokiáci co nejrychleji novou verzí FW.
Martem
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Martem » 31 srp 2010, 14:43

Zdravím všechny. Mam dotázek ohledně C6. Lze připojit AV kabel,třeba k TV,třeba jako má Nokia 5800??? Bude to fungovat?
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Evidence » 31 srp 2010, 14:50

Připojení

* Bluetooth verze 2.0 s funkcí Enhanced Data Rate
* Podpora místní a vzdálené synchronizace SyncML
* Vysokorychlostní USB 2.0 (konektor microUSB)
* AV konektor 3,5 mm

Kód: Vybrat vše

http://www.nokia.cz/produkty/telefony/nokia-c6/specifikace
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
KaBa71
Nováček
Přístroj: N73
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KaBa71 » 03 zář 2010, 13:39

Zdravím,
C6 jsem si koupil přesně před týdnem. Mám zde bez ladu a skladu několik postřehů z této krátké praxe. Mezi nimi je možné najít i několik dotazů:

1) Z Nokia N73 jsem byl tři roky zvyklý ukončovat zapomenutá aktivní GPRS připojení (např. připojení ke schránce) stlačením červeného tlačítka. U C6 se mi už několikrát stalo, že jsem si takhle vypnul celý přístroj (nemá na rozdíl od N73 dedikovaný vypínač). Dá se nějak podobně univerzálně a) ukončit GPRS připojení nebo b) ukončit aplikace? Nebo dá se nějak změnit nastavení menu červeného tlačítka, aby VYPNOUT nebylo jako první? Zejména při používání Map bych ocenil možnost násilného ukončení GPRS.

2) Ve vestavěném internetovém prohlížeči se špatně naviguje (posuvy mezi stránkami, otevírání nových adres, ukončení atd.). Frustrace z UI postoupila až do té míry, že jsem si nainstaloval Operu Mini a je to opravdu nebe a dudy.

3) Ani podle návodu se mi nedaří nastavit VoIP. Rád bych přes WiFi připojení používal svůj telefonní účet u 802.cz. Nemá někdo nějakou radu, jak na to?

4) Při prvním připojení telefonu k PC prostřednictvím USB se mi stala nevídaná věc. Všechny moje e-mailové schránky (měl jsem nastaveny 3) se z C6 bez potvrzování a upozorňování odstranily! Připojoval jsem se v režimu Velkokapacitní paměť (NOS nechci instalovat). Při dalších připojeních už se nic takového nestalo.

5) Telefon mi připadá hodně těžký. Skoro se nechce věřit, že oproti N73 je to jen 34 gramů navíc.

6) Neasistované GPS je v C6 mnohem citlivější a rychlejší na připojení než v N5230. Bez problémů se najdu i uprostřed místnosti, N5230 se občas nechytla ani položená na parapetu.

7) Jak se pozná velikost volné RAM? Je to údaj o volné paměti ve správci souborů "C:"? Tam mi svítí volných 246 MB (vyházel jsem spoustu pro mě nepotřebných ptákovin).

8) Trochu mě mrzí, že na "desktop" není možné umístit ještě třetí panel zástupců k aplikacím.

To je asi vše, co mě teď napadá. Pokud to někdo budete číst a budete mít odpovědi na některé mé otázky, budu za ně rád. Díky.
singingrock

Příspěvekod singingrock » 03 zář 2010, 14:16

1- K ukončování procesů slouží task manager, Handy taskman, nebo v tomto případě lepší JBak.
Druhý jmenovaný má více možností nastavení a také dokáže zobrazit vše běžící v systému.

2- na prohlížení webu je opera lepší, resp existují mini a mobile, mini žere méně dat, mobile více, ale zobrazuje lépe stránky(neodpojí se po načtení)

Telefon má 150 gramů, což není tak moc.
Zbývající ram, velikost paměti a pod, zobrazí Handy nebo JBak taskman, máme je tady na fóru, stačí podepsat a nainstalovat.

Teď se zeptám já, jak se Ti s telefonem pracuje?
Až nainstaluješ taskmana, napíšeš tady kolik zbývá volné ram?
Jak se píše na klávesnici?
Nezamrzává telefon při více spuštěných aplikacích?
Pro C6 je nový fw, až aktualizuješ mt napiš zde taky své postřehy.
Puty
Návštěvník
Přístroj: Nokia C6 black
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Puty » 03 zář 2010, 15:07

Zdravím pořídil jsem si mobilní telefon a mám zde pár otázek.

1. Jak mám dát kontakty z karty sim aby se mi zobrazovali v mobilním telefonu?
Pokoušel jsem se to dělat podle manuálu ale nic tam nebilo popsáno.

2. Poté jsem hledal a nenašel kde nastavit proxy. Tal pokud někdo ví tak pls popište přesný postup.

Jinak mobilní telefon se mi zdá svižný vydrží kolem 3 dnů (střední používání) ale když na něm makáte a furt něco děláte tak vydrží tak max 12 hodin. Jinak se mi zdá že mezi klávesnicí a mobilem je menší vůle ale záleží jak mobil chytíte a hlavně je to ozvyku. Mobil se drží dobře v jedné i ve dvouch rukách a na klávesnici se píše taky dobře. Jinak fotoapár fotí skvělě. Reproduktory sice nejsou stereo ale hrajou taktéž dobře.
KaBa71
Nováček
Přístroj: N73
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KaBa71 » 03 zář 2010, 15:38

Díky za odpověď.
Aktualizoval jsem FW, zatím žádný rozdíl nevidím ani necítím.

JBak jsem zde na fóru nenašel (hledal jsem v sekci "Symbian"), tak jsem ho stáhl přímo od vývojáře. Má tam poslední verzi "Symbian 9.x, 208 Kb - v.1.0, Symbian signed ", ale C6 hlásí "Aplikace není kompatibilní s telefonem". Tak to do telefonu cpát nebudu.
singingrock

Příspěvekod singingrock » 03 zář 2010, 15:51

Tady je JBak pro S60 v5: viewtopic.php?f=73&t=5372&hilit=Jbak
Normálně funguje.....
Psal jsi, že nepoznáš změnu v rychlosti telefonu, přitom nový fw je na to udělaný, no neva.
Napiš mi aspoň volnou ram po spuštění. ;)
Puty
Návštěvník
Přístroj: Nokia C6 black
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Puty » 03 zář 2010, 21:47

testoval jsem mobil ve volné ram zapl jsem skoro celý menu.
Opera, gps, email, nastavení, skoro all a mobil je svižný ze 120,8M je 19,0M
a furt je svičný nepocituji zadné sekání ani trhání
Jaky
Člen fóra
Přístroj: Nokia N97 mini, 32GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaky » 05 zář 2010, 18:53

Chci se zeptat jsou nějaká sluchátka od nokie s 3,5mm jackem, kde by se dala ovládat hlasitost, popř tlačíka pro další a předchozí písničku nebo dokonce malý displej s názvem písně co právě hraje? Na oficiálních stránkách nokie( nokia C6->příslušenství) sem žádné nenašel. Díky
Kdo chce hledá způsob, kdo nehce hledá důvod.
N97 mini, CFW william_netbox, 32GB

Zpět na “Nokia C6”