E7 - Obecná diskuze

About
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Re: E7 - Obecná diskuze

Příspěvekod About » 27 črc 2011, 20:16

Tak stejně to před odesláním tu diakritiku zruší ne? V SMS není poptřeba.
Pěkně jsi mě nahlodal, jsem rád, že mi poradil někdo kdo posoudí přechod z E90 na E7.
Jen ten flastr se mi za to nechce dávat, ale zase já mám pak telefon kolik let. Měl jsem N9000 pak E90 a je čas povýšit :D
hravec
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia E7-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hravec » 27 črc 2011, 22:10

a ještě jedno doporučení k E7 - reklama je i zde na webu http://www.bezobalu.eu/invisibleshield- ... o/d-71473/ kovové tělo potom tolik neklouže v ruce (díl na displej jsem ale nelepil, sklo je sklo) a iPhonisté mi potvrdili opravdu hoooodně dlouhou životnost... (prý 3 roky na iPhone 3G, který byl také zakulacený) a hlavně je telefon posléze velmi přijemný do ruky...
About
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod About » 28 črc 2011, 09:49

To není nic pro mě. Nejdřív musím pořešit telefon. Vidím to tak na podzim, ale to už zase třeba bude něco nového, nicméně do N9 s WM nejdu ani náhodou. Už z proncipu nepodporuju Micro$oft.
Tak mám trochu brouka v hlavě. Kámoš mi nabídnul N900. Je takový blázen, že hned jak vyleze nový foun tak do něho jde, takže N900 vyměnil za N8. Říká, že s ní byl spokojený. tak nevím. je jasné že podpora je mrtvá, ale taky to byla dobrá mašina a když ji nechá za dobré peníze tak lepší než jit za 12 tis do E7. Na to teď fakt nemám. Zase mě tam děsí ta malá klávesnice a nevím jak je to s podporou sw. Zda ho je dost, ale já potřebuju hlavně emailový klient, prohlížeč, tam jde pokud vím mozzila, skype a ICQ. Filmy a fota to umí v základu.
Renda
Člen fóra
Přístroj: Lumia 930
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Renda » 28 črc 2011, 19:42

Tak jsem si ji nakonec včera taky koupil.
Ptal jsem se v různých eshopech s cenou 8,5 tisíc, a potvrdili mi, že to je qwerty nokoliv qwertz - takže evropská distribuce, ne česká. Takže do Alzy a za 12t... Zase je trochu jistota.
Přechod z E90 není jednoduchý (předtím 9500) - furt říkám - předtím mikropočítač, teď "jen" chytrý foun. Snad si zvyknu.
Zatím mi nejde nastavit odesílání emailů.
Hravec píše: Filmy v avi v plné náloži nekomprimované, tedy přes 1 GB jedou jako víno... Mě to teda nejede :cry: Jaký je správný kodek, nebo jaký je správný soft?
Taky jsem nerozjel qreader, mám hodně ebooků - pdb. prc, mobi - napsalo mi to, že není kompatibilní!?
Klávesnice : 9500 prfekt, E90 velice dobrá, E7 - trochu malá, na diakritiku musím fn, horní řada je moc blízko displeje - šťouchám do něj prstama (nemám je veliký!).
Baterka ne den stačí - snad - zatím testuju.
Multitasking perfekt. USB mass storage perfekt!
Uvítám rady na video a ebooky!
hravec
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hravec » 28 črc 2011, 22:15

• o mailech se někde již píše... neměl by být problém... záleží přes jaký smtp to má chodit...
• soft na fimy? > vestavěný orig. přehrávač... jedou mi všechyn avi, kt. jsem stáhl z ulož.to...
• o eboocích se také někde píše - chce to hledat... a laborovat
• o psaní diakritiky jsem také psal - viz výše...
---------- podtrženo sečteno: hledat tady na fóru, vše tu už je popsáno...

hodně štestí, je to hoodně dobrá hračka :-)
TomVelik
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TomVelik » 29 črc 2011, 08:02

Co se týká diakritiky, tak není nutné používat Fn. Stačí jen klávesu o trochu déle podržet.
About
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod About » 29 črc 2011, 10:15

Chlapi poraďte. Chci slyšet objektivní názor. Jak jsem psal, můžu mít N900. Budu jí mít po neděli na vyzkoušení. Co jsem koukal a četl, tak to je celkem super, vše co potřebuju umí, ale trochu mě děsí ten linux, vůbec nevím zda ty nové aktualizace odbouraly ty mouchy co to mělo. Na druhou stranu totální svoboda systému, můžeš si tam tvořit co chceš, jak chceš. Super webový prohlížeč a jiné aplikace. Ale zase to není Symbian a tak by mě zajímalo srovnání Maema a Symbianu^3. Zda to Maemo stojí za něco.
12 litrů za E7 se mi dávat v současné době nechce. Takže buď je varianta koupit za 8,5 litrů E7 pro evropský trh s QWERTY klávesnicí a oželet diakritiku, kterou používám max. v emailech nebo skusit tu N900. Nebo se na to vykašlat a nechat si milovanou E90 :D
Parametry pro můj výběr jsou: hlavně synchronizace emailů(nyní používám Nokia Messaging což umí i N900), web, office(což nevím zda N900 a E7 má zdarma nebo se to platí) a pak teprve foto a video. Hry neřeším.

Díky za jakýkoliv názor.
Pavelll

Příspěvekod Pavelll » 29 črc 2011, 11:44

V aktualni zerbicku prodejnosti vsech modelu v CR je E7 na 19. miste, co je na komunikator solidni uspech. Bude vas tady hodne, chlapci & devcata :o)
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 29 črc 2011, 20:41

About: U N900 jsem měl problém s tím, že bez mobilního internetu, případně wi-fi, je ti ten telefon k ničemu. Je to tablet, tudíž je to primárně internetový zabiják, než telefon. Jinak ji můžu doporučit, sice nevím, jak dlouho vydrží ta konstrukce, ale já měl prototyp.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
About
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod About » 29 črc 2011, 22:34

Tak já samozřejmě mám doma wi-fi i internet v mobilu, ale jsem trochu v rozpacích jestli do toho jít. Tak bez netu by mi byla k ničemu i E7. Tam bych ji pak měl taky jenom na telefonování, foto a video. Uvidím jak mi sedne a pak se rozhodnu.
Je to pro mě alternativa nového vymakaného telefonu za menší peníze než stojí E7.

Zpět na “Nokia E7”