úprava CFW

Malakay
Nováček
Přístroj: N97-1
Kontaktovat uživatele:

úprava CFW

Příspěvekod Malakay » 17 bře 2015, 22:50

Ahoj všichni, tak jsem přesedlal z N97 přes Nokii 500 až na Nokii E7.
První co jsem s ní provedl, jakmile přišla - okamžitě flash CFW od The One. Firmware výborný, jsem s ním spokojený až na jednu jedinou věc - rozložení klávesnice. Tvůrce je Švýcar, klávesnice je sice QWERTZ jako naše, ale tečka, čárka a tyto symboly jsou úplně jinde. Potřeboval bych si doladit ten CFW tak, aby měla hardware klávesnice tečku a čárku a ostatní symboly na svém místě, jako to je na naší české. Po všelijakém pátrání jsem došel k tomu, že by teoreticky mohlo stačit vyměnit ROFS3 soubor toho CFW za ROFS3 z oficiálního firmware. Tak jsem to přehodil a zkusil flashnout přes Phoenix. Nicméně k flashi jsem se ani nedostal, phoenix hodil chybu, že nesedí kontrolní součet a nepodařilo se mi ho jakkoliv přesvědčit, aby toho nechal. Proto potřebuji poradit, jak si teda to rozložení klávesnice předělat. Doplním, že jako jazyk prostředí používám defaultní angličtinu toho firmware, nedělá mi to problém a tu měnit nepotřebuju. Chci jen, aby qwertzka psala tak, jak má.

Prosím o rychlou pomoc :)
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava CFW

Příspěvekod Adalbert72 » 21 bře 2015, 17:57

CFW neholduji, to už jsem kdysi zmínil, ale pár nápadů bych měl...

1. Napiš tvůrci CFW, on nejlépe ví, jakým způsobem FW “uvařil“, a bude to možná snazší, než hledání jehly v kupce sena...

2. Zvláště, když checksum nesouhlasí, je evidentní, že to tebou popsaným způsobem nelze provést; možným řešením by bylo upravit ROFS3 z toho jeho CFW. Otázkou je, zda to bude stačit, bylo by potřeba toho ve FW prohlédnout více... Na úpravu FW si stáhni NOKIA FW Cooker: http://www.symbian-toys.com/nokiacooker.aspx

3.Tvůrci asi nejvíce oblíbeného CFW Delight na svých stránkách slibují podporu všech jazyků i pro E7 (bez záruky).
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “Nokia E7”