E7 - Obecná diskuze

Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: E7 - Obecná diskuze

Příspěvekod Administrator » 29 črc 2011, 23:31

No, myslím že k tomu asi mám také co říct, jako zakladatel Klubkomunikator.cz a milovník komunikátorů od Nokie, uživatel E7 i N900.
Rozhodnout se není lehké.
Nokia E90 je v současnosti nejodladěnější přístroj na práci na trhu. O tom nemůže být diskuze. Dostatek aplikací, nenahraditelná klávesnice a především neopakovatelný koncept je věc, u které zamáčkneš slzu pokaždé, kdy po letech komunikátor vezmeš do ruky.
Nokia N900, kterou používám dnes je velmi důstojný nástupce. Neexistuje aplikace, která by ti chyběla a kdyby snad náhodou, je snadné si ji nechat napsat. Právě proto, že jde o Linux, jde o skvěle odladěný přístroj, kterému Symbian ani v nejnovějších verzích nemůže konkurovat. Drobné nedostatky zůstaly v ovládání, ale nic, nač by sis nezvykl. Na co si ale nezvykneš a to zejména ne po E90, je cestování mezi nabíječkami. Pokud telefon vydrží při plné práci od rána do večera, je to malý zázrak. Nicméně E7 je na tom jen o málo lépe. Co je skvělé, je provázání komunikace, seznam kontaktů je sdruženým ovládáním všech protokolů, Skype, Facebook, Twitter, ICQ, to se musí prožít, o tom si může Symbian nechat jen zdát.
Podobně tě čeká velký problém s ovládáním. Ještě nikdo nevynalezl ovládání dotykem, které by nahradilo tlačítka při běžné práci a telefonování. Budou okamžiky, kdy budeš dotykový displej proklínat. Neopakovatelná je např. volba dvojího stisku zeleného tlačítka pro znovu uskutečnění hovoru, dlouhý stisk červeného pro ukončení datových přenosů, jeden klik pro vstup do seznamu a podobně. To vše je u denního používání na dotyku opruz, na každou akci se musíš pečlivě podívat na displej, o ergonomii nemůže být řeč.
Pokud jsi založený na práci, už nikdy spokojený nebudeš, cesta, jakou se mobily vydaly je hrozná.
A teprve pak přichází multimédia na E7. Jmenovaný Clear Black displej krytý Gorilla Glass je rozkoš, nejen filmy, ale i přehrávání prezentací fotek, HDMI výstup do TV, bleskový Bluetooth 3.0, spolupráce s ovi účtem a nakonec, jako třešnička na dortu luxusní Mapy. Na diakritiku zapomeň, je nepoužitelná, říct o E7 že je odladěná je opravdu hodně nadnesené, ale to vyřeší přicházející Anna.
Nu, a pak je tu nová doba. Intuitivní ovládání MeeGo, iPhone a z části i Android je opravdu z jiného světa. Korunu tomu nasadí Windows Phone, kde jsou do sebe služby integrované natolik, jak se o tom dnes nezdá nikomu. Pokud si otevřeš kartu kontaktu a vidíš u něj veškerou komunikaci za poslední dobu pěkně za sebou, přímo z karty reaguješ, pokud vidíš veškeré svoje multimediální soubory ať už jsou uloženy kdekoli pěkně pohromadě a můžeš s nimi pracovat, to jsou služby, které změní svět. Ale bude ještě třeba vyčkat do podzimu a zpočátku se určitě plácnout přes kapsu. Ale ujišťuji tě, že teprve WP7 je vstupem do 21 století.

EDIT Admin: Jinak jsi mě inspiroval k dnešnímu článku, věnuji ho tobě a všem, kdo tápají.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
About
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod About » 30 črc 2011, 09:16

Ahoj.
Díky moc za rady.Článku jsem si všimnul a říkal jsem si, že by to mohlo být na můj popud.
Když to tak vezmu kolem, tak asi zůstanu u své E90 a je to. Rozhodně tím nic nezkazím. Já na dotykáče moc nejsem, ale je vidět že výrobci už přecházejí pozvolna na dotykáče a zákazníka to učí, protože za dva roky už telefon s tlačítkama neseženeš. Možná budu za rok říkat něco jiného, ale vím určitě že do WM nejdu.
Přechodu se člověk bojí. Vím jak jsem se bál přejít z 9300 na E90. E90 má fakt super klávesnici, coš E7 ani N900 nemají a mačkat při psaní emailů diakritiku přes tlačítko funkce je opruz.
Na druhou stranu mít E90 na fungování a N900 jako tablet kde nemusím mít ani SIM a používat ji jen s wifi a pro zábavu a multimédia by nemuselo být tak špatné :D
Renda
Člen fóra
Přístroj: Lumia 930
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Renda » 30 črc 2011, 13:39

[quote="hravec"]• o mailech se někde již píše... neměl by být problém... záleží přes jaký smtp to má chodit...
• soft na fimy? > vestavěný orig. přehrávač... jedou mi všechyn avi, kt. jsem stáhl z ulož.to...
• o eboocích se také někde píše - chce to hledat... a laborovat
• o psaní diakritiky jsem také psal - viz výše...
---------- podtrženo sečteno: hledat tady na fóru, vše tu už je popsáno...

hodně štestí, je to hoodně dobrá hračka :-)[/quote]

- Asi mám blbý fw - (PR1.1, verze 014.002, datum 1,3,2011) schránky jako seznam, tiscali - jen bez nabídek pop,smtp,teprve když jsem zadal úplně nesmyslné hodnoty, nabídlo mi to i smtp.
Ale původní účty zase nejdou odebrat! Ani po restartu - vyskočí hláška že Odebírá schránku a po 10minutách jsem to vzdal a shodil.
- Ebooky: Albite Reader nechce nic otevřít,QReader to samé,MobiReader se spustí a okamžitě vypne i když rovnou ťuknu na prc, nebo mobi.
:( :evil:
Zkusím ještě Nokii, jestli mi poradí, nebo přehrají firmware...
hravec
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia E7-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hravec » 30 črc 2011, 15:42

žádný novější fw pro E7 není - alespoň né pro tu moji :-)
Renda
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Renda » 06 srp 2011, 17:08

tynyt píše:Dlouhodobě jsem spokojen s Mobipocket readerem, není sice vyloženě pro S^3, ale funguje skvěle včetně češtiny (i na E7 funguje "trik" s českými fonty ve složce resource/fonts na paměťové kartě, jen se v případě E7 musí použít mass storage režim (ne "ovi/pcsuite" režim) a nakopírovat to z Windows, neboť E7 nemá paměťovku výměnnou). Jediné, co je trochu problém je listování (nefunguje dotykovéovládání), je třeba používat klávesnici jako na E90 (tj. fungují šipky, enter, mezerník). IMHO nejlepší čtečka knížek s nejvíce podporovanými formáty.

Mohl bys být trochu konkétnější: jaký font, kam přesně umístit, jakou verzi Mobipocket readeru máš?
Docela s tím bojuji a prohrávám. Díky předem.

Stále to nechtělo makat, tak jsem provedl hard reset - ˙*#7370#.
Mobipocket reader se sice rozjel, ale české fonty neumí.
Video jen mpg4 a jen do určité velikosti, full hd nechce, avi vůbec (kodeky jsem zkoušel různé).
Email - pop3 a smtp jsem rovnou zadal jiné, aby to nedopadlo jako minule, když to nechtělo nabídnout podrobnosti a rovnou si to něco samo nastavilo, ale blbě.
Zkusím ještě přes ovi přeinstalovat sw.
Asi mám smůlu na kus.
Radas
Bronzový člen
Přístroj: Nokia E7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radas » 09 srp 2011, 13:06

Nemáte někdo problém s příjmem sms o zůstatku na účtě ?Můj případ je,že prvně se mi nezobrazovali u čísel jména volajících a s tím začal problém příjmu sms. Provedl jsem tedy formát *#7780#.Po formátu jsou kontakty OK,ale sms o zůstatku přetrvává.
Nokia E7-Symbian Belle hack Norton Security
hravec
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia E7-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hravec » 09 srp 2011, 13:31

asi 2x uvedeno v adresáři
Radas
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radas » 09 srp 2011, 13:51

Tím to asi nebude neb mám ve fonu povolené čísla z paměti fonu a zdvojené taky nejsou :?
Renda
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Renda » 09 srp 2011, 20:29

Mě tohle dělala E90, když jsem měl stejné číslo u dvou kontaktů - mobil nevěděl co s tím. To se mi dělalo při synchronizaci s pc - špatná komunikace mezi přístroji. Zkontroluj zdvojené kontakty, mohou se trochu lišit ve jménu se stejným číslem.
Radas
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radas » 10 srp 2011, 11:29

Tak jsem nad tím bádal celý večer a na nic jsem nepřišel menší ukázka je ve videu kde odesílám požadavek na stav účtu operátora

http://www.youtube.com/watch?v=6UGLhBXaW-0

Zpět na “Nokia E7”