Konektor micro USB

hravec
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia E7-00
Kontaktovat uživatele:

Konektor micro USB

Příspěvekod hravec » 18 črc 2012, 18:52

Mám E7 od května 2011 a nyní mi začal zlobit USB konektor, projevuje se to tak, že musím najít pohyby samečka od nabíječka nebo USB kabelu do boku správnou polohu aby tel. nabíjel... jinak problikává nabíjí, nabíjení skončeno... dobíjet ze záložního zdroje DC-11K je nemožné, protože ten se po chvíli "nepřipojení" vypne...

Chystám se dát tel. do opravy, ale mám dotaz, stalo se toto již někomu z Vás?

A druhý dotaz, budu mít po předpokládám výměně základní desky v E7 Annu nebo Belle?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektor micro USB

Příspěvekod Adalbert72 » 18 črc 2012, 19:23

Netvrdím, že sis to způsobil sám, konektor mohl být používáním trochu “načatý“, ale k poškození microUSB konektoru dojde nejsnáze právě tak, že zástrčku propojovacího kabelu do konektoru vložíš trochu nakřivo, a pak jej pohyby doleva/doprava srovnáš.

K druhému dotazu: pokud Ti vymění celou základní desku (soudím, že ano), budeš mít fakticky nový tel., i nové IMEI. Po výměně samozřejmě nebude v tel. nic, v servisu Ti OS teprve nahrají. Je jisté, že nejnovější FW, takže Belle, ledaže by sis výslovně přál něco jiného (to by jistě nebyl problém)...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Matu
Návštěvník
Přístroj: E7-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matu » 25 říj 2012, 03:20

Me se ten konektor urval uplne. Samozrejme jsem se bal o data, protoze neni jak je zazalohovat ze:-) V servisu Nokia mi konektor opravili, trvalo to asi pul hodinky, takze mobil i s daty opet OK...:-)
hravec
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hravec » 25 říj 2012, 10:14

mně tentoktát servis Nokia hodně zklamal.... oprava trvala 27 dní, vyměnili micoUSB a naflešovali Belle, smazali data, přitom jsem žádal Annu... a co je zvláštní, tel. jsem dostal v němčině, přitom je zakoupený v ČR přímo od nokia, resp. Setosu... současně jsem reklamoval poškrabanou klávesnici od horní displejové části u písmene Y, z obou stran vedle mezerníku a pod a nad klávesou kurzorové šipky vpravo... toto nevyměnili a vůbec ani neokomentovali, dále jsem reklamoval ostrý vyčnívající šroubek vpravo nahoře pod displejem, opět bez reakce a opravy... kryt u zapínacího tlačítka, pod kterým je šroubek a je nalepený, se neustále odchlypuje, protože nebyl určitě vyměněn, jak říká servisní manuál, jak jesem psal, celkové zklamání....
sidil
Stříbrný člen
Přístroj: lumia 1520
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sidil » 25 říj 2012, 10:33

reklamuj opravu, v minulosti jsem s tim mel take problem a na podruhe bylo vse OK
lumia 1320,1520
hravec
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hravec » 25 říj 2012, 10:52

na to prdím... nemůžu být bez telefonu a představa, že budu zase vše přeinstalovávat mě děsí... jo ještě jedna zkušenost... když jsem doinstalovával do prázdného tel. aplikace z Nokia Obchodu, chtělo to po mě znovu zaplatit již dříve zaplacené aplikace, reklamoval jsem a vrátili mi platby jen asi za 4 aplikace z celkem cca dvaceti - odůvodnění: "V návaznosti na Váš dotaz Vám sdělujeme, že reklamace za nefunkční zaplacené aplikace lze přijímat pouze do jednoho roku od jejich zakoupení. Po uplynutí jednoho roku již není možné peníze za tyto aplikace vrátit.

Aplikace, které jste stahoval do jednoho roku a máte s nimi potíže Vám doporučujeme ze svého telefonu odisntalovat a zkusit stáhnout znova. Opětovné stažení aplikací můžete provést prostřednictvím položky Můj Obsah v internetovém obchodě Nokia Store. Aplikaci tak můžete opětovně stáhnout buď z Můj Obsah, když se přihlásíte do Nokia Store ve svém telefonu Nokia anebo na internetových stránkách http://store.ovi.com/. Po přihlášení na uvedených stránkách zvolte Můj Obsah. Zde uvidíte všechny aplikace, které jste stahoval. Odsud si můžete opětovně aplikace stáhnout. Stažení aplikací by mělo proběhnout bez jakékoliv nutnosti ji opět platit."

Vůbec nepochopili to, o co jde, tedy jsem dále řešil po telefonu, sl. se několikrát doptávala svého managera a stále tvrdošijně tvrdila, že to nejde a že když je to více jak rok, že musím platit znovu - přitom je to blbost, já jsem měl tel. v záruční opravě, kde mi aplikace smazali, nikoli že by byly nefunkční...

Jsem velký propagátor a zastánce Nokia, odjaktěživa, prošel jsem přes Nokii 2110, 6230, 6310, 9300, E90 až k E7-00 --- bohužel někdy se nedivím, že se tolik lidí odvrací od Nokie k nahnilému jabku nebo Androšitu... bohužel...
Radas
Bronzový člen
Přístroj: Nokia E7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radas » 25 říj 2012, 11:20

Stalo se mi,že jsem přeinstaloval 3x v jednom týdnu.Veškeré aplikace co používám mám v jedné složce v PC-ty po resetu kopnu do fonu a pak jen instaluji-záležitost pár minut-co se týče placené aplikace,tak jsem měl problém jen s jednou tak jsem se na ní vyprd.
Nokia E7-Symbian Belle hack Norton Security
paja77
Nováček
Přístroj: Lumia 1020
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod paja77 » 25 lis 2012, 13:54

Taky sem měl problém z micro usb,nenabíjel a k p se nepřipojil,taky sem hledal tu sprvnou polohu kdy se chitil no a párkát to šlo až jednou po připojení k pc se to zahrálo a zasmrdělo a pak hurá do servisu.Oprava za 7 dní v poho ale dal sem jim kabel at zkontrolují jestli za to mohl,na to mi neodpoveděly.
edam97

Příspěvekod edam97 » 20 kvě 2013, 16:27

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli mi může servis Nokia tvrdit,že USB konektor nelze vyměnit,nebo by výměna stála nějakých 6000Kč? Dával jsem jí tam s tím,že USB konektor nefungoval a celý se už kynklal. Ve zprávě od servisu stojí: Mechanické poškození. Mobilní telefon nesplňuje podmínky pro záruční opravy. Oprava tohoto přístroje není možná. Je to tedy opravdu možné? Jestli ano,tak vyhozených 8000Kč za E7 :evil:

Adalbert72 aktualizováno 21.05. 0:28: V servisním manuálu jsem bohužel nalezl možnost nevratného/neopravitelného poškození souvisejícího s USB konektorem. Přiznám se, že mě to samotného překvapilo, ale nejspíš se jedná o tentýž (a Tvůj) problém. Čekám na Tvé vyjádření a podrobnější popis problému, pokud odpověď neznáš, kontaktuj servis, pomůžeš zase někomu jinému :roll:
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 20 kvě 2013, 18:21

Zeptal ses na nějaké podrobnější info? Jaký je to servis? V autorizovaném servisu Ti tel. opraví (téměř) s jakoukoliv závadou, tohle vypadá na fakt, že při pokusu o opravu přišli na další skryté závady, které by eventuálně mohly znemožnit opravu.
:arrow: Mechanické poškození :roll: , tel. Ti upadl? První věc, kterou bych u bazarového tel. ověřil, jsou hlavní funkce, včetně USB :!: Oprava v řádech tisíců znamená, že chtějí patrně vyměnit základní desku, která zřejmě utrpěla neopravitelné poškození, pak by ovšem mohli sdělit, jaký k tomu mají důvod. Více by se dalo říct, až napíšeš podrobnosti...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “Nokia E7”